Skocz do zawartości


Recent Topics

Nagranie w 90fps klatkuje podczas odtwarzania na laptopie

Dyskusje ogólne o postprodukcji 16 lis 2018
Witam, Problem jak w temacie. Używam kamerki GoPro Hero 5 session. Karta pamięci to Samsung EVO SDXC klasa 10, U3. Nagrywałem bardzo dużo filmów 60 klatek na sekundę 1920x1080 i wszystko było ok, a dzisiaj chciałem nagrać trochę ujęć w 90 klatkach na sekundę  1920x1080 i po zgraniu materiału...
Full topic ›

Witam

Przedstaw się... 16 lis 2018
Cześć, jestem Tomek, a mój sprzęt to GoPro hero 5 session
Full topic ›

Przesiadka z kamery cyfrowej na kamerkę sportową - kilka...

Kamera GoPro Hero 6 7 16 lis 2018
Cześć Na wstępie zaznaczę, że jestem amatorem i miłośnikiem video. Nie jestem operatorem, więc proponowanie aparatów od razu odpada, bo operatora nie mam. To sprzęt ma nagrywać sam lub nawet czasem mnie Generalnie jestem posiadaczem Panasa HC-X920, który strasznie mnie zajarał i dał bardzo fajny...
Full topic ›

PORADNIK: oznaczenia na kartach pamięci bez tajemnic.

Karty pamięci 15 lis 2018
   Objaśnienie oznaczeń które możemy spotkać na kartach SD (pytania/sugestie w komentarzach):     Formaty kart pamięci "SD"     SD (Secure Digital) ► I generacja obsługująca przestrzeń do 2GB (system plików FAT) SDHC (Secure Digital High...
Full topic ›

Kamera gopro hero 7 black

Kamera GoPro Hero 6 7 15 lis 2018
Dzień dobry, jestem świeżakiem na forum i nie znam się w ogóle na sprzęcie elektronicznym, więc z góry dziękuję za wyrozumiałość. Za chwilę będę - mam nadzieję - szczęśliwym posiadaczem gopro hero 7 black. Chciałbym używać kamerki do filmowania wypraw w terenie. Jestem wędkarzem i m.in. będę pływ...
Full topic ›
28 wrz 2017 18:48    Filonnet w Artykuły
2911 Wyświetleń

GoPro właśnie oficjalnie zaprezentował Hero 6 Black
Wizualnie kamera nie rożni się od tej z napisem Hero 5. Kamera jest wodoodporna. Poprawiono ilość fps, polepszono jakość obrazu i szybkość, dzięki zastosowaniu zupełnie nowego procesora.. Ta poprawa odbije się jednak na cenie produktu. Najnowsza flagowa kamera będzie w detalu kosztowała 499 USD, sto dolarów więcej niż jej poprzednik.

 

H6 (1)

 

Przecieki co do wyglądu i specyfikacji kamery pojawiły się już wcześniej.Jak wygląda rzeczywistość ?
Wielkim postępem jest możliwość nagrywania filmów 4K przy 60 klatkach na sekundę. Ujęcia w trybie 4K były dostępne już wcześniej, ale użytkownicy domagali się wyższej szybkości odświeżani.

 

Hero 6 Black nie zapomina o slow-motion - użytkownicy będą mieli 120 fps w 2,7 K, oraz 240 fps w rozdzielczości 1080 pikseli, co oznacza, że ​​materiał może zostać odtworzony 10 razy wolniej bez konieczności zacinania. (Oczywiście, nadal będą dostępne bardziej standardowe szybkości jak 24 lub 30 kl./sek.)
Hero 6 Black używa również Wi-Fi 5GHz, aby przenieść wszystkie te materiały do ​​smartfona trzykrotnie szybciej.
Fiirma GoPro obiecuje poprawić stabilizację obrazu, ale nadal jest wykonana cyfrowo, a nie optycznie.

 

H6 (1)

 

Zdjęcia...
Nadal 12-megapikselowe zdjęcia, w formatach JPG lub RAW oraz tryb Wide Dynamic Range. Szóstka powinna jednak działać lepiej w słabym świetle niż Hero 5 Black i zapewnić lepszą jakość obrazu we wszystkich sytuacjach.

 

GoPro Hero 6 posiada również wszytko to co GoPro wprowadził z Hero 5 Black. Jest solidny i wodoodporny do 10 metrów bez dodatkowej obudowy. Posiada GPS, 2-calowy ekran dotykowy LCD, sterowanie głosem oraz kilka innych znanych funkcji.

 

Wszystkie udoskonalenia jakości obrazu i wydajności są w dużej mierze zasługą GP1 - nowy procesor stworzonym specjalnie dla GoPro przez firmę Socionext. Dla GoPro to duży krok w przód.
Hero 6 Black jest szczególnie ważną kamerą dla GoPro. Konkurencja (zwłaszcza z Chin), która zdobywała rzeszę nowych użytkowników, korzystała z tych samych komponentów (takich jak procesory firmy Ambarella), które GoPro używało w swoich aparatach. Przejście na niestandardowy chip jest sposobem na odróżnienie od tej konkurencji, jednocześnie dając firmie większą kontrolę nad całym przepływem przetwarzania obrazu. Powinien także sprawić, że niektóre inteligentne funkcje aparatu, takie jak sterowanie głosem lub automatyczne edytowanie będą lepsze niż u konkurencji.

 

H6 (3)

 

GoPro po raz zaprezentowała Fusion, swojej kamery o rozdzielczości 360 stopni, a także dodała kilka nowych funkcji do drona Karma

 

Hero 6 Black jest szansą dla GoPro. Rok 2016 był dla firmy bardzo zły pod względem wyniku finansowego - dlatego nowy produkt może spowodować odbicie na ostatni kwartał roku.

 

Zapraszamy do dyskusji na forum.