Skocz do zawartości

19 sty 2016 22:20    Bartq w Wydarzenia
2193 Wyświetleń

GoPro odnotowało niezwykle słaby wynik sprzedaży w ostatnim kwartale roku 2015, w związku z czym firma ogłosiła, że planuje cięcia kadry. Wyniki finansowe przełożyły się oczywiście na notowania akcji firmy, które po ogłoszeniu informacji o planowanych zwolnieniach spadły o 20%.

 

GoPro w czwartym kwartale 2015 osiągnęło przychód na poziomie 435 milionów dolarów, natomiast cały rok 2015 został zamknięty z przychodem w wysokości 1,6 miliarda dolarów. Wynik, którego pozazdrościłaby większość firm globalnych, jest jednak zdecydowanie poniżej planowanego. I właśnie to było główną przyczyną ogłoszenia planowanych zwolnień na poziomie 7% kadry. Odejście z biura w USA ogłosił już nawet dyrektor działu Media.

 

Słaby wynik finansowy, według samego założyciela GoPro, był wynikiem zbyt wysokiej ceny kamery GoPro HERO4 Session, z czym również się zgadzamy. Przypomnijmy, kamera została wypuszczona na rynek z ceną 399$. W miarę upływu czasu GoPro obniżało tą cenę kolejno do 299$ a następnie do 199$.

 

W przeciągu ostatnich miesięcy firma boryka się z dużymi problemami. Od samego sierpnia 2015 ceny akcji spadły aż o 70%. Sytuacja może jednak się odwrócić – w najbliższym czasie spodziewamy się premiery drona od GoPro i mamy nadzieję, że będzie to urządzenie, które odmieni nastroje inwestorów.

 

źródło: recode.net