Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Poradnik pozytywnego sklejania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

ja pracuje na sony vegas i jest niezły choć cały czas się go uczę i z każdym filmikiem jest coraz lepiej albo mi sie tak tylko wydaje :)

robić, robić, robić i patrzeć jak inni robią innej rady niema 


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#22

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Faktycznie filmik Boba oddaje klimat mozołu ekstremalnej wędrówki i walki o przetrwanie w polarnych warunkach i to trochę usprawiedliwia jego czas trwania :) Muzyczka w tle robi robotę! Ale dla mnie mimo wszystko dłużyzna - oglądając przeskakiwałem do przodu. Myślę, że ten sam efekt emocjonalny można by spokojnie uzyskać dwukrotnie krótszym filmem. I osobista uwaga na marginesie, że nie podoba mi się wklejanie zdjęć w film, no ale co kto lubi.

Dla mnie bezlitosna selekcja ujęć to podstawa. Tu materiału z wyjazdu miałem na pełny metraż a zrobiłem klip 1min 48s i myślę, że jest w sam raz (ale ciężko obiektywnie ocenić swoją robotę)...

Kurcze robisz dobrą robotę chłopie. Pomyśl nad szukaniem-dodaniem czasem efektu wizualnego do efektu w muzyce tajemniczo  wiem. Początek muzyki ma fajne efekty (nie wiem jak to nazwać) do takich efektów slide , dynamicznego przerzutu z ujęcia na ujęcie i tylko to bym zmienił reszta ... chylę czoła bo żeby ze 100GB materiału wybrać esencję z esencji to już trzeba mieć czarny pas w reżyserce  377.png
 


 

 

 

 

 


#23

To Leszek

To Leszek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: Sony AS-30, Forever SC-200
  • Karta pamięci: 64, 2x 16

Faktycznie filmik Boba oddaje klimat mozołu ekstremalnej wędrówki i walki o przetrwanie w polarnych warunkach i to trochę usprawiedliwia jego czas trwania :) Muzyczka w tle robi robotę! Ale dla mnie mimo wszystko dłużyzna - oglądając przeskakiwałem do przodu. Myślę, że ten sam efekt emocjonalny można by spokojnie uzyskać dwukrotnie krótszym filmem. I osobista uwaga na marginesie, że nie podoba mi się wklejanie zdjęć w film, no ale co kto lubi.

Dla mnie bezlitosna selekcja ujęć to podstawa. Tu materiału z wyjazdu miałem na pełny metraż a zrobiłem klip 1min 48s i myślę, że jest w sam raz (ale ciężko obiektywnie ocenić swoją robotę)...

 

 
Cześć,

Robisz filmiki w stylu który bardzo lubię  :) Używałeś drona do tego filmiku?
Prosiłbym też o małą radę, chodzi o ujęcia z filmiku z Egiptu z basenu, czym najlepiej umocować kamerkę na dnie żeby się nie ruszała?


Pozdr !

 

 



#24

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Może być na głowie. Ewentualnie na klatce :)

Wysłane z telefonu, za błędy przepraszam.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#25

To Leszek

To Leszek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: Sony AS-30, Forever SC-200
  • Karta pamięci: 64, 2x 16

Chodzi mi konkretnie o te ujęcia



#26

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk

Można zrobić też coś takiego: 

http://kamerypov.pl/...y-do-kamer-pov/


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#27

Kisiel

Kisiel

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • Kamera: GoPro HERO3 Black
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB (10)

Hej, widzę że pojawiło się kilka komentarzy do moich filmików więc spieszę z odpowiedziami:

 

@skiper83: efekty i przejścia zawsze można dokładać, ale że z natury jestem minimalistą to lubię posługiwać się jak najprostszymi środkami, żeby nie było przerostu formy nad treścią czyli: dobry dobór ujęć i montaż pod pasującą muzę, przejścia zwykłym cięciem ewentualnie cross-fade albo dip to black, a z efektów (poza korekcją kolorów jeśli potrzeba) najbardziej lubię manipulować czasem, czyli przyśpieszenia i zwolnienia. Najgorzej jak nawrzucasz przejść i efektów i wyjdzie cepelia.

 

@To Leszek: chciałbym mieć drona ale to trochę droga zabawka (może żona kupi mi pod choinkę? ;) ), więc niestety musiałem normalnie, jak każda bezwłosa małpa, wspinać się na maszt, co widać w jednym ujęciu. Natomiast jeśli chodzi o mocowanie kamerki pod wodą to nie ma filozofii, bo po prostu położyłem ją na dnie razem z kijem (który też widać w innych ujęciach). Dla mnie teleskopowy kij to podstawowe akcesorium, którego używam praktycznie przez 99% czasu, więc właściwie mógłbym nie mieć innych mocowań. Kupiłem sobie taki porządniejszy GoPro P.O.V. Pole 36 i nie żałuję ani jednej złotówki, bo używam go już ze 2 lata, był ze mną wszędzie, na pustyni, 20m pod wodą w morzu i wciąż działa jak nowy.

 

I ogólnie dzięki za pozytywne słowa. Zawsze to fajnie wiedzieć, że moje amatorskie sklejanie podoba się też kilku innym osobom ;-)



#28

Hubert

Hubert

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Drift Ghost-s
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Extreme(10)

Mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego moje filmiki różnią się jakością na youtube, pomio tego, że zostały wyrenderowane na tych samych ustawieniach.

film 1:

Gorsza jakość

 

 

film2,

 

lepsza jakość:

 

I pytanie drugie. jak podczas renderowania filmu w programie Sony Vegas Pro11 wybiera się bitrate, to czy można go dać "za dużo" przez co pogorszy się jakość? Ile Wy zazwyczaj dajecie?


 - zapraszam na mojego rowerowego bloga. 

  - polub na fejsbuku :)


#29

uchonek

uchonek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 85 postów
    Ja uwazam ze jezeli nie chcesz byc stratny na jakosci warto renderowac z identycznym bitrate jaki nagrywa kamera czyli bez protune 30mb/s a z protune 45mb/s :)

    #30

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2545 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: Gopro
    • Karta pamięci: SanDisk

    Mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego moje filmiki różnią się jakością na youtube, pomio tego, że zostały wyrenderowane na tych samych ustawieniach.
    film 1:
    Gorsza jakość



    film2,

    lepsza jakość:


    I pytanie drugie. jak podczas renderowania filmu w programie Sony Vegas Pro11 wybiera się bitrate, to czy można go dać "za dużo" przez co pogorszy się jakość? Ile Wy zazwyczaj dajecie?


    Jest, nawet na forum, bardzoo dużo tematów poświęconych temu tematowi.

    Wysłane z Smartfona. Za błędy przepraszam.


    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #31

    Kisiel

    Kisiel

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 131 postów
    • Kamera: GoPro HERO3 Black
    • Karta pamięci: SanDisk 64GB (10)

    Jak zamierzasz wrzucać na youtube to renderuj z ustawieniami zalecanymi przez youtube, np. Premiere ma takie presety, a jak nie to trzeba ręcznie wybrać. Podobnie dla Vimeo - tylko że używasz innych zalecanych ustawień. 30mb/s i tak zostanie obcięte przez yt i jeszcze ci jakość pogorszy bardziej, niż gdybyś od razu renderował na zalecanych.

     

    A co do samego pytania: "dlaczego moje filmiki różnią się jakością na youtube, pomio tego, że zostały wyrenderowane na tych samych ustawieniach", to mam taką teorię, że to może wynikać z samej zasady działania algorytmów kompresji - lepiej będzie wyglądał obraz bardziej kolorowy i kontrastowy (słońce, jasny śnieg, ciemne drzewa) niż jednolity (pochmurne światło, liście w lesie, wszystko zielono-szare). Na takich jednolitych obrazach wychodzą artefakty kompresji np. widać wyraźne nienaturalne przejścia między podobnymi odcieniami jednego koloru albo "kwadraty" kodowania, a na kontrastowych tego nie zauważysz, bo bardziej dominujące są naturalne przejścia śnieg-drzewa i te niedoskonałości kodowania się ukrywają. Chyba... :ugeek:

     

    P.S. Fajnie zmontowane te filmiki btw..



    #32

    robertbytom

    robertbytom

      Newbie

    • Użytkownik
    • 37 postów
    • Miejscowość:Bytom
    • Kamera: Gopro 4 black
    • Karta pamięci: sandisk 32g extreme plus

    Ja renderuję z ustawieniami 1920x1080 60 birate ustawione na 50mb/s.Film długości 14 minut zajmuje ponad 5gb.

    I  taki film wysyłam na YT.Wiadomo w oryginale jest lepiej ale możecie zobaczyć w zakładce video moje filmy na YT  moim zdaniem jakość całkiem przyzwoita.



    #33

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2545 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: Gopro
    • Karta pamięci: SanDisk
    Na yt odrazy renderuj 8mb/s, będziesz miał lepszą jakość niż to 50mb/s skonwertowane przez nich.

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #34

    otwieracz

    otwieracz

      Newbie

    • Użytkownik
    • 18 postów
    • Miejscowość:Gorzów Wlkp.
    • Kamera: GoPro Hero +
    • Karta pamięci: microSDHC Samsung 32GB (10)

    Może to pomoże:



    #35

    robertbytom

    robertbytom

      Newbie

    • Użytkownik
    • 37 postów
    • Miejscowość:Bytom
    • Kamera: Gopro 4 black
    • Karta pamięci: sandisk 32g extreme plus

    Na yt odrazy renderuj 8mb/s, będziesz miał lepszą jakość niż to 50mb/s skonwertowane przez nich.

    I tu się mylisz,nie bawię się dwa razy w renderowanie jednego filmu a jakość moich filmów na YT jest super.



    #36

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2545 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: Gopro
    • Karta pamięci: SanDisk
    I ma 8mb/s. To czy wygląda super podlega twojej ocenie.

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #37

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Od lepszej jakości jest Vimeo razem ze swoimi ograniczeniami.