Skocz do zawartości

23 lut 2016 20:26    Bartq w Oprogramowanie
1702 Wyświetleń

Aby zapobiec katastrofom z udziałem dronów, które mogą stwarzać zagrożenie w przestrzeni lotniczej, DJI rozwinęło oprogramowanie, które ma zapobiegać poruszaniu się dronów w strefach zakazanych.

 

DJI informowało o pracach nad systemem geoprzestrzennym (GEO) już w listopadzie. System informuje pilota w czasie rzeczywistym o strefach, w których może lub nie może latać. Strefy zakazane obejmują miejsca, gdzie drony mogą stanowić szczególne zagrożenie, czyli na przykład lotniska czy też przestrzeń powietrza nad obiektami sportowymi, na których odbywa się duże wydarzenie sportowe. Aktualizacja oprogramowania spowoduje, że będąc w takiej strefie dron nie wystartuje, a jeśli znajduje się w powietrzu i zbliża się do takiej strefy, to do niej nie wleci.

 

Aplikacja znajduje się wciąż w fazie beta testów, ale jest dostępna dla każdego pod tym linkiem. Aktualizacja daje ogromne możliwości jeżeli chodzi o użycie – strefa może zostać określona niezwłocznie, na przykład nad lasem, w którym wybuchł pożar, a następnie zdjęta po uporaniu się z ogniem.

 

Wersja beta systemu GEO działa z dronami Phantom 3 oraz Inspire 1. Według producenta, ostateczna wersja powinna być dostępna już niedługo.

 

Źródło: DJI