Skocz do zawartości


Najwieksza polska giełda kryptowalut
Ostatnio napisane posty
 • Michal%s - zdjęcie
  Michal napisał:
  https://www.zhiyun-tech.com/EVO2
  12 cze 2018 08:03
 • mistrzCK%s - zdjęcie
  mistrzCK napisał:
  jaki masz na to budżet?
  04 cze 2018 19:22
 • Kosa%s - zdjęcie
  Kosa napisał:
  Minutnik z Ikei fajna sprawa i sprawdza się w wielu sytua...
  23 maj 2018 09:42
 • Gracek%s - zdjęcie
  Gracek napisał:
  Poczytaj o minutniku z ikea. Za 100 zł zakupisz 5 sztuk...
  01 maj 2018 09:43
 • mistrzCK%s - zdjęcie
  mistrzCK napisał:
  Poczytaj o minutniku z ikea. Za 100 zł zakupisz 5 sztuk
  28 kwi 2018 22:35
1548 Wyświetleń

Polska z drona

10 kwi 2015 18:18    Filonnet w Pozostałe
- - - - -
1548 Wyświetleń
Polska z drona - już blisko sto miejsc z lotu ptaka

Podróżniccy, blogerzy podróżniczy, przez ostatnie 11 miesięcy nagrywali różne miejsca w Polsce. Dzisiaj cały cykl pod nazwą "Polska z drona" liczy blisko 100 miejsc - m.in. zamków, pałaców, gór, kościołów, jezior - do obejrzenia z perspektywy lotu dronem.

PolskaZDrona start
Trwa obecnie moda na drony, my nagrywamy już naszym ponad rok i po kilku kadrach zrozumieliśmy, że pojedyncze filmy to za mało - mówi Jakub Górnicki, współautor cyklu. - Dlatego we wrześniu ubiegłego roku postanowiliśmy nakręcić minimum 100 różnych miejsc w Polsce i wypuścić to jako spójną całość. Dopiero wtedy widać efekt i można w pełni zachwycić się tym, że żyjemy w tak pięknym kraju - dodaje.

Na stronie: http://podrozniccy.c.../polska-z-drona dostępne są nagrania z miejsc, które podzielone są na kategorie: przyroda, obiekty sakralne, zamki i pałace, architektura oraz dwa szlaki: Zamków Piastowskich oraz Orlich Gniazd. Niebawem liczba filmów przekroczy sto, a w kolejnym roku rozpocznie się kolejna tura nagrań.

stanczyki (1)


Każdy z nas zna Kraków, Poznań czy Gdańsk, więc chcieliśmy pokazać te miejsca, które nie są tak popularne. To sprawiło, że praca nad projektem trwała znacznie dłużej, ale odkryliśmy mnóstwo niesamowitych rzeczy - mówi Ania Górnicka, współautorka bloga. - Cieszymy się, że uda nam się zabrać czytelników w miejsca, które są na co dzień mniej dostępne, o których tylko słyszeli albo często w ogóle ich nie znają. My sami zaskakiwaliśmy się i zachwycaliśmy nie raz, szukając obiektów, które warto pokazać.

W cyklu "Polska z drona" zobaczyć można m.in. mosty w Stańczykach, strażnicę w Przewodziszowicach, Diabelski Most w Czernej, Skrzyczne, Klasztor w Leżajsku, Zamek w Mosznej czy Zamek w Książu.

maczuga herkulesa


Filmy trwają od 2 do 4 minut i mają charakter poglądowy, tak, aby każdy mógł faktycznie zobaczyć wybrane miejsce i nacieszyć nim oko. Do każdego obiektu dodany został opis oraz mapka z jego lokalizacją. Całość można znaleźć na blogu Podróżnickich: http://podrozniccy.c.../polska-z-drona

Cykl "Polska z drona" to autorski pomysł Ani i Jakuba Górnickich, autorów bloga Podróżniccy.com realizowany tylko przy wsparciu znajomych od listopada 2013. Podróżniccy to autorzy takich inicjatyw, jak: Szukając Witkacego, Telefon Dookoła Świata, InstaPetersburg, Wejdź na szlak czy trwający cykl Tango Story. Organizują też spotkania podróżnicze o nazwie Wachlarz.

0 Comments