Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Sposoby montażu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

Każdy z nas a jest nas tu już ,,kilku" miał, ma lub będzie miał ciekawe pomysły jak i gdzie zamontować kamerę.

proponuję w tym temacie zamieszczać fotki z krótkim opisem co i jak użyto.

Więc zacznę od roweru:

kamera:

drift ghost s

uchwyty:

1-adapter aluminiowy

2-uchwyt ROLLBAR na rurki

3- uchwyt ARM

mnogość możliwości! naprawdę ciekawe ujęcia! bardzo fajne ujęcia z montażu pod siodłem z widokiem na kierownicę

niestety mój ARM (najtańszy z allegro)  jest z tworzywa a tym samym dość elastyczny przez co kamera (a drift lekki nie jest) wpada w wibracje przez co na pewno większość ujęć nie nadawała by się do publikacji. Może uda mi się skołować jakiegoś ,,home made" ARM z aluminium i w połączeniu z aluminiowymi uchwytami powinno być stabilnie

Załączony plik  IMAG0233.jpg   157,58 KB   60 Ilość pobrańZałączony plik  IMAG0234.jpg   136,18 KB   58 Ilość pobrańZałączony plik  IMAG0235.jpg   130,33 KB   59 Ilość pobrań


  • Drift Innovation lubi to

#2

digin

digin

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Lublin
  • Kamera: -
  • Karta pamięci: -

Czesc

Widzę, zę korzytasz z drifta na bajku czyli tak jak ja planuje:)

Próbowałeś mocować kamerkę jakos na sobie? ramie, głowa etc..? jak się sprawdza? chyba pownna być lepsza stabilizacja>

co zyskujesz takim mocowaniem jak na zdjeciu nr3 ? tzn nie bezpośrednio przy mostku?

 

pozdrower



#3

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

na sobie nie próbowałem bo nie mam jak. head strap`a nie posiadam (jeszcze) kasku rowerowego też nie mam, szelki mi nie potrzebne do moich zastosowań.

zdjęcie nr to czysta wariacja tak przyszło do głowy i skręciłem tak co w sumie dało dość ciekawy efekt... ujecie ,,SELF" ale i z widokiem na tyły.

a jak skierować ramie w dół to ciekawe ujęcia z poziomu koła.

generalnie dzięki budowie Drift`a mocowań z GP mamy całe mnóstwo możliwości.

Czekam z niecierpliwością na wasze sugestie!



#4

wuj

wuj

    Newbie

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Miejscowość:podlasie
  • Kamera: Drift HD Ghost-s
  • Karta pamięci: 2GB

Zaglądając tu myślałem, że chodzi o montaż wideo i nie wiem czy mogę się z nim "podpiąć".

W czym składacie filmy? Ja do tej pory miałem AVID studio ale materiału z Drifta nie "łyka". Niby można konwertować ale to czas i pliki robią się XXX razy większe niż orginał, pewnie traci także na jakości. Jakieś sugestie, rady - wczoraj byłem w Media Markcie i oglądałem

 

ale nie było nikogo z obsługi kto mógłby cokolwiek powiedzieć.



#5

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 270 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Co do oprogramowania masz oddzielny dział, ale dobrze trafiłeś, zapraszam via PW, korzystam z tego programu 2013, 2014 jak i Pro X5 i X6.


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#6

ClearWater

ClearWater

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 102 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: GoPro Hero 3+ SE
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB 10

Też miałem okazję korzystać z programu x5 z polecenia Tworka i fajny programik ;P


                 


#7

wuj

wuj

    Newbie

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Miejscowość:podlasie
  • Kamera: Drift HD Ghost-s
  • Karta pamięci: 2GB

Sorry za spamowanie wątku. Mam małe problemy z poruszaniem się po forum tyle tu działów

 

http://kamerypov.pl/...ix-video-delux/



#8

Hubert

Hubert

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Drift Ghost-s
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Extreme(10)

Jak myślicie, czy mogę przykleić klipsa płaskiego na deskę snowboardową? Wytrzyma to? Bo są niby takie specjalne klipsy na deski.


 - zapraszam na mojego rowerowego bloga. 

  - polub na fejsbuku :)


#9

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

oczywiście ze możesz !

klips na mocowanie drifta czy gopro ?

pytam dlatego że :

1- w mocowaniu drifta tym przykręcanym do kamery masz otwory specjalne na zabezpieczenie np. sznurkiem

2-stosujac mocowanie drifta kamere bedziesz miał tuż nad deską i przez to ,,slaby" kadr ;)

i nie koniecznie zastosuj takie zabezpieczenie bo deska ma potężne wibracje i bardzooo prawdopodobne ze możesz zgubić kamerę

7948_0.jpg



#10

Hubert

Hubert

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Drift Ghost-s
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Extreme(10)

Dzięki D2idek za rozwianie wątpliwości. O zabezpieczeniach oczywiście pomyślę. A co do kadru to zobaczę, bo jeszcze nie przymierzałem się do tego :) Do sezonu zimowego jeszcze trochę zostało. 


 - zapraszam na mojego rowerowego bloga. 

  - polub na fejsbuku :)


#11

robertn5012

robertn5012

    Newbie

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB

Witam!!

Super temat!

Mogę dużo wnieść do niego ciekawych propozycji. W zeszłym sezonie wystartowałem z jazdą terenową na rowerku, czyli Polskie góry. Już dwa pobyty zaliczyłem, czyli: Muszyna i Karpacz. Sporo zjeździłem, ale dopiero w tym sezonie rowerowym miałem możliwość przetestować kamerkę Drift Ghost S w górach na rowerze.

A więc. D2idek super zamocowanie nr. 2 czyli pod siodełkiem. Taki pomysł miałem ale z mocowaniem oryginalnym z Drifta i zahaczałem nogą o śruby. Ale postanowiłem kupić klipsy i dwa przykleiłem na ramę. Jeden pod mostkiem, ale na ramie (dokładnie na tulei, do której wsadzamy widelec), a drugi pod siodełkiem (na łączeniu ramy). Na zdjęciu jeszcze rower przed zamontowaniem klipsów ale do końca tygodnia zrobię zdjęcia z bliska. Jak na razie czekam na łożyska do wymiany i klocki i nie jest złożony rowerek po serwisie. Oczywiście mam jeszcze na kasku dwa zamocowania. Jedno jest tuż nad czołem i skierowane kawałek przed przednie koło i widać całkowicie kierownicę. Drugie zamocowanie z boku głowy na kasku za pomocą zapięcia na gogle, które jest przypięte na tetrytki. 

Teraz opiszę wrażenia. Od razu powiem, że najstabilniejszą częścią w rowerze jest rama. Koła (opony), amortyzator i cała kierownica przenoszą największe drgania. Klipsy są stabilne lecz nie przylegają całkowitą powierzchnią do ramy. 

Nawet na największych wertepach, zjazdach czy to po kamieniach, czy po korzeniach kilps na ramach powodują stabilny obraz prawie 100%.Testowany uchwyt na ramę od Drifta nie spisał się ani na mostku, ani na kierownicy (Na płaskim działa rewelacyjnie). 

1) Klips pod mostkiem pozwala na obraz przed nam. Widzimy koło nawet kawałek amortyzatora i wcinające się linki w kadr. Z tego samego zamocowania można, również obserwować ciekawe miny, jeśli skierujemy kamerę na twarz.

2) Klips pod siodełkiem można ustawiać na wiele sposobów w przód patrząc na pracę kierownicy, amortyzatora czy też koła i całą ramę. Możemy skierować do tyłu i nagrać tylnie koło, oraz (w moim przypadku) kolegę jadącego za nami ;)

3) Ustawienie nad czołem pozwala tylko pokazać pracę nóg, rąk i całej przedniej części roweru i tylko kawałek drogi. Ale mi się podoba i również jest ciekawe ujęcie.

4) I z boku kasku, tuż nad uchem daje niesamowite obrazy. Widać kawałek oka, kasku, czasami ręce, kierownicę, koło i czasami blisko jadącą przed nami osobę. 

Polecam ustawienia i może wpadnę na kolejne to się podzielę. Zdjęcia z widoków wrzucę i czekajcie na filmik! 

Jest jeden minus uchwytów na kasku. Jeśli masz lekki kask to musisz go zapiąć mocno aby CI nie latał na głowie. Miałem kiedyś cięższy kask to nie było problemu jak miałem zamocowaną kamerę z boku. Natomiast przy nowym już czuję ciężar kamerki ;)

Pozdrawiam i na tygodniu podeślę zdjęcia z mocowań kamery na rowerze :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  Rower2.jpg   135,21 KB   23 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Rower.jpg   208,64 KB   19 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Rower3.jpg   102,47 KB   19 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Rower4.jpg   53,84 KB   19 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Rower5.jpg   98,16 KB   19 Ilość pobrań
  • Załączony plik  TL000451.jpg   175,5 KB   19 Ilość pobrań


#12

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

zastosuj aluminiowe mocowanie na rurki dedykowane na mocowania gopro to da ci lepsze opcje zamocowań i większą pewność że nie zgubisz kamery



#13

robertn5012

robertn5012

    Newbie

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB
Powiem Ci, że nie wiem o które mocowanie GoPro Ci chodzi.możesz podesłać link?
Raz prawie zgubiłem kamerkę. Wjeżdżając na Śnieżkę będąc już koło 1200 m nad poziomem morza zobaczyłem że nie mam kamery cały powrót trasą, którą się wspinalismy był strach okazało się że wypadła pod hotelem na pierwszym kamieniu. Okazało się że przy każdym wpinaniu zatrzask nie zaczepił się. Ale całe szczęście się znalazła. Teraz biorę przez otwór w zatrzasku przykrecanym przyczepiam smycz i mam nadzieje że więcej jej nie zgubie ;-)

#14

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

sa dwa rodzaje, krótkie jak na zdjęciu i długim ramieniem

koszt w pl za krótkie to ok.50 zl a na dx.com z chin ok 30zl

widzę ze jest jeszcze fajny uchwyt pod mocowanie siodełka.

fraza w google: aluminium gopro mount :wink:

Oversized-Aluminum-CNC-Go-Bike-for-GoPro



#15

Hubert

Hubert

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Drift Ghost-s
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Extreme(10)

Hej

 

Przyczepiłem do deski klipsa płaskiego i muszę Wam powiedzieć, nie niewiele wytrzymał. Najwidoczniej drgania były zbyt silne, bo klips odpadł po dwóch dniach jeżdżenia. Na szczęście nie miałem wtedy zamontowanej kamerki :)


 - zapraszam na mojego rowerowego bloga. 

  - polub na fejsbuku :)


#16

robertn5012

robertn5012

    Newbie

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB

Ale zwykły płaski przylepiec Ci odleciał? A wyczyściłeś powierzchnię przed przyklejeniem (odtłuścić)? Może uszkodziłeś ten klej jakoś np. ktos CI o desce przejechał nartą czy deską? Nie wierzę w taką sytuację. Mam klips przypięty do kasku rowerowego jak i narciarskiego i nie było możliwoście tego odlkeić. 

Hej

 

Przyczepiłem do deski klipsa płaskiego i muszę Wam powiedzieć, nie niewiele wytrzymał. Najwidoczniej drgania były zbyt silne, bo klips odpadł po dwóch dniach jeżdżenia. Na szczęście nie miałem wtedy zamontowanej kamerki :)



#17

Hubert

Hubert

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Drift Ghost-s
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Extreme(10)

@robertn5012

Zwykły klips do powierzchni płaskich, przyklejony został prawidłowo

Tak, odtłuściłem powierzchnie, poczekałem nawet 24h aż do wyschnięcia kleju. Klips był w idealnym stanie, klej był dobry jak zakładałem.

Nikt mi po nim nie przejechał, niczym go nie uderzyłem etc.

 

Jeżdżę wyczynowo, więc drgania są duże- jazda poza trasą, hopy, rurki itp. Na kasku też mam przyczepionego klipsa i jak widać drgania na kasku są znacznie mniejsze, bo klips trzyma się ciągle.


 - zapraszam na mojego rowerowego bloga. 

  - polub na fejsbuku :)


#18

robertn5012

robertn5012

    Newbie

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB

A jeszcze jedno pytanie. Jaką masz powierzchnię deski?



#19

Hubert

Hubert

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Drift Ghost-s
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Extreme(10)

Nie wiem jak to opisać. Jak przejedziesz palcem to czujesz, że idealnie płaska nie jest. Ale klips przylegał idealnie, całą powierzchnią stykał się z dechą, więc myślałem, że będzie bezpiecznie. Swoją drogą i tak miałem zabezpieczenia przed zgubieniem kamery  :)


 - zapraszam na mojego rowerowego bloga. 

  - polub na fejsbuku :)


#20

robertn5012

robertn5012

    Newbie

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB

Jest i odpowiedź ;) Aby coś przylegało musi być gładka powierzchnia. I pewnie to było jedną z głównych przyczyn. Pomiędzy klejem a powierzchnią zagłębiną klej dobrze nie przylegał i to spowodowało odklejenie. Zabezpieczenie jest bardzo ważne. będąc na rowerze w Karpaczu na jednym podejździe wypadła i już myślałem, że jaj nie znajdę ;)