Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Problem z programami do obróbki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

CzlowiekTwarog

CzlowiekTwarog

    Newbie

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • Kamera: none
  • Karta pamięci: none

Witam. Ogólnie za chwile rzuce laptopem....mam około 20 filmików z Nikona d5100 (mov), pare fotek i próbuje z tego zrobić film. Mój laptop to Acer e5-572g:

 

Intel I5-4210M 2.6

Geforce 840M 2GB

8gb DDR3

dysk 8GB SSD+1000 GB Hybrid HDD

Windows 8.1

 

Windows Movie Mker: na początku wszystko ładnie, po paru godzinach, filmik w poglądzie został, a lista gdzie pracujemy zrobiła sie pusta, odtworzyć mogłem filmik, to co zrobilem, ale liste miałem pustą. Zapisywnie projektu, otwieranie, zgodność, nic nie pomogło.

 

Hitfim 4 Express: Dopóki bawiłem się na zdjęciach było ok, wrzuciłem filmiki i w oknie podglądu filmik mi tak laguje, że nie da sie na tym pracować...

 

Gopro Studio: przy konwertowaniu zdjęć pojawia się error i ich nie przerabia, a przy filmikach nie da się ich przycinać, to narzędzie jest na szaro i niedostępne.

 

Weźcie mi coś doradźcie, może jakiś inny darmowy program, który nie ma problemu z wieszaniem itp bo mi zaczyna brakowac cierpliwości, druga kamerka zamówiona, a kuźwa nie mam czym obrabiać......

 

ufff...dziękuje za wszystkie porady !



#2

darekhifi

darekhifi

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
    Pobierz trial Adobe premiere pro i masz 7 dni na zabawę, ew przekonwertuj te filmy z Nikona na mp4 czy avi i wtedy dalej działaj

    #3

    mariush

    mariush

      Newbie

    • Użytkownik
    • 37 postów
    • Miejscowość:cz-wa
    • Kamera: gopro4 silver

    spróbuj na plikach proxy, tylko nie wiem czy w wyżej wymienionych programach uda Ci się potem podmienić je na surowe pliki z kamery.



    #4

    CzlowiekTwarog

    CzlowiekTwarog

      Newbie

    • Użytkownik
    • 17 postów
    • Miejscowość:Bydgoszcz
    • Kamera: none
    • Karta pamięci: none

    Hmmm faktycznie jak wrzuciłem film mp4 do Hitfilm to nie lagował już, to może i WMM też bedzie okej, czy mam przekonwertować WMM czy czymś innym? 

     

    W WMM duża strata jest, z filmu 500mb robi mi sie 150mb...



    #5

    darekhifi

    darekhifi

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 72 postów
      Video to video jest free i konwertuje wszystko na wszystko :)

      #6

      CzlowiekTwarog

      CzlowiekTwarog

        Newbie

      • Użytkownik
      • 17 postów
      • Miejscowość:Bydgoszcz
      • Kamera: none
      • Karta pamięci: none

      Zaczynam sie irytować znowu, mam około 1500 zdjęć do Time lapse, ale Windows Movie Maker mi sie kraszuje, chyba w ogóle z niego zrezygnuje....Pytanie jaki możecie polecić darmowy program do złożenia timelapsa ? Czy w Hitfilm 4 Express da sie to zrobić (nie moge znaleźć odpowiedzi w necie ani yt)? Czy powinienem wcześniej w jakimś programie zmienić format zdjeć/przyciąć do 16:9? Jeżeli tak to w jakim jestem to w stanie zrobić na wszystkich zdjęciach jednocześnie? W Photoscape mam problem, przy zmianie wielkości wszystkich zdjec nie moge zdorbić FHD, tylko cos koło 1600x1400 chce zmniejszyć....poprosze o jakieś porady fachowców z długim stażem :P

       

      jeszcze jedno, nie moge w sterownikach Nvidi wymusic żeby np WMM używwał karty dedykowanej, ktoś coś ? 

       

      Sorry ale już nie daje rady i WMM i Hitfilm ciagle sie wieszają, zacinają, lagują, mają błedy...nic kuźwa nie moge zrobić.... Możecie mi polecić jakiś inny sprawdzony, może być prosty program jak WMM ? W sumie moze być płatny 100-200, jeżeli bedzie kur..... działać. Sciągnąłem jeszcze Shotcut i ffdiaporama. A może to wszystko problem laptopa? Mam wrażenie, że te programy korzystają z karty zintegrowanej, a nie z dedykowanej, może to być problem?



      #7

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

      hmm 

       

      Ściągnij sobie Action Cam Movie Maker i nim spróbuj