Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 4 Silver - nie wykrywa jej w programie na komputerze

Program GoPro Silver GP4 Adventure Edition Problem Niewykrywa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

MisikPL

MisikPL

    Newbie

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Miejscowość:Mińsk Mazowiecki
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver - Adventure Edition
  • Karta pamięci: Hama 64GB Class10 [45MB/s]

Witam,

mam mały problem z kamerką GP4 Silver. Polega on na tym, że założyłem sobie konto w programie GoPro i chciałem zrzucić filmy z kamery na komputer, w tym celu postępuje zgodnie z instrukcją podaną w programie. Podłączam kamerę oryginalnym kablem GoPro i dopiero po podłączeniu włączam kamerę. Niestety w programie nic się nie zmienia, nie widać jej. Próbowałem już różnych sposobów,(między innymi aktualizacja firmware'u, zmiana kabla, zmiana portu USB, reset kamery, formatowanie karty pamięci), ale bez rezultatów. Czytałem na supporcie, że problem może być z kompatybilnością karty pamięci. Moja karta to Hama 64GB Class 10, niestety nie jest ona na liście rekomendowanych kart, ale taką posiadałem i nie chciałem na razie inwestować w nową. 

Temat jest o tyle ciekawy, że po podłączeniu kamery na chwilę wyskakuje komunikat na komputerze "Nie rozpoznano urządzenia USB" i po chwili znika. Kamera jest wykrywana przez komputer, widzę ją w "Moim komputerze", oraz w menadżerze urządzeń pod zakładką "Urządzenia przenośne" jako "HERO4 Silver" , opis urządzenia " Urządzenie MTP USB"  ID sprzętu to "USB\VID_2672&PID_000D&REV_0001", przy próbie aktualizacji sterownika, wyskakuje komunikat o tym, że sterownik którego teraz używam jest aktualny. 

Mogę otworzyć każdy film bezpośrednio z kamery poprzez "Mój komputer" , ale nie wykrywa kamery w programie GoPro.  

 

Chyba dogłębnie wypisałem informacje jakie udało mi się ustalić, proszę o pomoc w tym temacie, ponieważ rozkładam już ręce na tą sprawę, nie potrafię sobie z tym poradzić. Może ktoś z Was spotkał się już z takim tematem i udało mu się rozwikłać problem. 

A być może faktycznie problem jest z kartą pamięci, dokładniej z jej kompatybilnością... niestety nie mam możliwości pożyczenia od kogoś karty w celu weryfikacji tego problemu, a nie uśmiecha mi się kupić kartę za ponad 120PLN, żeby się okazało, że to w niczym nie pomaga. 

 

Proszę o pomoc. 

Pozdrawiam!



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5267 postów
  • Miejscowość:Poland

Ciekawa sprawa. A nie masz innej jakiejkolwiek karty pamięci pod ręką? Włóż ją do kamery i nagraj kilka sekund i po temacie. Swoją strona zgrywam filmy z karty za pomocą czytnika. I nie ma żadnych problemów - program wykrywa wszystko. 


Raczej stąd znikam . . .






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Program, GoPro, Silver, GP4, Adventure, Edition, Problem, Niewykrywa