Skocz do zawartości


Najwieksza polska giełda kryptowalut
Ostatnio napisane posty
 • Michal%s - zdjęcie
  Michal napisał:
  https://www.zhiyun-tech.com/EVO2
  12 cze 2018 08:03
 • mistrzCK%s - zdjęcie
  mistrzCK napisał:
  jaki masz na to budżet?
  04 cze 2018 19:22
 • Kosa%s - zdjęcie
  Kosa napisał:
  Minutnik z Ikei fajna sprawa i sprawdza się w wielu sytua...
  23 maj 2018 09:42
 • Gracek%s - zdjęcie
  Gracek napisał:
  Poczytaj o minutniku z ikea. Za 100 zł zakupisz 5 sztuk...
  01 maj 2018 09:43
 • mistrzCK%s - zdjęcie
  mistrzCK napisał:
  Poczytaj o minutniku z ikea. Za 100 zł zakupisz 5 sztuk
  28 kwi 2018 22:35
08 wrz 2015 20:22    Bartq w Oprogramowanie
- - - - -
1398 Wyświetleń
W kwietniu DJI wypuściło dwa modele Phantom 3, Advanced oraz Professional, o których pisaliśmy tutaj. Niedługo po tym pojawił się kolejny model, Phantom 3 Standard, który miał zapełnić lukę między modelem Advanced i Professional. Przy okazji wspomnieliśmy o aktualizacji, którą DJI zapowiedziało, a miała ona wprowadzić dodatkowe funkcjonalności do rodziny dronów Phantom 3.

Oprogramowanie, które zostało udostępnione 7 września wprowadziło pięć trybów lotu. Cztery z nich są dostępne również dla modelu Inspire 1. Tryby lotu, które zostały udostępnione, i które de facto wymagają mocnego sygnału GPS aby sprawnie działały, to:

· Waypoints: możliwość zaplanowania lotu dla drona. Podczas, gdy dron samodzielnie przemierza wyznaczoną trasę, operator może skoncentrować się na obsłudze kamery.

· Point of Interest: Dron będzie latał dookoła wyznaczonego obiektu i automatycznie utrzymywał go w kadrze kamery. Operator musi jedynie wyznaczyć interesujący obiekt, wysokość na jakiej ma utrzymywać się dron, prędkość oraz długość trasy.

· Follow me: Znana z innych dronów funkcja polegająca na tym, że dron śledzi osobę, która trzyma nadajnik i smartfon. Operator wyznacza jedynie wysokość drona oraz dystans, który urządzenie powinno zachować. Ten tryb nie jest dostępny dla modelu Inspire 1.

· Course Lock: Po uruchomieniu tego trybu operator drona steruje nim względem kierunku, w którym zmierzał, niezależnie od tego, w którą stronę zwrócony jest przód drona po włączeniu trybu.

· Home Lock: Tryb zbliżony funkcjonalnością do Course Lock. Różnicą jest to, że sterowanie drona odbywa się względem operatora po włączeniu trybu, niezależnie od tego, w którym kierunku skierowany jest przód drona (czyli dźwignia w dół sprawi, że dron zawsze będzie się zbliżał do operatora).

Również dzięki aktualizacji, model Phantom 3 Advanced zwiększa maksymalną jakość z jaką może filmować z 1080 FullHD i 60 klatek na sekundę do jakości 2.7k i 30 klatek na sekundę.

Aktualizację można ściągnąć z oficjalnej strony DJI.

Do dyskusji zapraszamy do tematu na FORUM.

0 Comments