Skocz do zawartości

18 paź 2016 17:22    Bartq w Sprzęt
1792 Wyświetleń

Cały blask i splendor w ostatnich tygodniach spada na GoPro ze względu na premierę HERO5 Black oraz Karmy, jednak warto zapoznać się również z nowymi propozycjami od Nikona.

 

Początkiem roku Nikon zaprezentował na targach CES kamerę 4K KeyMission 360. Teraz rodzina kamer rozszerza się o dwóch członków. Są to propozycje do użytkowników, którym nie zależy na filmowaniu w 360 stopniach.

 

Nikon KeyMission 360

 

KeyMission 360 wyposażona jest w 2 obiektywy zdolne do filmowania 360 stopni w jakości 4K. Procesor to 20-megapikselowy podzespół CMOS, który automatycznie scala obraz z obu obiektywów. Kamera robi również pojedyncze zdjęcia w jakości 30MP.

 

Dołączona grafika

 

KeyMission 360 jest wodoodporna bez użycia dodatwkoej obudowy do 30 metrów, wytrzymuje udapek z 2 metrów oraz niestraszne są jej mrozy do -10 stopni Celsjusza. Kamera może zostać podłączona do smartfona poprzez dedykowaną aplikację, przez którą mamy podgląd na żywo oraz pełne sterowanie kamera. Aplikacja umożliwiwa również edycję i udostępnianie wideo.

 

Dołączona grafika

 

KeyMission 360 dostępna będzie już w październiku w cenie 499,95$, jednak nie mamy informacji o dostępności tego produktu w Polsce.

 

Nikon KeyMission 170

 

W porównaniu do KeyMission 360, model 170 wygląda bardzo standardowo. Również osiągi kamery nie wyróżniają się na tle konkurencji. Kamera używa obiektywu f/2.8 oraz matrycę 8.3 megapikseli CMOS, który umożliwia filmowanie w jakości 4K przy kącie nagrywania 170 stopni.

 

Dołączona grafika

 

Kamera wyspoażona jest w wyświetlacz dzięki któremu wykadrujemy obraz oraz przejrzymy zarejestrowane materiały. Nikon zrezygnował z dotykowego wyświetlacza i zastąpił tą funkcję gumowymi przyciskami, które bez problemu jesteśmy w stanie obsłużyć nawet w rękawiczkach.
Podobnie jak model KeyMission 360, kamera wodoodporna jest do 30 metrów bez dodatkowej obudowy, odporna na upadek z 2 metrów, oraz pracuje do temperatury -10 stopni Celsjusza.
Dołączona grafika
Cena kamery KeyMission 170 zaczyna się od 399,95$.

 

Nikon KeyMission 80

 

KeyMission 80 jest kamerą dedykowaną raczej do celów reportażowych niż do sportów ekstremalnych. Nikon tym modelem celuje w użytkowników, którzy potrzebują kompaktowej kamery, którą łatwo da się obsłużyć jedną ręką.
Dołączona grafika
Kamera używa 12 megapikselowej matrycy CMOS i może nagrywać w jakości 1080p z prędkością 30 fps. Kąt widzenia kamery jest połowę mniejszy niż w przypadku KM 170 i wynosi 80 stopni. Kamera wyposażona jest w dodatkowy 5MP obiektyw dla miłośników selfie.

 

KeyMission 80 jest wodoodporna do 1 metra i podobnie jak pozostałe modele, jest odporna na upadek z około 2 metrów oraz pracuje przy temperaturze do -10 stopni Celsjusza. Obsługę kamery ułatwi z pewnością wyświetlacz o przekątnej 1.75 cala.
Dołączona grafika

 

Kamera jest najtańszą z rodziny i kosztuje 279,95$.

 

Do dyskusji na temat kamer zapraszamy do tematu na FORUM.

 

nikon keymission 1
Album: Nikon KeyMission
15 grafiki
0 Komentarze