Skocz do zawartości

15 maj 2015 16:50    Bartq w Wydarzenia
2488 Wyświetleń
Dotychczas konkurencji, teraz już partnerzy – dwie firmy, Ion Cameras i Countour przechodzą fuzję, aby stać się jeszcze poważniejszym zagrożeniem dla GoPro.

CEO firmy Ion, Giobanni Tomaselli zostanie CEO nowego tworu, który powstanie po połączeniu dwóch producentów kamer. Ich łączna wartość rynkowa będzie wynosić około 100 milionów dolarów. Dla porównania, GoPro, które w tamtym roku weszło na giełdę, zwiększyło swoją wartość do 363 milionów dolarów.

Contour, które jest pionerem jeżeli chodzi o produkcję kamer sportowych działa na rynku od 10 lat. Na przełomie 2013 i 2014 jednak, w związku z problemami finansowymi wstrzymali swoją działalność, która została wznowiona pod koniec 2014.

Założyciel firmy Ion, James Harrison, która istnieje na rynku od dwóch lat, uważa, że jest to odpowiedni krok dla obu firm. Rozmowy rozpoczęły się początkiem tego roku.

Poza wysokiej jakości produktami, Contour posiada bogate portfolio zarejestrowanych patentów związanych z bezprzewodową komunikacją, GPS itp. Według Harrisona, dzięki fuzji firma będzie w stanie szybciej wprowadzać innowacyjne produkty na rynek.

Contour i Ion będą wprowadzać nowe produkty pod obiema nazwami i zamierzają wykroczyć poza same kamery sportowe. Ion już zajmuje się produkcją systemów do monitoringu oraz niedługo ma wprowadzić na rynek przenośną kamerę SnapCam.

Tomaselli powiedział, że firma po fuzji będzie zajmować się produktami do użytku w domu, samochodzie oraz sprzętem do polowania i łowienia ryb.

W 2014 rynek kamer typu POV wzrósł o 23% względem poprzedniego roku i osiągnął wartość 1.8 miliarda dolarów. Przewiduje się, że do 2018 ta wartość wzrośnie o kolejny miliard.

Nowy twór Ion-Contour, planuje osiągnąć sprzedaż w wysokości 380 milionów dolarów rocznie (co daje około 12% udziałów w rynku) do 2018 roku.

Zapraszamy do dyskusji na temat fuzji na FORUM.

Źródło: www.usatoday.com