Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Nagrzewanie się Hero 3 Black Edition i padnięta karta SD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21

pyokyo

pyokyo

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 100 postów
    ja dzisiaj testowałem, kamera na przyssawce na wewn. szybie w aucie, temperatura w środku - ciepło ok. 25st. (było mi bardzo ciepło)
    Ustawionia na 1080/60, protune, wifi on, battery bacpak i oryginalna bateria. Zapomniałem naładować obu - bo bac był ładowany ze dwa tygodnie temu albo i lepiej a bateria była tygodniowa (ledwo używana) Po włączeniu chwila i zrobiło się 4 kreski, potem 3 kreski i dopiero od tej chwili normalnie spadało. nagrywała ok. 1,5 godz. i chyba padła bateria. Chyba bo było ciemno i widziałem tylko miganie i się wyłączyła.
    Kamera nagrzała się dosyć mocno ale działała.

    Zapomniałbym, na koniec jak już nie było kresek na zasilaniu i kamera się jeszcze włączyła i wyłączyła to nie mogłem wyłączyć wifi. Wciskałem, diody sygnalizowały odłączenie a po chwili znowu migała niebieska dziwka ;) Dopiero po odłączeniu battery backa udało się wyłączyć wifi.

    Poozdro

    #22

    Freud

    Freud

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 222 postów
      pyokyo jakiej karty microSD używasz? :)

      #23

      pyokyo

      pyokyo

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 100 postów
        Adata 32gb c10

        #24

        Freud

        Freud

          Specjalista

        • Użytkownik
        • Pip
        • 222 postów
          Hmmm
          I ustawionia na 1080/60, protune on nie zamraża się i nie wyłącza jak zostawisz ją na pełnym nagrywaniu?
          Moja w dowolnym momencie, ale po długim czasie tak właśnie robi.

          Teoretycznie jest to spowodowane niskimi transferami zapisu karty SD.
          Jak tylko wyłączę protune to nagrywa aż bateria padnie więc jest to prawdopodobne.

          Jak to jest u Ciebie? Mógłbyś wykonać test dla mnie? Po prostu włączyć 1080p, 60fps, protune i nagrać na maksa ile wlezie.

          Dzięki.

          #25

          pyokyo

          pyokyo

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 100 postów
            mam zamiar tak jutro zrobić, dzisiaj naładuje baterię i packa i zobaczymy. Ale moment przy 1080/60 protune to nie nagram więcej jak 1,5 godziny bo się karta skończy ale zobaczymy...

            #26

            Freud

            Freud

              Specjalista

            • Użytkownik
            • Pip
            • 222 postów
              Okej. U mnie się nie kończy z kartą. Raz nagrywa więcej, raz mniej, ale zazwyczaj kończy losowo :) Z góry dziękuję.
              Jeśli będziesz chciał to mogę wyjaśnić to zjawisko wedle przypuszczeń, które wyciągnięte są z zagranicznego forum GoPro, gdzie analizowaliśmy i testowaliśmy swoje karty microSD.

              #27

              pyokyo

              pyokyo

                Użytkownik

              • Użytkownik
              • 100 postów
                bateria bacpak naładowane jutro zobaczymy...

                #28

                Freud

                Freud

                  Specjalista

                • Użytkownik
                • Pip
                • 222 postów
                  Pyokyo - jakieś wieści? :)

                  #29

                  pyokyo

                  pyokyo

                    Użytkownik

                  • Użytkownik
                  • 100 postów
                    dopieo jutro będę nagrywał bo mi się plany pozmieniały

                    #30

                    ruti

                    ruti

                      Ekspert

                    • Użytkownik
                    • PipPip
                    • 325 postów
                    • Miejscowość:Stalowa Wola
                    • Kamera: GoPro Hero 3 Black
                    • Karta pamięci: 64
                    panowie z drugiej strony to kamera do sportow extremalnych a nie nagrywania w domu bez ruchu i cyrkulacji powietrza
                    "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

                    #31

                    Freud

                    Freud

                      Specjalista

                    • Użytkownik
                    • Pip
                    • 222 postów
                      Mhm. Też tak uważam - to jest kamera ekstremalna. Będę na Korsyce w czerwcu. 25*C na zewnątrz. Będę wystawiony na rowerze przez cały dzień na pełnym słońcu - wtedy to dopiero dostanie w DUPĘ! :) Moim zdaniem warunki pokojowe to jest pikuś co ja chcę z nią zrobić :P

                      #32

                      pyokyo

                      pyokyo

                        Użytkownik

                      • Użytkownik
                      • 100 postów
                        dzisiaj testowałem, 1080/60, protune, wifi, bateria + battery pac (oba naładowane), założony filtr polarpro, karta Adata 32gb c10, kamera w samochodzie na słońcu.

                        Nagrała około 50 minut i chyba się wyłaczyła bo miała za gorąco, nie obserwowałem tego bo się na drodze skupiałem.

                        #33

                        Freud

                        Freud

                          Specjalista

                        • Użytkownik
                        • Pip
                        • 222 postów
                          Byłoby to mega dziwne, ponieważ pęd powietrza powinien ją teoretycznie chłodzić.

                          Byłbyś w stanie zrobić taki sam test w domu? :)

                          #34

                          pyokyo

                          pyokyo

                            Użytkownik

                          • Użytkownik
                          • 100 postów
                            nie było żadnego pędu bo kamera była w środku :?

                            #35

                            pyokyo

                            pyokyo

                              Użytkownik

                            • Użytkownik
                            • 100 postów
                              postaram się zrobić jeszcze kilka testów

                              - w domu w pokojowej temperaturze (z bacpackiem i bez)
                              - w domu z nawiewem na kamerę wentylatorem/cyrkulatorem (z bacpackiem i bez)
                              - na balkonie wieczorem przy temperaturze ok. 10c (z bacpackiem i bez)
                              - z kamerą na kasku podczas jazdy z samą baterią

                              Ogólnie to z ciekawości to zrobię bo nie widzę potrzeby nagrywania kawałków dłuższych nich parę minut. Lepiej nagrać kilka/kilkanaście krótkich klipów i potem z tego coś posklejać niż zapełnić kartę jednym nagraniem.

                              #36

                              Freud

                              Freud

                                Specjalista

                              • Użytkownik
                              • Pip
                              • 222 postów
                                Jasne. Aczkolwiek jadę niedługo na singletrack MTB i tam włączę kamerę i nie będę patrzył czy nagrywa czy nie zapierniczając z górki przez ponad 1h.
                                Wtedy wkurzyłbym się jakby mi się wyłączyła.

                                #37

                                pyokyo

                                pyokyo

                                  Użytkownik

                                • Użytkownik
                                • 100 postów

                                  zapierniczając z górki przez ponad 1h.


                                  Kurde gdzie są takie górki co można godzinę zjeżdżać?? też tak chcę :D :D

                                  #38

                                  Freud

                                  Freud

                                    Specjalista

                                  • Użytkownik
                                  • Pip
                                  • 222 postów
                                    Smrk - z tą godziną mogłem się mylić. Po prostu zakładam, że tą 1h może będziemy zjeżdzać.

                                    Singltrek pod Smrkem - tam się wybieram. Zobaczymy ile realnie sam zjazd nam zajmie i czy jest szybki. Jeśli ma długość od 12 do 18km to prędkości zjazdu są często wyższe i może nam to zająć pół godziny do godziny.

                                    #39

                                    ruti

                                    ruti

                                      Ekspert

                                    • Użytkownik
                                    • PipPip
                                    • 325 postów
                                    • Miejscowość:Stalowa Wola
                                    • Kamera: GoPro Hero 3 Black
                                    • Karta pamięci: 64

                                    Smrk - z tą godziną mogłem się mylić. Po prostu zakładam, że tą 1h może będziemy zjeżdzać.

                                    Singltrek pod Smrkem - tam się wybieram. Zobaczymy ile realnie sam zjazd nam zajmie i czy jest szybki. Jeśli ma długość od 12 do 18km to prędkości zjazdu są często wyższe i może nam to zająć pół godziny do godziny.



                                    skladakami zjezdzacie?
                                    sorry ale zjezdzajac taki dystans pokonuje sie w 30 minut MAX
                                    "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

                                    #40

                                    Freud

                                    Freud

                                      Specjalista

                                    • Użytkownik
                                    • Pip
                                    • 222 postów
                                      No widzisz. Jeśli byłeś to na pewno masz rację.
                                      Taki dystans tak, ale jeszcze tam nie byłem i nie wiem jak to wygląda tam na miejscu.

                                      No nic - załóżmy te 30 minut. Wystarczy, aby kamera się wyłączyła. Mało pozytywne :)

                                      Kurde gdzie są takie górki co można godzinę zjeżdżać?? też tak chcę :D :D

                                      Offtop:
                                      Pojeździj po górach. Byłem w Norwegii i był taki jeden dzień, gdzie jechaliśmy 90km non stop z górki. Pedałować prawie nie trzeba było - momentami tylko dołożyć, żeby chwilowe nachylenia terenu pokonać i dalej jechało się w dół ;)
                                      Bywały dystanse 30-40km gdzie popier**** się non stop z uwagi na b. duże nachylenie (zjazd z powiedzmy 1000 m.n.p.m. do 0).
                                      Jasne sprawa gdzie się zjeżdża tam i trzeba wjechać ;)
                                      Niesamowite wrażenie.

                                      Jeśli szukasz z kolei trybu MTB to nie pomogę, ale myślę że wystarczy poszukać trochę i na pewno znajdziesz ;)