Skocz do zawartości

04 wrz 2016 16:49    Bartq w Sprzęt
1322 Wyświetleń

Z jednej strony czekamy na zbliżającą się premierę nowej kamery GoPro HERO5, z drugiej firma z Kalifornii atakowana jest przez nowe modele konkurencji, które trzeba przyznać robią duże wrażenie.
Dołączona grafika
Tym razem Garmin postanowił wziąć zamach w stronę GoPro i pokazało nową kamerę VIRB Ultra 30. I trzeba przyznać, że z tego zamachu Garmin wykonuje bardzo mocny sierpowy, ponieważ kamera oferuje wiele funkcji, które przydałoby się w nowej kamerze HERO5, a o niektórych z nich już słyszeliśmy, że ma się pojawić w nowej piątce.

 

Garmin VIRB Ultra nie dość, że ma bardzo dobre osiągi – 30 kl.\s w jakości 4K i 120 kl.\s w 1080p, to posiada sterowanie głosem, stabilizację obrazu i wiele czujników, które dostarczają sporo ciekawych danych. Te najbardziej przydatne to żyroskop, GPS, kompas i akcelerometr, lista jest natomiast dłuższa. Dzięki temu otrzymujemy odczyt takich danych jak prędkość, czas w powietrzu, wysokość, a nawet przeciążenie.

 

Dołączona grafika

 

Oprócz dotykowego wyświetlacza o przekątnej 1,75”, kamera dodatkowo będzie wyposażona w system sterowania głosem, co też miało być nowością w przypadku GoPro HERO5. Garmin Ultra posiada również coś, czego prawdopodobnie zabraknie w HERO5 – stabilizację obrazu (działająca w trybie 1080p w 60fps). Jest to stabilizacja cyfrowa, jednak wiemy, że daje ona zamierzony efekt. W kamerze zostały również dodane takie moduły jak Bluetooth i WiFi, dzięki czemu urządzenie świetnie się nadaje do transmisji live-stream.

 

Cena urządzenie nie jest znana, ale spodziewamy się, że będzie kosztować około 1800 PLN, co i tak będzie prawdopodobnie mniej niż przyjdzie nam zapłacić za GoPro HERO5.

 

Do dyskusji na temat kamery zapraszamy do działu na FORUM.

 

Dołączona grafika