Skocz do zawartości

16 kwi 2015 21:04    Bartq w Akcesoria
2462 Wyświetleń
Dzięki wprowadzeniu nowego produktu, GoPro sprawi, że transmisje na żywo z wydarzeń sportowych staną się jeszcze bardziej wciągające i ekscytujące! Urządzeniem tym jest nadajnik GoPro HeroCast.

Transmiter ułatwia producentom udostępnienie obrazu na żywo, dzięki czemu będziemy w stanie oglądać niepowtarzalne ujęcia z wydarzeń, nie tylko sportowych, z jeszcze większym zaangażowaniem.

HeroCast został już przetestowany na meczu hokeja w Stanach Zjednoczonych podczas All-Star Weekend i najwidoczniej działa bez zarzutu. Urządzenie powstało we współpracy z firmą Vislink i jest zdecydowanie mniejsze i lżejsze od konkurencyjnych. Dzięki temu kamera GoPro wciąż może być mocowana w miejscach, które zapewniają świetne ujęcia POV. HeroCast umożliwia transmisję obrazu na żywo w jakości FullHD 1080p oraz HD 720p z prędkością 60 klatek na sekundę. Nadajnik korzysta ze standardowego kodowania H.264 oraz może pochwalić się małym opóźnieniem obrazu wymaganym przez profesjonalistów.

Dołączona grafika

HeroCast jest kompatybilny z kamerami HERO 4 oraz HERO 3+ i będzie dostępny w dwóch wersjach. Bateria pozwala na pracę przez około 40 minut w obu konfiguracjach, jednak może być podłączona do zasilania zewnętrznego.

Pierwsza konfiguracja zawiera transmiter, który jest odrębnym urządzeniem i podłączany jest do kamery przez złącze HDMI. HeroCast BacPac jest drugą konfiguracją, która łączy nadajnik bezpośrednio do kamery w obudowie. GoPro podkreśla, że jest on odporny na trudne warunki atmosferyczne.

Data premiery nie jest jeszcze znana, ale obydwie konfiguracje będą kosztować zatrważające 7.500$, co sprawia, że urządzenie trafi do bardzo wąskiej grupy profesjonalistów.

Dołączona grafika

Zapraszamy do dyskusji na temat HeroCast do tematu na FORUM.