Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GoproHero5 Black vs Sony FDR X3000

gopro

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 512 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro H4S / H6B
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme+,Samsung Pro+

Pozwoliłem Sobie założyć nowy temat, proszę bardzo Sony vs Gopro. Jeszcze tylko kilka detali i Sony będzie nowym królem :)

 

 



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5317 postów
  • Miejscowość:Poland
  • Kamera: Hero 5 Black

I jaki morał? Szczególnie gdy H5 ma GPS jak u Sony?



#3

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5317 postów
  • Miejscowość:Poland
  • Kamera: Hero 5 Black



#4

Raider

Raider

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Miejscowość:Wwa
  • Kamera: GoPro Hero 5
  • Karta pamięci: 32Gb

Niestety, Sony nie będzie nowym królem :( A szkoda, bo ma potencjał.

 

Miałem dwie kamery Sony i obie szybko sprzedałem. Sony od zawsze przegrywa z GoPro dwoma kolorami: czarnym i niebieskim. Asfalt wg Sony nie jest czarny, tylko szarozielony a niebo bardziej błękitne. To dlatego odczytujemy obrazy z GoPro jako bardziej rzeczywiste. Poniżej przykłady. Przykład 1 - Foto 1

Zwróćcie uwagę na porównanie asfaltu z obu kamer oraz np. koloru auta - powinien być w jakiś sposób podobny do białego a nie jasno-zgniło-zielony. W Sony wszystko wpada w zieleń. W nagraniach np. w Galeriach Handlowych podczas porównań az tak tego nie widać, ale na wyprawach w plener - bardzo. A teraz zobaczcie moje drugie zdjęcie. Podobie, prawda? Zwróćcie zwłaszcza uwagę na przekłamany kolor skóry w aucie ale przede wszystkim na kolor plastików (np lusterka wstecznego). Jest taki jak asfalt na pierwszym zdjęciu. To powinien być kolor CZARNY jak w gopro a nie szaro-zielony jak w Sony. Najkomiczniej jednak przekłamanie pokazuje kolor kamizelki jeans - na obu screenach jest to ta sama kamizelka :) Próbowałem walczyć z tymi kolorami w Sony za pomocą programów do edycji video, ale ostatecznie się poddałem, sprzedałem obie kamery i kupiłem Hero 3+ a obecnie Hero 5. Pozdrawiam!

 

3563aa741a08ccba.png

 

 

Na poniższym zdjęciu jest odwrotnie - Sony po lewej

 

 

SONY AS 1000                                                                                                                           GOPRO HERO 3+ 

 

048cc23927a696a0.jpg



#5

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5317 postów
  • Miejscowość:Poland
  • Kamera: Hero 5 Black

Możesz coś jeszcze powiedzieć o X3000?



#6

Raider

Raider

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Miejscowość:Wwa
  • Kamera: GoPro Hero 5
  • Karta pamięci: 32Gb

Że ja? Nie mam Sony 3000 i nie chcę. Miałem AS15 i AS1000

 

Obejrzałem film porównujący Hero5 i X3000 na youtube i skoro w najnowszej kamerze nadal widzę zieloną poświatę, która tak mi się dała we znaki w poprzednich kamerach AS, to wiem, że jej nie chcę. Naprawdę się męczyłem żeby tę zieloną poświatę zdjąć w programach do obróbki video i poniosłem porażkę. Dlatego dopóki Sony nie zmieni czegoś fundamentalnie, to nie chcę mieć z nimi do czynienia.

 

GoPro tez ma swoje wady, ale przynajmniej przedstawia rzeczywistość tak, jak ją widzę a nie maluje mi świat jak się jej podoba.



#7

sebo

sebo

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 317 postów
  • Kamera: GoPro4Black



#8

artur89

artur89

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:Sosnowiec
  • Kamera: Było:Hero 4 Silver Obecnie: Hero 5 Black
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB SDXC

Że ja? Nie mam Sony 3000 i nie chcę. Miałem AS15 i AS1000

 

Obejrzałem film porównujący Hero5 i X3000 na youtube i skoro w najnowszej kamerze nadal widzę zieloną poświatę, która tak mi się dała we znaki w poprzednich kamerach AS, to wiem, że jej nie chcę. Naprawdę się męczyłem żeby tę zieloną poświatę zdjąć w programach do obróbki video i poniosłem porażkę. Dlatego dopóki Sony nie zmieni czegoś fundamentalnie, to nie chcę mieć z nimi do czynienia.

 

GoPro tez ma swoje wady, ale przynajmniej przedstawia rzeczywistość tak, jak ją widzę a nie maluje mi świat jak się jej podoba.

Miałem to samo co Ty, pościągaj sobie surówki. W dziale co kupić opisałem dlaczego wybrałem Sony (jeszcze go nie zakupiłem ale jest to kwestia 2 tygodni)



#9

sebo

sebo

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 317 postów
  • Kamera: GoPro4Black

Kurcze nie wzorujcie się na youtubie tylko plikach surowych.



#10

Raider

Raider

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Miejscowość:Wwa
  • Kamera: GoPro Hero 5
  • Karta pamięci: 32Gb

A co niby miałem mając fizycznie przez rok obie te kamery?



#11

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5317 postów
  • Miejscowość:Poland
  • Kamera: Hero 5 Black

Pokombinować! Tyle!




Wróć do Porównania kamer · Następny nieczytany temat →



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gopro