Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rehabilitacja dzieci w Polsce

Napisane przez przyczyna861 , 12 maj 2016 · 2114 Wyświetleń

Właściwe, wyrozumiałe podejście do rehabilitowanych maluchów jest najistotniejsze. Jak bowiem wiadome jest, dziecko jest wymagającym pacjentem, które wymaga w głównej mierze troskliwej opieki. Jeżeli chodzi o metody terapii rehabilitacyjnych to w Polsce stosuje się ich wiele. Dostosowuje się je na podstawie wieku rehabilitowanego malucha oraz rzecz jasna względem odpowiedniego schorzenia.

Terapia rehabilitacyjna dla dziecka w każdym wieku
Bez względu na to czy konieczna jest rehabilitacja wcześniaków Białystok, lub też terapia starszego dziecka. Każde dziecko może pozostać objęte specjalną, profesjonalną rehabilitacją. Najważniejsze jest to, by odnaleźć dobry ośrodek, w którym rehabilitacja dzieci Białystok przeprowadzana będzie na odpowiednim poziomie. Jeśli chodzi o rehabilitację niemowląt i dzieci to w ofercie większości placówek znaleźć można takie metody jak m.in Metoda Vojty czy Metoda Prechtla.

Rehabilitacja w domu
Domowa rehabilitacja to doskonały wybór dla każdego malucha i jego rodzica. Zasadniczą zaletą tego rozwiązania jest to, że to osoba odpowiedzialna za rehabilitację przyjeżdża do domu rehabilitowanej osoby, a więc nie ma potrzeby organizacji regularnych przejazdów do przychodni rehabilitacyjnej, wskutek tego można zaoszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy. Następnym plusem jest to, iż młody pacjent nie musi przebywać w szpitalach lub ośrodkach zdrowotnych, gdyż różnorodne ćwiczenia rehabilitacyjne wykonuje w domu, w doskonale znanym otoczeniu. Mały pacjent nie musi w następstwie tego bać się personelu rehabilitującego w białych fartuchach. Mały pacjent w domu ćwiczy zwykle o wiele chętniej aniżeli na sali rehabilitacyjnej.

Kto kwalifikuje się do rehabilitacji?
Zalecenia do leczenia są wydawane przez specjalistę leczącego dziecko. Do rehabilitacji z reguły zaliczają się dzieci objęte takimi schorzeniami jak między innymi dziecięce porażenie mózgowe czy wrodzone wady stóp. Rehabilitacja niemowląt Białystok to pomoc oferowana dzieciom z opóźnieniem psychoruchowym czy wadami genetycznymi.

Jaką rolę powinien pełnić rodzic
Musi wybrać nie jedynie profesjonalną pomoc, ale zwłaszcza uczestniczyć w terapii wraz z pociechą. W rezultacie dziecko czuje się bezpiecznie i lepiej poddaje się rehabilitacji. Niekiedy rehabilitacja przynosi ból maluchowi, w takim przypadku rola opiekuna jest decydująca. Frekwencja rodzica w czasie rehabilitacji dziecka pozwala mu nauczyć się ważnych informacji, które mogą okazać się niezbędne w czasie wykonywania zwyczajnych czynności z dzieckiem w domu.


Listopad 2018

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
1920 21 22232425
2627282930