Skocz do zawartości

09 mar 2017 22:30    Bartq w Sprzęt
2323 Wyświetleń

Wodoodporny, gotowy do latania w każdych warunkach – to nowa propozycja od DJI dedykowana do wykorzystania przemysłowego. Matrice 200, 210 i RTK może poszczycić się znakomitym wyposażeniem – oprócz kamery FPV, dron został uzbrojony w dwie kamery wysokiej jakości, które mogą być wykorzystane przy inspekcjach budowlanych, mapowaniu terenu, w geodezji, akcjach poszukiwawczych i ratowniczych w zasadzie w każdych warunkach atmosferycznych.

 

Dołączona grafika

 

Skierowany do zadań specjalnych seria Matrice 200 posiada certyfikat IP43, który oznacza wysoki stopień wodoodporności umożliwiający odbywanie lotu w deszczu. Dron może również latać w temperaturach poniżej zera stopni – Matrice zawdzięcza to dedykowanemu systemowi podgrzewania baterii i czujników, który uruchamia się automatycznie gdy temperatura spadnie poniżej zera.

 

Matrice 200 umożliwia zamocowanie dolnego stabilizatora dla jednej dużej kamery, takiej jak Zenmuse X4S, X5S, kamery termicznej XT lub też kamery Z30, która umożliwia dokładne zbliżenia z odległości 40 metrów.

 

Dołączona grafika

 

Kolejnym modelem dostępnym w sprzedaży jest Matrice 210, który umożliwia zamianę pojedynczego, dolnego gimbala, na podwójny stabilizator na dwie kamery lub na pojedynczy stabilizator mocowany na górze platformy (co ma szczególne zastosowanie przy inspekcji np. mostów).
Dołączona grafika
Trzecim modelem dostępnym do zamówienia jest Matrice 210 RTK umożliwiający najdokładniejsze, nawet do centymetra, pomiary geodezyjne (real-time kinematic). Podobnie jak model Matrice 210, RTK może zostać wyposażony w gimbal umieszczony na górze platformy, pojedynczy dolny lub podwójny dolny stabilizator.

 

Wszystkie modele Matrice będą kompatybilne z oprogramowaniem Flighthub, które ma za zadanie przesył danych bezpośrednio z drona do biura, co ma ułatwić nadzór nadpływających danych z wielu dronów jednocześnie.

 

Dołączona grafika

 

Z racji wymagających warunków, w których przyjdzie pracować tym platformom, ich konstrukcja jest wzmocniona i waży łącznie 3.8 kg. Dzięki temu dron jest stabilny nawet na silnym wietrze i osiąga udźwig do 2 kg. Jego czas pracy, dzięki zastosowaniu wielu akumulatorów, osiąga imponujące 38 minut, a zasięg to nawet 7 km.

 

Do dyskusji zapraszamy do tematu na FORUM.

 

DJI Matrice 200
Album: DJI Matrice 200 series
10 grafiki
0 Komentarze