Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Efekt ruchomej kamery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

tobiash

tobiash

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Szczecin
  • Kamera: GP 3+ BE
  • Karta pamięci: Sony 32GB

Jak nalezy zrobić efekt przemieszczajacej sie kamery np. przyspieszony film chmur a obraz powoli przemieszcza się w prawo tak jak na tym filmie?



#2

mcdavid

mcdavid

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 250 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Hero 3+ BE, Xiaomi, Yi
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

pewnie użyto jakiegoś slidera pewnie automatycznego ale to już spora inwestycja, można zaopatrzyć się też w minutnik z ikei ale wtedy obraz obraca się o 360st.



#3

geochriss

geochriss

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Miejscowość:Sucha Beskidzka
  • Kamera: GP Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 32GB
Ten z ikea kręci się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara.

#4

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Lustrzanka na sliderze. W gopro zapomnij.

Pozdrawiam



#5

BePe

BePe

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Rybnik
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver Edition
  • Karta pamięci: Hama, 16GB, (10)

Niekoniecznie się nie da :wink: Zawsze możesz nagrać w większej rozdzielczości, a potem w programie do montowania ustawić mniejszą rozdzielczość i dodać animację przesuwania nagrania.. No oczywiście takim sposobem w nieskończoność się przesuwać nie uda.. Jest to jedynie omijanie mechanicznych akcesoriów do nagrywania.. Ale co nie co wychodzi.. Tutaj mój przykład (nagrywane GoPro H3 Silver):
 
PS: Przy okazji witam.. Choć od dłuższego czasu czytam to forum, to to jest dopiero mój pierwszy post  :-P



#6

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Poprzez ruch w programie przesuwasz cały kadr a nie tak jak tu na filmie tylko obiekty (kwiaty, kamienie, górki) znajdujące się najbliżej obiektywu.

Efekt nie do uzyskania bez slidera.

Pozdrawiam



#7

BePe

BePe

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Rybnik
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver Edition
  • Karta pamięci: Hama, 16GB, (10)

A no to faktycznie.. Tamto to jedynie taka budżetowa wersja tego.. Efekt nie tak samo świetny. Mimo wszystko przyjemniejsze dla oka niż suche nagranie  :-P 
Pozdrawiam



#8

AdiGoPro

AdiGoPro

    Newbie

  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Miejscowość:Piotrków Trybunalski
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Silver
  • Karta pamięci: 32 GB Good Ram Class 10

Ja mam slider, czyli taką szyne filmową. Lecz jak nie chce mi się jej tachać to w programie ustawiam animacje, tak wygląda to: 


www.youtube.com/user/AdiiGoPro

 

www.facebook.com/gopropolska


#9

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

No przyznasz chyba sam że efekt nie ten sam jednak.

Pozdrawiam


  • ropa2 lubi to

#10

oktanmb

oktanmb

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów

    Jak się nie da, jak się da :) za 250 zł można zrobić slider do GoPro z silniczkiem :)


    • Mezir lubi to

    #11

    kociu8422

    kociu8422

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 81 postów
    • Miejscowość:szczecin
    • Kamera: GoPro Hero 4 silver
    • Karta pamięci: San Disk extreme 64GB

    jeszcze prościej i taniej to dwa kontowniki rozstawione na szerokość wózka. wózek to kawałek deski z 4 kółkami lub łożyskami. napęd slaidera na linkę przyczepioną do timera z ikei na którego będzie się nawijać. proste a koszt parenaście zł + timer.


    • ŁukaszB lubi to

    #12

    ŁukaszB

    ŁukaszB

      Newbie

    • Użytkownik
    • 25 postów
    • Miejscowość:podkarpackie
    • Kamera: GoProHero4Black
    • Karta pamięci: Lexar 633x 64 GB

    jeszcze prościej i taniej to dwa kontowniki rozstawione na szerokość wózka. wózek to kawałek deski z 4 kółkami lub łożyskami. napęd slaidera na linkę przyczepioną do timera z ikei na którego będzie się nawijać. proste a koszt parenaście zł + timer.

    w identyczny sposób to rozkminiałem :) trzeba tylko spróbować czy ten timer to wyciągnie no i  kombinacja co do prędkości wózka ( średnica wałka, na który się będzie nawijała linka) próba nie strzelba;)



    #13

    Marek

    Marek

      Newbie

    • Użytkownik
    • 42 postów
    • Miejscowość:Gliwice

    Bawiłem się przez chwilę tym efektem, próbując zbudować lekki i tani slider składany, do wykorzystania w turystyce. Ale okazało się to zawracaniem głowy. Jak się chce działać, nie kręcić, to nie ma czasu na zabawę w ustawianie tego ustrojstwa. Na dodatek nawet najlżejsza i składana opcja i tak jest na MTB czy skitury za ciężka i za duża.
    W pierwszej wersji zrobiłem szynę z centymetrowych rurek aluminiowych o długości jednego metra, a wózek - z kółek wymontowanych z prowadnicy deski kreślarskiej i z aluminiowych płaskowników oraz niewielkiej sprężyny. Wyskalowałem toto markerem, robiąc kreski co centymetr i odpaliłem lustrzankę, pstrykając pilotem i przesuwając ją ręcznie co fotkę. Film jest trochę niestabilny, bo delikatny patent nie radzi sobie z kilogramowym aparatem. I oczywiście niezbyt płynny, za to krótki. Z metrowej szyny wychodzi mniej niż sto zdjęć, bo wózek ma kilkanaście centymetrów i trochę z metra zabiera. Wygląda to .
    Docelowo slider miał wozić kamerę i pracować sam. Najpierw zrobiłem prowizoryczny, prymitywny napęd mechaniczny zasilany bateryjnie. Wymontowałem ze starych zabawek kilka przekładni ślimakowych i połączyłem je w całość. Taka wielostopniowa przekładnia ślimakowa bardzo zmniejsza prędkość obrotową gumowego wału na którym obraca się kilka zwojów cięgna, zrobionego z cienkiego, mocnego sznurka. Na wózku jest zderzak, który otwiera zworę i wyłącza napęd, gdy wózek dojedzie do końca szyny. Przekładnia daje na wale potężny moment obrotowy. Uciągnie pod górę nawet lustrzankę, ale ograniczeniem jest poślizg cięgna. Rozwiązaniem byłaby zębata przekładnia cięgnowa - np. ze starej drukarki - tylko ciutkę to krótkie. Tak wygląda , kręcony kiepską kamerą w kiepskim świetle, na składanym sliderze z czterech kątowników aluminiowych (2 m) i starym wózkiem.

    Na tym filmie eksperymenty się skończyły i dałem sobie spokój. Choć myślałem jeszcze nad napędem mechaniczno - grawitacyjnym, żeby nie wozić ze sobą baterii w świat bez wtyczki.`Taki napęd jest w zegarach z kukułką. Zamiast żeliwnych ciężarków, do zgromadzenia energii potencjalnej można by użyć kamieni znalezionych na miejscu kręcenia filmu.

     

    Obie próbki oglądacie na własną odpowiedzialność ;).


    • mistrzCK lubi to

    #14

    bruno574

    bruno574

      Newbie

    • Użytkownik
    • 6 postów

      może pomogę :D 



      #15

      ŁukaszB

      ŁukaszB

        Newbie

      • Użytkownik
      • 25 postów
      • Miejscowość:podkarpackie
      • Kamera: GoProHero4Black
      • Karta pamięci: Lexar 633x 64 GB

      może pomogę :D

      No tak :-) jak ktos chce gotowy to spoko to jest, ale dalej droższe niż osławiony minutnik z IKEA :)



      #16

      PD Ludwik

      PD Ludwik

        Newbie

      • Użytkownik
      • 9 postów
      • Miejscowość:Mragowo
      • Kamera: G4S
      • Karta pamięci: San 64 (10)

      Dla celów amatorskich używam keyframes w gopro studio. Ruch kadru i focus.  Slider to niestety masa i cały bałagan jaki się z masą wiąże. Do zdjęć bieszczadzkich na pewno pojechała kilkuosobowa ekipa.



      #17

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1919 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

      Slider nie musi być duży. Ostatnio dość dużo wynalazków i dużo w tym temacie się zmienia. Niestety nadal dość spory koszt.

      Pozdrawiam