Skocz do zawartości

08 wrz 2015 20:22    Bartq w Oprogramowanie
1491 Wyświetleń
W kwietniu DJI wypuściło dwa modele Phantom 3, Advanced oraz Professional, o których pisaliśmy tutaj. Niedługo po tym pojawił się kolejny model, Phantom 3 Standard, który miał zapełnić lukę między modelem Advanced i Professional. Przy okazji wspomnieliśmy o aktualizacji, którą DJI zapowiedziało, a miała ona wprowadzić dodatkowe funkcjonalności do rodziny dronów Phantom 3.

Oprogramowanie, które zostało udostępnione 7 września wprowadziło pięć trybów lotu. Cztery z nich są dostępne również dla modelu Inspire 1. Tryby lotu, które zostały udostępnione, i które de facto wymagają mocnego sygnału GPS aby sprawnie działały, to:

· Waypoints: możliwość zaplanowania lotu dla drona. Podczas, gdy dron samodzielnie przemierza wyznaczoną trasę, operator może skoncentrować się na obsłudze kamery.

· Point of Interest: Dron będzie latał dookoła wyznaczonego obiektu i automatycznie utrzymywał go w kadrze kamery. Operator musi jedynie wyznaczyć interesujący obiekt, wysokość na jakiej ma utrzymywać się dron, prędkość oraz długość trasy.

· Follow me: Znana z innych dronów funkcja polegająca na tym, że dron śledzi osobę, która trzyma nadajnik i smartfon. Operator wyznacza jedynie wysokość drona oraz dystans, który urządzenie powinno zachować. Ten tryb nie jest dostępny dla modelu Inspire 1.

· Course Lock: Po uruchomieniu tego trybu operator drona steruje nim względem kierunku, w którym zmierzał, niezależnie od tego, w którą stronę zwrócony jest przód drona po włączeniu trybu.

· Home Lock: Tryb zbliżony funkcjonalnością do Course Lock. Różnicą jest to, że sterowanie drona odbywa się względem operatora po włączeniu trybu, niezależnie od tego, w którym kierunku skierowany jest przód drona (czyli dźwignia w dół sprawi, że dron zawsze będzie się zbliżał do operatora).

Również dzięki aktualizacji, model Phantom 3 Advanced zwiększa maksymalną jakość z jaką może filmować z 1080 FullHD i 60 klatek na sekundę do jakości 2.7k i 30 klatek na sekundę.

Aktualizację można ściągnąć z oficjalnej strony DJI.

Do dyskusji zapraszamy do tematu na FORUM.