Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Zakup kamery sportowej - GoPro 5 Hero vs. Sj6 Legend


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

MTomczak

MTomczak

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Ostrów Wielkopolski
Witam wszystkich.

Wraz z moją partnerką często gdzieś podróżujemy. Ostatnio wpadliśmy na pomysł, że warto te wyjazdy uwieczniać na filmach i zdjęciach po to, aby to wszystko ładnie archiwizować. Zależy nam na mobilności naszego sprzętu dlatego zdecydowaliśmy się na kamerkę sportową. Tutaj pojawia się problem na jaką się zdecydować. Osobiście miałem do czynienie a Sjcam 4000 i w sumie wszystko było spoko - oprócz dźwięku. Praktycznie nic nie było słychać. Ja nie ukrywam, że nam także zależy na tym, aby nasz głos był klarownie słyszalny.
 
Ogólnie nie mamy granicy cenowej, ale nie chcemy też głupio wydawać pieniędzy. W związku z czym wytypowałem wstępnie dwóch kandydatów:
1. GoPro 5 Hero - najnowsza edycja GoPro. Cena jest dość sporawa, ale wydaje mi się, że tutaj nie ma mowy o kompromisach. Ogólnie bardzo dobrze ludzie się o GoPro wypowiadają, więc chyba i z najnowszym modelem świetnie by się współpracowało.
2. Sj6 Legend - moim zdaniem ciekawa alternatywa w cenie 1/3 GoPro 5. Może ktoś zetknął sie z tym modelem na żywo? Martwi mnie trochę słaba dostępność baterii - póki co nigdzie nie znalazłem miejsca gdzie mógłbym kupić do niej samą baterię. Jest tutaj także możliwość dołączenia zewnętrznego mikrofonu co dodatkowo działa na plus.
 
Ogólnie chciałbym, o doradzenie, który z moich wyborów byłby najlepszy pod kątem cena/jakość. Może macie też zupełnie inne typy?
 
Będę bardzo wdzięczny za pomoc

 



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5202 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Pomyśl jeszcze o SJ7 star który moim zdaniem jest lepszą alternatywą wobec SJ6. Kolejna kamera to Yi 4k.

 

Czego dokładniej oczekujesz?



#3

MTomczak

MTomczak

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Ostrów Wielkopolski

Dużo osób poleca mi jako ciekawy kompromis xiaomi yi 2 4k. Trochę na ten temat poczytałem i faktycznie kamerka jest bardzo pozytywnie oceniana. Jakie są wasze opinie? czy brak możliwości podpięcia zew. mikrofonu jest problematyczny przy raczej casualowym użytkowaniu? Czy kamerka posiada jakieś wady o jakich warto wiedzieć. Ogólnie jestem obecnie bardzo na nią nastawiony.

Kamerę będę wykorzystywał głównie do nagrywania moich podróży. jest też pomysł, żeby wykorzystywać nagrania na blogu.