Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Problem z GoPro HD Hero


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

tomsplit

tomsplit

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
    Witam.
    Ponieżej zamieszczam link do filmu obrazującego na czym polega problem. Włączam kamerkę, następnie na wyświetlaczu na kilka sekund pojawiają się normalne symbole a po chwili wyskakuje jakiś komunikat widoczny na filmie (z góry przepraszam z jakość - nagrywane kalkulatorem :P ) Jak widać nic z tym nie da się zrobić. Kamera nie ma problemów z ładowaniem baterii, po podłączeniu do komputera z karty SD normalnie można odczytać dane które na niej się znajdują ale nic więcej. Po uruchomieniu wyskakuje jakiś dziwny komunikat i nic nie da się nagrać.
    Pożyczyłem kamerę koledze, jak mi ją zwrócił to wyskakiwał ten komunikat po włąćzeniu. Pytałem się czy mu spadła lub czy działo się z nią coś dziwnego ale mówi, że nic z takich rzeczy nie miało miejsca. Może ktoś z Was drodzy forumowicze będzie mógł pomóc.



    jeszcze przed chwilą zaobserwowałem, że przy pozostawieniu kamery na kilkanaście minut w tym dziwnym trybie nagrzew się.

    #2

    Guest__*

    Guest__*
    • Guests
    Poniżej w linku ktoś miał taki sam problem.



    Wygląda to jakby kamera zawiesiła się w trybie podłączenia do telewizora. Rozwiązaniem jest reset kamery.

    Rozwiązanie:

    simple fix however. take battery and memory card out, replace battery, but not the card

    next...while the camera is still off hold down top button(shutter button)

    while holding that button turn the camera on

    once the camera powers up press the front button three times(should solve the problem!)



    #3

    tomsplit

    tomsplit

      Newbie

    • Użytkownik
    • 4 postów
      NIe wiedziałem co ten symbol oznacza. Zresetowałem wedle Twoich wskazówek i kamera wraca do normalnego trybu pracy po resecie, aczkolwiek po wejściu w menu i wyjściu z niego znowu zawiesza się w tryb tel. To samo dzieje się po ponownym resecie, wyłączeniu i włączeniu kamery. Doraźnie da radękorzystać z urządzenia ale na dłuższą metę będzie to irytujące. Jakieś inne pomysły jak to odkręcić na dobre? :/

      #4

      Guest__*

      Guest__*
      • Guests
      Tu też jest sposób jak to naprawić, podobno dobry:



      Po za tym we wcześniejszym wątku jest na ten temat dyskusja i różne pomysły, może w razie co, któryś pomoże.

      #5

      Guest__*

      Guest__*
      • Guests
      Następny podobno skuteczny sposób:

      1) Initial state: SD card out, camera stuck in tel mode then battery out and in again

      2) top button continuously pressed, put the camera on and then press 3 times on the front button (UP appears on the display)

      ==>THIS will get rid of the tEL mode issue, but to solve it permanently:

      3) Connect USB cable to computer (NB still no SD card installed)

      4) Insert SD

      5) "Eject" Camera from Computer USB

      6) Disconnect camera from USB (should power down by itself)

      Hope this helps.



      #6

      tomsplit

      tomsplit

        Newbie

      • Użytkownik
      • 4 postów
        Kilka razy zrestesowałem ją według powyższych sposobów i już jest ok. Dziękuję serdecznie za porady. Temat może przydać się dla potomnych :)
        U mnie wystarczyły 2 pierwsze sposoby i kamra powróciła do normalnego trybu pracy po kilku resetach. Dla użytkownika tomoa jeszcze raz wielkie dzięki :)