Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Wyłącza nagrywanie, nagrywa 2 sekundowe filmiki, zawiesza się, masa problemów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

failure

failure

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:snring
  • Kamera: gopro hero2
  • Karta pamięci: 32 class4

Witajcie,

od 2 lat użytkuję gopro hero2 motorsport pack. Zawsze były z nią problemy :/ 

Soft jest zaktualizowany do najnowszej wersji. 

 

Problem nr 1 najbardziej uciążliwy: w trybie protune zatrzymuje mi nagrywanie - tak bez powodu. Z wyłączonym trybem również mi zatrzymuje ale bardzo rzadko.

 

Problem nr 2 - jest to w pewien sposób powiązane z problemem 1. Gdy coraz częściej zatrzymuje mi nagrywanie to w pewnym momencie kamera się zawiesza. Pomaga tylko wyciągnięcie baterii i całkowity format karty pamięci. Jak nie sformatuje karty to problem wraca. Niestety dość często nie udaje mi się zgrać materiału bo gdy gopro się zawiesi to niektóre pliki wg windowsa są uszkodzone.

 

Problem nr3 jeśli mówimy o trybie protune to wyłączenie go powoduje nagrywanie plików lrv i thm. Nie chce tych plików. Utrudniają mi selekcję, zgrywanie danych.

 

Problem nr4 nazewnictwo plików jest tak pogmatwane, że czasem nie ogarniam o co chodzi. Przykład (dane z kapelusza) - pierwszy filmik na sformatowanej karcie widnieje z nazwą GOPRO0001, a kolejny GOPRO1001, następny GOPRO0002 i tak dalej, to jest strasznie wnerwiające. Nie da rady przywrócić nazwenictwa tak jak było 2 lata temu? Czyli GOPRO0001, 02, 03, 04, 05 [...]

 

to chyba na razie tyle......



#2

Hydra

Hydra

    Newbie

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Gopro Hero3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme+ 32GB

1. Prawdopodobnie wina karty, która nie daje rady z zapisem. Spróbuj coś nagrać na innej karcie najlepiej klasy 10 bo takie rekomenduje Gopro przy protune.


  • failure lubi to

#3

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

W Twoim opisie konta widać kartę klasy 4, taką nawet nie wkłada się już od dawna do smartphone :)

 

Ewidentnie jest to wina karty, którą włożyłeś do kamery. Transfer karty jest za słaby, nie tylko musi być to 10 bo pełno jest kart tej prędkości ale nie osiągają one nawet minimum tego co powinny robić.  Jeszcze włączyłeś tryb Protune, który jedynie poprawnie działa na kartach Pro/Extreme.

 

Masz super kamerę, musisz kupić super kartę na które nie oszczędza się tak samo jak na zakupie kamery :)

Pierwszy raz słyszę że nagrywam w Protune bo nie chce plików podglądowych. Tzn że lubisz się bawić kolorami w programie do edycji super !!!

Jeśli chciałbyś normalnie nagrywać bez wspomnianego trybu możesz po prostu w jakimkolwiek menadżerze plików posortować wg rozszerzenia lub ukrycie innych plików, których nie lubisz widzieć - podstawy Windows :)

 

Co do nazewnictwa plików plik 001 to pierwszy plik, 1001 to kolejny plik tego samego nagrania. Ze względu na format karty Twoje nagranie jeśli jest dłuższe zawsze będzie dzielone na pliki. Wtedy wg numeracji wiesz że kolejne pliki nagrania pojedynczego to te pliki a nie inne. 

Nagranie 1h masz zapisane i zależne od jakości jaką wybrałeś i systemu plików karty masz np trzy pliki. Było to jedno nagranie więc będzie 0001, 1001, 1002.  Jeśli były by to oddzielne dwa nagrania wtedy 0001, 0002.

 

Niektórych to boli ale tak jest i się nie zmieni. Zacznij się przyzwyczajać a kartę kup konkretną :)


  • failure lubi to

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#4

failure

failure

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:snring
  • Kamera: gopro hero2
  • Karta pamięci: 32 class4

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Z nazewnictwem to by się zgadzało - 2 lata temu nagrywałem tylko małe pliki ze względu na małą kartę. Cóż pozostaje się przyzwyczaić :D

Gopro jest świetna, tylko te ciągłe zawieszanie. Oby to była wina karty! Kupiłem class4 bo wg instrukcji GOPRO taka wystarczy "minimum class4". Zapewne prawdziwe "class4" wystarczy, ale nie chińszczyzna sprzedawana wszędzie jako oryginał. 



#5

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Kupiłbyś taką  i też będziesz miał problem.

Class4 czy Class10 nie tylko z nazwy się różnią ale także jakością. Patrz na oferty w których są podane rzeczywiste transfery zapisu, bo on jest najważniejszy.

W dziale kart pamięci masz polecane karty przez użytkowników, skorzystaj z doświadczeń innych użytkowników kamery GoPro.


  • failure lubi to

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#6

djwiocha

djwiocha

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 50 postów
    Mam ten sam powracający kłopot z zawieszeniem się kamery. Ostatnio nie mogłem nic nagrać bo za każdym razem zawieszała się na 9 sekundzie. Kartę mam class 10, a skoro ogarnia ProTune i timelapsy co pół sekundy to chyba jest prawdziwe class 10. Mi zawsze pomaga format karty, na szczęście nie zdarza się to często ale wolałbym żeby nie było problemów.
    - Blog rowerowy
    - Profil pinkbike
    - Kanał YT

    #7

    Hydra

    Hydra

      Newbie

    • Użytkownik
    • 39 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Gopro Hero3+ Black Edition
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme+ 32GB

    Jaką masz kartę pamięci? Karta karcie nie równa, każda moze mieć inny zapis.



    #8

    glazbiker

    glazbiker

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 70 postów
    • Miejscowość:Piaseczno
    • Kamera: gopro hero 3+
    • Karta pamięci: sandisk 16gb
    Ostatnio moja kamera też zaczęła wariowac w podobny sposób. Niestety kartę kupiłem nie miałem pojęcia czego gopro wymaga i mam sandiska 16gb sdhc class 4... w planach mam samsunga 32gb sdhc uhs (czy jakoś tak). Z tego co wyczytałem na forum to na tą chwilę jest to najlepsza opcja. Może ktoś z was ma lepszy pomysl5na kartę?

    #9

    Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1316 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Najlepsza bo najtańsza z możliwych najszybszych. Tańszej nie znajdziesz a porównując do osiągów jest identyczna z kartami Extreme za 400 zł.

    Formatowanie karty w niczym nie pomoże chyba jedynie rozwali jak inny system plików przez przypadek zaznaczysz i będziesz miał problem bo nagrania będziesz miał a żadna głupia winda Ci tego nie odczyta.

     

    Super kamera = super karta :)


    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #10

    djwiocha

    djwiocha

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 50 postów
      Akurat windy nie mam :D A formatowania karty przez kamerę u mnie pomaga i to na dosyć długo. Jak widać na tyle długo że zapomniałem że się wieszała :D
      - Blog rowerowy
      - Profil pinkbike
      - Kanał YT


      Wróć do GoPro Hero2 · Następny nieczytany temat →