Skocz do zawartości

28 cze 2016 20:59    Bartq w Sprzęt
2040 Wyświetleń

Olympus odsłonił naszpikowaną różnymi funkcjami kamerę 4K, która jest dedykowana do fanów podróży i adrenaliny. Kamera Stylus Tough TG-Tracker łączy szeroki kąt nagrywania oraz jakość 4K wraz z wieloma dodatkowymi cechami.
Dołączona grafika
Kamera wyposażona jest w termometr, wysokościomierz oraz GPS umożliwiający śledzenie lokalizacji użytkownika. Wszystkie te dane możemy nanieść na nasze wideo dzięki czemu otrzymamy szczegółową analizę naszych aktywności.

 

TG-Tracker wyposażony jest w szerokokątny obiektyw z kątem nagrywania 204 stopnie oraz przysłoną F2.0, 8MP matrycę 1/2.3 cala oraz przetwornik obrazu TruePic VII dla jakości 4K w 30 fps. Kamera filmuje oczywiście w jakości Full HD z prędkością 60 fps oraz 240 fps w jakości 720p.
Dołączona grafika
Kamera wyposażona jest w wiele czujników takich jak GPS, barometr, termometr, kompas, akcelometr dzięki czemu otrzymujemy wiele różnych danych takich jak lokalizacja, wysokość, przeciążenia G-Force czy temperatura. Kamera posiada dodatkowo inteligentny system przełączania trybu wideo na optymalny w momencie, gdy znajdziemy się pół metra pod wodą.

 

Kamera Olympus TG-Tracker została zaprojektowana specjalnie do warunków ekstremalnych, dlatego też nie jest wymagane użycie dodatkowej obudowy, aby zapewnić pełną ochronę sprzętu. Dzięki temu, kamera jest wodoodporna do głębokości 30 metrów. Producent podaje również, że sprzęt wytrzyma upadek z 2 metrów oraz temperatury nawet -10 stopni Celsjusza.
Dołączona grafika
TG-Tracker wyposażony jest dodatkowo w wyświetlacz o szerokości 1.5 cala oraz wbudowaną pamięć 128 GB z możliwością zwiększenia o kartę pamięci. Natomiast dzięki wbudowanemu Wi-Fi połączymy się z urządzeniem mobilnym i przez aplikację Image Track będziemy mogli sprawdzić wszystkie zapisane dane z kamery.

 

Aby zwiększyć efektywność kamery Olympus w warunkach słabego światła, została zastosowana wbudowana lampa LED o mocy 60 lumenów. Kamera posiada również 5-osiowy system stabilizacji cyfrowej, który ma znacznie poprawić jakość wideo i zminimalizować drgania. Zastosowana bateria litowo-jonowa zapewni nam z kolei 95 minut ciągłego nagrywania.
Dołączona grafika
Pomimo tego, że obecnie na półkach z kamerami sportowymi robi się ciasno, Olympus wydaje się odpowiadać na wiele z potrzeb konsumentów wymagających ponadprzeciętnej funkcjonalności. Cena Olympus TG-Tracker dostępny jest w cenie 1599 zł, więc jak za taki sprzęt wydaje się to być przyzwoitą kwotą.

 

Do dyskusji na temat kamery zapraszamy do tematu na FORUM.