Skocz do zawartości

1646 Wyświetleń

Nowe akcesoria od GoPro

12 lip 2016 21:56    Bartq w Akcesoria
1646 Wyświetleń

W oczekiwaniu na Karmę od GoPro, o którym pisaliśmy już tutaj, firma z Kalifornii uraczyła nas zestawem nowych akcesoriów. Co tym razem poszerzyło wachlarz dodatków do GoPro?

 

Plecak GoPro

 

Dołączona grafika

 

Na rynku oczywiście mamy ogromny wybór jeśli chodzi o plecaki podróżne, ale ten oczywiście jest dedykowany specjalnie do GoPro. Plecak posiada trzy wbudowane miejsca do zamocowania GoPro. Oczywiście są to miejsca, do których my sami byśmy starali się w jakiś sposób przymocować kamerę.

 

Dołączona grafika

 

Kamerę z przodu możemy zamontować dzięki uchwytowi na klatkę piersiową w zestawie oraz dzięki wbudowanemu uchwytowi na pasku od plecaka. Dodatkowo plecak ma specjalnie przygotowane miejsce na uchwyt 3-way, dzięki któremu możemy filmować z różnych atrakcyjnych kątów. Uchwyt niestety musimy dodatkowo zakupić.

 

Dołączona grafika

 

Plecak zaprojektowany został tak, aby zabezpieczał całą jego zawartość. Znajdziemy w nim specjalny regał na aż pięć kamer GoPro, oraz na 2 litrowy pojemnik na wodę. Cała pojemność plecaka to 16 litrów. Całość jest wodoodporna i ma dość wysoką cenę jak na plecak, bo aż 749 PLN. Warto? Nie odważymy się sprawdzać.

 

Uchwyty na rower

 

Dwa uchwyty dedykowane na rower od GoPro mają na celu dodanie oryginalnych perspektyw do Waszych filmów z wypadów rowerowych. Oba akcesoria wykonane są z aluminium i nie będą dużym ciężarem dla rowerzystów.

 

Dołączona grafika

 

Uchwyt pod siodełko jest jak sama nazwa dedykowany do zamontowania pod siodełkiem, dzięki czemu otrzymujemy ciekawe ujęcia tego co się dzieje za nami podczas jazdy.

 

Ucwhyt na kierownice natomiast, jest trochę bardziej uniwersalny, możemy go zamocować na orurowanie o średnicy 22.2 i 35 mm – sami wykombinujcie ile jest takich miejsc na rowerze. Ciekawym elementem tego uchwytu jest możliwość obrotu kamery 360 stopni w poziomie.

 

Dołączona grafika

 

Cena? Mocowanie pod siodełko kosztuje 279 PLN natomiast Handlebear, czyli uchwyt na orurowanie to 189 PLN. GoPro nas nie zaskoczyło tym razem i ceny powalają. W dużo niższej cenie, możemy otrzymać na przykład aluminiowy uchwyt SANDMARC, który daje zbliżone możliwości co oba akcesoria.