Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Gopro grip, subiektywne wrażenia po miesiącu użytkowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21

kryszako

kryszako

    Newbie

  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • Kamera: Hero 5 Black + karma Grip
  • Karta pamięci: DDR2 ;)

Czy spotkał się ktoś z moim problemem, który opiszę szybko bo akurat przebywam w Chorwacji i sprzęt w którym się lubujemy zaczyna doprowadzać mnie do wkur.a. Przygotowany w pełni na filmowanie Jezior Plitwickich , kamerka w gripie , wszystko naładowane do pełna 3 godziny przed wyprawą . Sprzęt leży i czeka w futerale . Nadchodzi moment filmowania i przy pierwszym uruchomieniu już zauwazam , że gimbal startuje a kamera nie . Okazuje się ,ze kamera ma 0% na baterii , a przed rozpoczęciem ładowania gimbal mial 2 kropeczki pojemnosci i kamera 100%. Naładowany przed wyprawą został do pełna i jak wspomniałem prędzej czekał sobie na użycie . Powinno być 100% baterii i 100% gripa - 4 kropki . Dobrze ,że kamerka laduje sie z gripa i to uratowało całą wycieczkę bo przy włączaniu gripa kamerka wolnym krokiem się ładowała i można było kręcić , choć trzeba było starań ,aby prądu starczyło na 5 godzinną wyprawę. Start on off on off i tak jakimś cudem nakręciłem to co chciałem . Dodam ,że taki przypadek  już drugi raz mi się przytrafił. Za pierwszym razem potraktowałem to jako drobnostkę gdyż siedziałem sobie w domku.

U mnie nigdy nie wystąpiła podobna sytuacja. Jestem mega zadowolony z długości pracy na jednym ładowaniu. Szkoda, że ładowanie kamerki z gripa nie jest wyłączalne i pakiet nie jest wymienialny.



#22

pacula79

pacula79

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Miejscowość:Sośnie
  • Kamera: Gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: Samsung Pro plus 32gb
Witam.
Ja miałem podobny problem ( 0 % baterii) z kamerą choć gimbala nie mam. Otwórz problem rozwiązałem poprzez manualne wgranie nowego oprogramowania - takie dostałem wskazówki od serwisu.

#23

caraluch78

caraluch78

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: GoPro HERO5Black, Karma grip, Sandmarc
  • Karta pamięci: Sandisc 64GB

Mam pytanie do posiadaczy Karma Grip . Czy mocowanie kamerki dotyka prawym dolnym rogiem do "rączki "?- styka się , obciera , kiedy jest wszystko wyłączone.Odnoszę się do rogu patrząc na wyświetlacz kamery , kiedy jest w obudowie . 



#24

pacula79

pacula79

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Miejscowość:Sośnie
  • Kamera: Gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: Samsung Pro plus 32gb
Witam.
Po sylwestrze planuję zakup gimbala, jednak czytałem w internecie, że jeśli ktoś posiada Windows 7 , będzie miał problem z aktualizacją gimbala , bo program Quick jest dostosowany do W10. Proszę mi powiedzieć, w jaki inny sposób można karmę zaktualizować. Posiadam Hero 5 Black i tu wystarczy aplikacja mobilna do aktualizacji kamery.

#25

caraluch78

caraluch78

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: GoPro HERO5Black, Karma grip, Sandmarc
  • Karta pamięci: Sandisc 64GB
Tak jak piszesz jedynie można aktualizować z poziomu komputera . Na Gripa do tej pory była tylko jedna aktualizacja więc myślę, że skoro Quick jest wspierany już tylko przez win 10 to zawsze można podpiąć się pod komputer znajomych. Karma Grip musi być podpieta razem z kamerą w zestawie.

#26

pacula79

pacula79

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Miejscowość:Sośnie
  • Kamera: Gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: Samsung Pro plus 32gb
To zbyt mało pocieszające, ale gdzieś wyczytałem, że można jakiś plik instalacyjny ściągnąć i z poziomu niezależnie jakiego rodzaju komputera można to zainstalować. Chyba napiszę do freeway i zobaczymy co oni powiedzą.

#27

pacula79

pacula79

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Miejscowość:Sośnie
  • Kamera: Gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: Samsung Pro plus 32gb
Udało mi się zainstalować na komputerze z Windows 7 program Quick w wersji 2.0.1 i jeśli chodzi o kamerkę, to jest ok. Jak w środę będę miał gimbala i uda mi się to zaktualizować to dam znać, jeśli nie to też dam znać. Jak wiadomo ten program potrzebuję tylko do aktualizacji gimbala, bo reszta jest dla mnie bezużyteczna. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

#28

pacula79

pacula79

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Miejscowość:Sośnie
  • Kamera: Gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: Samsung Pro plus 32gb
Niestety ale Windows 7 nie zainstalował gimbala choć go wykrył i próbował zainstalować sterowniki. Nie dało nawet rady zainstalować ręcznie sterowników że strony MS. Także klapa. Muszę znaleźć kolegę z W10.

#29

caraluch78

caraluch78

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: GoPro HERO5Black, Karma grip, Sandmarc
  • Karta pamięci: Sandisc 64GB
Pamiętaj o aktualizacji gimbala, aby kamerka była w gimbalu podczas połączenia komp-gimbal

#30

pacula79

pacula79

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Miejscowość:Sośnie
  • Kamera: Gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: Samsung Pro plus 32gb
Na razie wszystko działa bez problemu, pomimo, że gimbal nie został zaktualizowany. Oczywiście szukam wśród znajomych kompa z W10.

#31

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 521 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro H4S / H6B
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme+,Samsung Pro+

Cześć, pytanie skierowane do posiadaczy karmy grip. Jak wygląda sprawa użytkowania po kilku miesiącach? Czy są jakieś dolegliwości, spadki wydajności silników? Jak ewentualnie gimbal znosi codzienne użytkowanie, tudzież upadki? 



#32

caraluch78

caraluch78

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: GoPro HERO5Black, Karma grip, Sandmarc
  • Karta pamięci: Sandisc 64GB

U mnie po roku : Dolegliwości brak , spadków wydajności brak . Jedyne co się okazało w późniejszym użytkowaniu to naprawdę ciężar całego zestawu zamontowanego na kijku masakra . Sam używam wysokiej jakości kija Sandmarc black i powiem ,że waga gimbala x długość kija = naprawdę spora waga.  



#33

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 521 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro H4S / H6B
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme+,Samsung Pro+

Dzięki za info, w niedalekiej przyszłości planuje zmienić smooth Q na Karmę Grip, dlatego nie byłem pewny czy karma po roku wytrzyma.