Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Laptop do 3 tyś - 4k


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Zakładam nowy temat gdyż chcę by wszystko było w jednym temacie. A nie dotykanie 10 wątków w kilku różnych tematach. Zamierzam tez poświęcić trochę czasu na poszukiwania stąd nowy temat.

 

1. Montuje w Sony Vegas (Movie Studio 13) - Wymagania -> Choć te są w zasadzie standardowe.

 

2. Obecnie pracuje na HP Pavilion dv5  (Centrino core 2 duo P7350 2.0 GHz) który o dziwo dobrze i fajnie śmiga. Jest zaś fizycznie niestety bardzo zniszczony. I to bardziej dyktuje mi zmianę laptopa na nowy niż rzeczywista wydajnościowa potrzeba obróbki materiału pod przyszłe 4k.

 

3. Wymogi Ekranu - 1080p. 15 choć wolałbym 17 cali. Błyszczący odpada z wiadomych powodów to ściema marketingowa. IPS byłby fajną sprawą bo mój obecny ekran pozostawia bardzo wiele do życzenia.

 

4. Modele

 

4.1 -

 

Fajna dotykowa Toshiba. Choć nie znam się na tej marce i nie mogę nic powiedzieć o jej wydajności jakości itd. Jak ma to miejsce w przypadku Della gdzie kupując coś z pewnych półek wszystko jest praktycznie jasne. Po za tym to laptop 3 w 1. Cena całkiem ok jedynie przekątna. Na Ebay'u można poczytać o problemach tej rodziny z Wifi.

 

4.2 -

 

17 cali. Można by się przyczepić do braku lepszej grafiki. Choć w tej a nawet niższej cenie są model z grafą. Ale to jedynie kwestia poszukania podłubania.

 

Podsumowanie - względem obu modeli. Oba posiadają procki i7 czwartej generacji. Teraz moje pytanko czy jest sens może troszkę poczekać i kupić lapka w okresie stycznia na sprzęty z nowszą generacją procesorów? Wszak podobno procki skaczą mocno z generacji na generację względem wydajności. Niestety nie orientuje się zbytnio :( I i5 potrafi być bardziej wydajne od i7! Choć na najnowszą 6 generację chyba nie ma nawet co patrzeć. Czy w ogóle nie oglądać się aż tak na generacje procesorów?

 

5. Jak już pisałem nie interesuje mnie sprzęty używany. Chcę kupić sprzęt nowy. Będzie służył mi określony czas a potrafię katować sprzęt nie raz długie godziny. Obecnego sprzętu używam od 2008 i czas na wymianę.

 

6. Wymóg obróbki materiału 4k to raczej działanie na wyrost. Gdyż za dwa czy trzy lata stanie się on standardem. Nie kupuje rok rocznie sprzętu. Na razie postaram się zdobyć dość mocne sample 4k i sprawdzić (w miarę możliwości) jak owe sprzęty sobie z nimi poradzą.

 

Pytanie / Sugestie ?  ? ?



#2

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Różnica między generacjami procesorów jest i będzie zawsze ale. Zawsze jest jakieś ale. Jeśli besziesz porównywał topowe rodzaje to różnica jest znikoma. Natomiast jeśli porównasz model z wyższej półki z modelem budżetowym przeznaczonym dla supermarketów elektronicznych to czasami może się okazać że twoje core duo 2 może być szybsze niż i5. Ja zawsze porównywałem na benchmarkach podzespoły.
Z tego co widzę najtańsze komputery są w okresie styczeń-luty.
Szczerze, ciężko Ci będzie znaleźć nowy komputer za 3 koła do 4K.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

#3

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Problem polega na tym ze pracuje na dość wyeksploatowanym sprzęcie. Będę dawał znać co wymyślę. 



#4

Mati_snd

Mati_snd

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 238 postów
    Ratuje Cie tylko czarny piatek ja sam mam zamiar kupic jakiegos wypasionego asusa zenbooka

    #5

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Nie tylko! Trzeba tylko szukać. Problem jest inny rozeznanie na rynku. Co warto kupić na co zwracać uwagę. 



    #6

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    A coś takiego?

     

     



    #7

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1919 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Cena do 3 tysięcy. 



    #8

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Tak ale to propozycje! Szukam w górę w dół. Dochodzę jednak do krawędzi i widzę że niemal nie możliwe będzie zakupienie czegoś co by mnie satysfakcjonowało za te pieniądze. Ogólnie widzę że za 3 koła można mieć Apple który obrobi 4k! I to mnie zastanawia . . . 

     

     

    Szukam szukam i coraz więcej zamieszania z tymi prockami co widzę :)



    #9

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2545 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: Gopro
    • Karta pamięci: SanDisk
    Apple + adobe premiere to niebo na ziemi ;) Jeśli możesz, bierz.

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #10

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1919 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Nowego? Chyba 11 cali z rozdzielczością 1400x900

     

    EDIT te wersje 5xxx to budżetówki dla supermarketów w większości. Maja 2 rdzenie i moje core 2 duo ze starego VAIO ma podobną wydajność



    #11

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Wracamy do punktu wyjścia :)



    #12

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1919 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Jeśli masz monitor, masz lub planujesz zakup telewizora full HD lub 4k to takie urządzenie może by cię zadowalało?

     to jest 2 rdzeniowa maszyna ale apple więc płacisz za markę

     tu konkurencja

    za 3tys naprawdę ciężko coś pod 4k kupić nowego. W sprzęcie używanym (na gwarancji) miałbyś eldorado. 



    #13

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Z apple jest jednak tak że mamy pewną pewność co do ich produktów. Powiem tak rozważam wszystko.



    #14

    Mati_snd

    Mati_snd

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 238 postów
      Oj z tym applem kolego nie jest tak kolorowo np z imacami znajomy ma same problemy z nim kupil nowke . Jak nie dysk to grafika i w necie tez znajduje sie duzo inforamcji na ten temat . Ja mialem brac macbooka pro ale znalazlem asusa zenbooka w podobnej cenie ale bebechy duzo lepsze . Wiem ze napiszecie zaraz ze jablko jie potrzebuje dobrych bebechow ale duzo plusow lapie asus

      #15

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

      Inną prawdą jest że ta firma to płacenie za Brand. Nie zaś za produkt. Wiecie zaraz dojdziemy ze najlepiej kupić Della z tym że tutaj płaci się za jakość produktu niezawodność itd.



      #16

      Priders

      Priders

        Alpha i Omega

      • Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 2545 postów
      • Miejscowość:Śrem
      • Kamera: Gopro
      • Karta pamięci: SanDisk
      Ja dla siebie kupowałbym tylko uzywke, takim sposobem mam macbooka 15', nie najlepszego, ale i tak o niebo lepszego od mojego poprzedniego acera. A jesli do obróbki, szczególnie 4k to potrzeba juz lepszego imaca ;)
      Ale naprawdę, to niby tylko oprogramowanie, parametrowo jest gorszy od mojego poprzednika, a w premierze smiga aż Miło :)

      Pozdrawiam,

       

       

      Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


      #17

      Mati_snd

      Mati_snd

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 238 postów
        Jest jeszcze jedno rozwiazanie kupic dobrego lapka i wgrac osx :)

        #18

        mistrzCK

        mistrzCK

          I'm a Pro!

        • Użytkownik
        • PipPipPipPip
        • 1919 postów
        • Miejscowość:Kielce
        • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
        • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

        Nie da rady. OSX nie wgrasz jak windowsa na wszystko. Musisz mieś takie same podzespoły. Poczytaj o projekcie hackintosh



        #19

        Michal

        Michal

          Alpha i Omega

        • Senior Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 5194 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

        Ogólnie to mi żaden Apple się nie marzy w żadnej formie. Jakoś nie jestem żadnym fanem ich produktów. Wolałbym Windows z wszystkimi zaletami i wadami. 



        #20

        mistrzCK

        mistrzCK

          I'm a Pro!

        • Użytkownik
        • PipPipPipPip
        • 1919 postów
        • Miejscowość:Kielce
        • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
        • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

        poleasingowy?