Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Hero 5 + karma grip. Tragiczna jakość dźwięku. Mikrofon?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

acme

acme

    Newbie

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Kamera: gopro hero 5

Witajcie,

 

w lutym straciłem na nartach w Wiśle GoPro Hero 3 Black (może ktoś znalazł? :wink:  ). Byłem bardzo zadowolony z tej kamery, nagrałem nią przez trzy lata wiele filmów. Naturalnie po utracie nie zastanawiałem się długo i wiedziałem, że kolejna kamera to ma być znowu gopro. No ale jak nowa, to nowa. Kupiłem Hero 5 i do tego rzutem na taśmę od razu Karma Grip. 

 

Nową kamerę mam dwa tygodnie. Zdążyłem stwierdzić jedno: jakość dźwięku jest dramatyczna. Szum audio, jaki zbiera ta kamera jest nieprawdopodobny. Na początku myślałem wręcz, że nagrywa po prostu pracę gimbala. Ale to samo jest przy nagrywaniu samą kamerą. Poszperałem w sieci i znalazłem filmik gościa, który testował z tym różne mikrofony zewnętrzne. Na jego filmie słychać ten sam szum przy pracy bez mikrofonu. W jednym wątku na polskim forum widziałem, że ktoś nawet to reklamował i odrzucono mu reklamację. 

 

Mimo wszystko mam (na razie) naprawdę dużo zapału i nawet takie coś jestem w stanie wybaczyć - mogę przecież korzystać z mikrofonu zewnętrznego. No i tu zonk: chciałbym korzystać z mikrofonu i z Karmy. A skoro Karma zajmuje oba złącza w kamerze to wydaje mi się, że powinien być to mikrofon bezprzewodowy. Jednak z uwagi na zamknięcie kamery w dość masywnej obudowie Karmy odpada montowanie do tej kamery czegokolwiek (nadajnik BT czy podobne). Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tym zakresie i może poradzić jaki mikrofon będzie działał z tą kamerą gdy jest ona w gimbalu karma?

 

Temat pochodny: kamera ma trzy dziury / mikrofony na swoim body. Po zamknięciu jej w Karmie jeden z nich jest całkowicie zasłonięty. Przy nagrywaniu z Karmy dźwięk nagrany jest jak zza ściany. Drugi dramat jednak na tym się nie wieszam - jak wspomniałem, mam nadzieję, że mikrofon bezprzewodowy załatwi od razu oba tematy - szumy i stłumiony dźwięk. 

 

Tylko jaki to ma być mikrofon? Gdzie to kupić?

 

Z góry dzięki za porady i wskazówki.



#2

zbynio70

zbynio70

    Newbie

  • Użytkownik
  • 21 postów

    To samo jest na Feiyu-Tech G5  , myślę że gopro 5 jest zwalona bo na 3 i gimbalu G4S  nie ma  tego .



    #3

    Poohacz79

    Poohacz79

      Newbie

    • Użytkownik
    • 21 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: Hero5
    • Karta pamięci: 16GB UHS-I

    Możesz wrzucić oprogramowanie do Hero5   v1.5 - tam szumy są dużo, dużo mniejsze. Przy "Wind Mode" nie szumi wogóle.

    Na gimbalau Removu S1 szumy są akceptowanle tzn bardzo delikatne w porównianiu do Feyu G5.

     

    Co do mikrofonu to w Karmie nie ma możliwości wpięcia go w kamerkę bo konstrukcja ramki do kamerki  nie pozwala na to.

    To był też jeden z powodów przez który zdecydowałem się na removu.



    #4

    kryszako

    kryszako

      Newbie

    • Użytkownik
    • 21 postów
    • Miejscowość:Bydgoszcz
    • Kamera: Hero 5 Black + karma Grip
    • Karta pamięci: DDR2 ;)

    U mnie jakość dźwięku doskonała w porównaniu z każdą inną Hero, może powinieneś reklamować. Ustawienie Wind lub Stereo. Przy stereo rzeczywiście słychać więcej szumu, ale mikrofony zbierają praktycznie wszystko.

     

     

    Możesz wrzucić oprogramowanie do Hero5   v1.5 - tam szumy są dużo, dużo mniejsze. Przy "Wind Mode" nie szumi wogóle.

    Na gimbalau Removu S1 szumy są akceptowanle tzn bardzo delikatne w porównianiu do Feyu G5.

     

    Co do mikrofonu to w Karmie nie ma możliwości wpięcia go w kamerkę bo konstrukcja ramki do kamerki  nie pozwala na to.

    To był też jeden z powodów przez który zdecydowałem się na removu.

     

    S1 trzeszczy, brzęczy i straszliwie szumi silnikami. Karma Grip jest przy nim bardzo cichy.

     

    Jak dla mnie jedyna bolączka gimbala od gopro to niewymienna bateria i drogi extension cable.




    Wróć do GoPro Hero5 · Następny nieczytany temat →