Skocz do zawartości


Najwieksza polska giełda kryptowalut
Ostatnio napisane posty
 • Gracek%s - zdjęcie
  Gracek napisał:
  Poczytaj o minutniku z ikea. Za 100 zł zakupisz 5 sztuk...
  01 maj 2018 09:43
 • mistrzCK%s - zdjęcie
  mistrzCK napisał:
  Poczytaj o minutniku z ikea. Za 100 zł zakupisz 5 sztuk
  28 kwi 2018 22:35
 • dawidos_333%s - zdjęcie
  dawidos_333 napisał:
  Czy ktoś używa/używał takiej głowicy obrotowej do TimeLa...
  26 kwi 2018 21:21
 • rhardy%s - zdjęcie
  rhardy napisał:
  Micheł dzięki za zainteresowanie. A jak to zmienić, tak k...
  06 kwi 2018 18:02
 • Micheł%s - zdjęcie
  Micheł napisał:
  Siemasz. Posiadam Hero 6 i "stary" pilot i działa bezprob...
  06 kwi 2018 17:49
24 maj 2015 15:03    Bartq w Akcesoria
- - - - -
2236 Wyświetleń
SoloShot 2 to druga edycja głowicy, która jest mocowana między statywem i kamerą, a jej zadaniem jest automatyczne kadrowanie filmowanej osoby.

Urządzenie ma za zadanie umożliwić filmowanie swoich wyczynów bez konieczności organizowania operatora. Druga generacja urządzenia oprócz „śledzenia” filmowanej osoby horyzontalnie, ma możliwość regulacji przechyłu kamery wertykalnie.

Dołączona grafika
Podobnie jak u poprzednika, zestaw składa się z urządzenia głównego, który jest mocowany na statywie oraz z wodoodpornego nadajnika. Zasada działania jest prosta –użytkownik zakłada nadajnik na rękę, a SoloShot steruje kamerą tak, aby śledziła nadajnik. Zasięg urządzenia to 609 metrów, a czas pracy to nawet 8 godzin na jednym ładowaniu. Natomiast czas pracy nadajnika, to 4 godziny. SoloShot 2 jest zdolny do obrotu kamery po pełnych 360 stopniach z prędkością 80 stopni na sekundę. Urządzenie może przechylać kamerę wertykalnie do 150 stopni z prędkością 35 stopni na sekundę.

Dzięki opcjonalnej możliwości podpięcia modułu sterowania kamerą do urządzenia, mamy możliwość zdalnie włączać i wyłączać nagrywanie poprzez przyciski na nadajniku. Możemy również przybliżać i oddalać obraz. Dzięki przyciskom na nadajniku, filmowany może również dodawać znaczniki, które ułatwią w późniejszym czasie odnalezienie najciekawszych momentów.
Dołączona grafika
Urządzenie bazowe jest kompatybilne z większością statywów oraz kamerami i aparatami o wadze do 2,3 kg. Kolejna zmianą względem poprzedniej wersji jest możliwość śledzenia wielu obiektów. W zależności od ustawienia, urządzenie będzie kadrowało kamerę na najbliższym, najszybciej poruszającym się obiekcie, lub też na osobie, która wcisnęła przycisk „call camera”. Oczywiście mamy również możliwość zastosowania odwrotnego scenariusza, czyli wiele urządzeń bazowych śledzących jeden nadajnik.

SoloShot 2 dostępny jest w 3 konfiguracjach. Podstawowa jest dostępna w cenie 399 $. Urządzenie jest już dostępne na rynku polskim i jego cena to 2499 zł.

Zapraszamy do dyskusji na temat urządzenia na FORUM.


0 Comments