Skocz do zawartości


Najwieksza polska giełda kryptowalut
Ostatnio napisane posty
 • Micheł%s - zdjęcie
  Micheł napisał:
  Witam. Pliki GX*** są na kodekach H265 i tu cały problem....
  wczoraj, 06:07
 • sebo%s - zdjęcie
  sebo napisał:
  Można to zrobić bez tego doungla?
  09 wrz 2018 12:10
 • dawidos_333%s - zdjęcie
  dawidos_333 napisał:
  Czyli to normalne, że całe jedno nagranie może być podzie...
  05 wrz 2018 17:54
 • wianek07%s - zdjęcie
  wianek07 napisał:
  Zeby nie zaczynać nowego tematu zapytam tutaj. Roznica m...
  14 sie 2018 08:18
 • Yamaha-Man%s - zdjęcie
  Yamaha-Man napisał:
  Czyli to normalne, że całe jedno nagranie może być podz...
  09 sie 2018 18:55
24 maj 2015 15:03    Bartq w Akcesoria
- - - - -
2341 Wyświetleń
SoloShot 2 to druga edycja głowicy, która jest mocowana między statywem i kamerą, a jej zadaniem jest automatyczne kadrowanie filmowanej osoby.

Urządzenie ma za zadanie umożliwić filmowanie swoich wyczynów bez konieczności organizowania operatora. Druga generacja urządzenia oprócz „śledzenia” filmowanej osoby horyzontalnie, ma możliwość regulacji przechyłu kamery wertykalnie.

Dołączona grafika
Podobnie jak u poprzednika, zestaw składa się z urządzenia głównego, który jest mocowany na statywie oraz z wodoodpornego nadajnika. Zasada działania jest prosta –użytkownik zakłada nadajnik na rękę, a SoloShot steruje kamerą tak, aby śledziła nadajnik. Zasięg urządzenia to 609 metrów, a czas pracy to nawet 8 godzin na jednym ładowaniu. Natomiast czas pracy nadajnika, to 4 godziny. SoloShot 2 jest zdolny do obrotu kamery po pełnych 360 stopniach z prędkością 80 stopni na sekundę. Urządzenie może przechylać kamerę wertykalnie do 150 stopni z prędkością 35 stopni na sekundę.

Dzięki opcjonalnej możliwości podpięcia modułu sterowania kamerą do urządzenia, mamy możliwość zdalnie włączać i wyłączać nagrywanie poprzez przyciski na nadajniku. Możemy również przybliżać i oddalać obraz. Dzięki przyciskom na nadajniku, filmowany może również dodawać znaczniki, które ułatwią w późniejszym czasie odnalezienie najciekawszych momentów.
Dołączona grafika
Urządzenie bazowe jest kompatybilne z większością statywów oraz kamerami i aparatami o wadze do 2,3 kg. Kolejna zmianą względem poprzedniej wersji jest możliwość śledzenia wielu obiektów. W zależności od ustawienia, urządzenie będzie kadrowało kamerę na najbliższym, najszybciej poruszającym się obiekcie, lub też na osobie, która wcisnęła przycisk „call camera”. Oczywiście mamy również możliwość zastosowania odwrotnego scenariusza, czyli wiele urządzeń bazowych śledzących jeden nadajnik.

SoloShot 2 dostępny jest w 3 konfiguracjach. Podstawowa jest dostępna w cenie 399 $. Urządzenie jest już dostępne na rynku polskim i jego cena to 2499 zł.

Zapraszamy do dyskusji na temat urządzenia na FORUM.


0 Comments