Skocz do zawartości

21 lip 2015 17:20    Bartq w Pozostałe
3638 Wyświetleń
GoPro, oprócz tego że jest monopolistą na rynku kamer sportowych, znane jest również z efektownych filmów. Produkcje samej firmy jak i osób, które współpracują z GoPro, zawsze cieszą się ogromną popularnością. Firma jednak nie zapomina również o społeczeństwie użytkowników, którzy w dużej mierze przyczyniają się do rozpowszechniania marki poprzez własne, często równie spektakularne, produkcje filmowe.

Wczoraj GoPro ogłosiło uruchomienie platformy internetowej, która będzie bazą produkcji filmowych, do nakręcenia których zostały wykorzystane kamery GoPro.

Dołączona grafika

Klientami GoPro Licensing, bo tak nazywa się portal, mają być głównie agencje marketingowe oraz duże przedsiębiorstwa, które chciałyby zakupić licencję i wykorzystać zdjęcia i filmy do własnych celów. Potencjalni klienci będą akceptowani przez GoPro i na podstawie tego zostanie stworzona zaufana lista licencjobiorców.

Dołączona grafika

Od wczoraj każdy profesjonalista i amator może się zarejestrować w portalu w celu dodania swoich zdjęć i filmów.
Inicjatywa jest bardzo ciekawa. Nie dość, że obecni twórcy treści będą mogli zarobić na swoich produkcjach (jak wygląda dokładnie system rozliczania niestety nie wiemy), to GoPro nakręca popyt na kamery poprzez oferowanie filmowcom dodatkowej platformy do zarabiania.

Źródło: gopro.com
GoPro Licensing: licensing.gopro.com


Do dyskusji na temat platformy zapraszamy do tematu na FORUM.