Skocz do zawartości


Najwieksza polska giełda kryptowalut
Ostatnio napisane posty
 • Micheł%s - zdjęcie
  Micheł napisał:
  Witam. Pliki GX*** są na kodekach H265 i tu cały problem....
  wczoraj, 06:07
 • sebo%s - zdjęcie
  sebo napisał:
  Można to zrobić bez tego doungla?
  09 wrz 2018 12:10
 • dawidos_333%s - zdjęcie
  dawidos_333 napisał:
  Czyli to normalne, że całe jedno nagranie może być podzie...
  05 wrz 2018 17:54
 • wianek07%s - zdjęcie
  wianek07 napisał:
  Zeby nie zaczynać nowego tematu zapytam tutaj. Roznica m...
  14 sie 2018 08:18
 • Yamaha-Man%s - zdjęcie
  Yamaha-Man napisał:
  Czyli to normalne, że całe jedno nagranie może być podz...
  09 sie 2018 18:55
29 maj 2016 16:09    Bartq w Sprzęt
- - - - -
1463 Wyświetleń

Chiny są znane jako największy producent dronów dzięki firmie DJI, dlatego też naturalną koleją rzeczy jest to, że coraz więcej firm z tego kraju stara się wejść na ten rynek. Swój debiut na rynku zanotowało właśnie Xiaomi.

 

Dołączona grafika

 

Maszyna od Xiaomi została nazwana dość krótko „Mi”, co jest zgodne z prostym nazewnictwem innych produktów tej firmy. Oczywiście na pierwszy rzut oka przypomina platformę Phantom od DJI, jednak posiada pewne funkcje, które odróżniają Mi od konkurencji.

 

Na rynku mają być dostępne dwie wersje platformy. Obie będą wyposażone w kamerę z matrycą Sony CMOS umożliwiającą fotografowanie z rozdzielczością 12 megapikseli zarówno do skonwertowanego JPEG jak i surowego zdjęcia RAW. W trybie wideo mamy możliwość filmowania w jakości 4K z prędkością 30 fps, natomiast w Full HD 1080p z prędkością 60 fps. Kamera umieszczona jest na 3-osiowym stabilizatorze, który ma wygładzić nasze ujęcia.

 

Dołączona grafika

 

Kontroler wyposażony jest w funkcję automatycznego startu, lądowania oraz powrotu do bazy. Producent mówi aż o 2 km zasięgu kontrolera oraz podglądu przez smartfon. Podgląd w trybie 1080p ma natomiast zasięg do 1 km.

 

Dołączona grafika

 

Czas lotu Mi na jednym ładowaniu wynosi 27 minut. Został on dodatkowo wyposażony w funkcje znane z konkurencyjnych dronów: lot dookoła interesującego nas punktu, lot predefiniowaną ścieżką oraz tryb śledzenia użytkownika.

 

Jak widać po wspomnianych funkcjach, Xiaomi Mi posiada dużo wspólnych cech z Phantomami. Czym więc się wyróżnia? Platformę od Xiaomi możemy w bardzo łatwy sposób rozłożyć dzięki czemu jest niezwykle kompaktowa.

 

Kolejnym argumentem za Xiaomi Mi, dla wiele pewnie kluczowym, jest cena. Wersja z kamerą 4K będzie kosztować około 460 dolarów, natomiast wersja z Full HD jedynie 380$. Dron trafi do sprzedaży prawdopodobnie po beta testach zaplanowanych na lipiec, więc spodziewana premiera planowana jest na sierpień.

 

Dołączona grafika

 

Do dyskusji na temat drona Xiaomi zapraszamy do tematu na FORUM.

 


0 Comments