Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy warto korzystać z pożyczek społecznościowych

Napisane przez mzk23 , 10 lis 2016 · 196 Wyświetleń

pożyczki wpis pożyczki społecznościowe kredyt finanse pieniądze kamera kamerka gopro go pro

Rozwój sieci internetowej pomaga w codziennym życiu praktycznie każdego dnia. Doskonałym przykładem może być tu pożyczanie pieniędzy. Dzisiaj dzięki nowoczesnym technologiom możemy bez wychodzeni z domu złożyć wniosek o kredyt w banku czy też o chwilówkę w firmie pożyczkowej. Ale w Internecie jest jeszcze jeden sposób, by w potrzebie pożyczyć pieniądze. Tym sposobem są pożyczki społecznościowe. W Stanach Zjednoczonych i w Europie Zachodniej, funkcjonują już one od kilkunastu lat, natomiast w Polsce, ten rodzaj pożyczek, dopiero zdobywa swoich zwolenników.

 

Na czym polegają pożyczki społecznościowe? W największym skrócie można powiedzieć, że jest to pożyczanie pieniędzy od osób prywatnych, za pośrednictwem specjalnych serwisów internetowych (więcej informacji). Co więc musimy zrobić, by w ten sposób pożyczyć pieniądze? Przede wszystkim musimy zarejestrować się w serwisie, z którego usług chcemy skorzystać. Po rejestracji, musimy zweryfikować czyli uwiarygodnić jak najwięcej informacji na swój temat. Weryfikować możemy dane z dowodu osobistego, nasz adres, miejsce pracy, zarobki, naszą kartotekę w Biurze Informacji Kredytowej itp. Po weryfikacji, możemy już zgłosić naszą prośbę o pożyczkę. Podajemy wtedy ile chcemy pożyczyć, na jaki czas i jakie oprocentowanie pożyczki jesteśmy stanie pożyczkodawcom zaproponować. I nie pozostaje nam już nic innego jak czekać, czy zgłoszą się osoby, które zaufają nam i pożyczą nam pieniądze. Jeżeli „Inwestorzy” się znajdą, pieniądze szybko pojawią się na naszym koncie.

 

Jak możemy się domyślić, niezmierne ważne w pożyczkach społecznościowych niezmiernie ważne jest zaufanie. To właśnie dlatego warto podczas rejestracji potwierdzić jak najwięcej danych o sobie. Warto też budować swoją reputację pożyczając na początku niewielkie sumy i spłacając je w terminie. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli szybciej pożyczyć wyższe sumy, a także będziemy mogli uzyskać lepsze oprocentowanie pożyczki.
Czy pożyczki społecznościowe mają szansę zdobyć w naszym kraju dużą popularność i czy nasi rodacy będą chętnie z nich korzystać? Na pewno jest na to duża szansa. Zwłaszcza jeżeli będzie wśród Polaków wzrastać świadomość o tym produkcie. Albowiem jest to doskonały sposób na szybką pożyczkę, dzięki której możemy zasilić nasze konto bankowe, gdy znajdziemy się w przejściowych kłopotach finansowych.


Listopad 2018

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
1920 21 22232425
2627282930