Skocz do zawartości

20 sie 2016 16:19    Bartq w Sprzęt
3820 Wyświetleń

W oczekiwaniu na drona od GoPro, KARMA, którego nie widać jeszcze na horyzoncie, GoPro przygotowywało równolegle premierę nowej flagowej kamery – HERO 5.

 

Premiery możemy się spodziewać na przełomie września i października. Dobrym momentem na pokazanie kamery mogą się okazać targi elektroniki IFA w Berlinie, które będą trwały od 2 do 7 września.

 

Użytkownicy kamer od wielu miesięcy wymieniają się plotkami na temat parametrów HERO 5, jakości 8k czy też 60fps w jakości 4k. Wszystko jednak wskazuje na to, że GoPro pójdzie w trochę inną stronę i im bliżej premiery tym mniej słychać informacje o zwiększonych parametrach. Potwierdzeniem tego mogą być słowa vice prezydenta Ambarelli, dostawcy procesorów, z których korzysta między innymi GoPro – Ambarella w pierwszym kwartale 2016 wypuściła procesor zdolny do przetwarzania obrazu 4K w 60fps, jednak vice prezydent Ambarelli stwierdził, że firmy korzystające z ich procesorów potrzebują co najmniej rok, aby zaprojektować urządzenia pod ich procesory.

 

Dołączona grafika

 

Produkcja modelu HERO4 Silver została już zakończona, co może sugerować, że piątka ma zastąpić ten właśnie model. Parametry prawdopodobnie będą takie jak w kamerze HERO4 Black, czyli 4K-30fps, 2.7K-60fps, 1440p-80fps, 1080p-120fps. Co się zatem zmieni? Przede wszystkim kamera ma być wodoodporna bez dodatkowej obudowy, co wynika ze zdjęć, które wydostały się do sieci. Dodatkowo kamera ma być wyposażona w moduł GPS, co z pewnością już jakiś czas temu stało się argumentem w rękach konkurencji.

 

GoPro HERO 5 ma mieć również nieznacznie powiększoną baterię, co ucieszy rzeszę fanów tej marki. Czas pracy kamery powinien zostać wydłużony również dzięki procesorowi Ambarelli A9SE, który zużywa mniej energii. Procesor ten jest zdolny do równoczesnego przerabiania obrazu 4K 30 fps oraz 30fps w jakości 720p. Może to oznaczać, że nowy model GoPro będzie skłaniał się ku wysokiej jakości live-streamingowi.

 

Nie mamy jednak żadnej informacji odnośnie ceny, ale możemy się domyślać, że powinna być zbliżona do 2.000 PLN. Czy informacje okażą się prawdziwe? Miejmy nadzieję, że dowiemy się już niedługo. Tymczasem zapraszamy do dyskusji na temat kamery GoPro HERO5 do tematu na FORUM.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika