Skocz do zawartości

15 sie 2015 13:14    Bartq w Oprogramowanie
2726 Wyświetleń
Godziny materiału, gigabajty danych. Każdy kto zaczął swoją przygodę z kamerą sportową na pewno zna to uczucie kiedy wypadałoby w końcu skleić filmik z wakacji czy wypadu na deskę lub rower, ale nadmiar danych skutecznie nas zniechęca.
Na dodatek edycja i tworzenie filmów wymaga jednak pewnej wiedzy od użytkownika, dlatego też część posiadaczy kamer sportowych nawet nie zabiera się za tworzenie klipu.

Niedługo sprawa może zostać znacznie uproszczona, a to dzięki aplikacji dedykowanej użytkownikom kamer GoPro. Według TechCrunch, prezydent GoPro, Tony Bates ujawnił, że firma jest w trakcie tworzenia aplikacji, która da użytkownikom możliwość edytowania filmów i sklejania ich w klipy bezpośrednio na telefonie czy tablecie. Bates powiedział, że aplikacja jest już w ostatnich fazach testowania i może ujrzeć światło dzienne w ciągu najbliższych miesięcy.

Dodatkowo, prezydent GoPro potwierdził, że firma planuje uruchomienie chmury, w której byłyby automatycznie generowane krótkie filmy z materiałów użytkowników. Ponoć prace nad chmurą już się rozpoczęły, a nawet jest już gotowa pierwsza wersja testowa. Jedną z funkcji, którą GoPro testuje jest komponowanie krótkich filmów z materiałów nakręconych przez różne kamery, nie tylko GoPro.