Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co kupić? Sjcam SJ8 Pro czy YI 4K+

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Pawel_P

Pawel_P

Newbie

• Użytkownik
  • 5 postów

Kurs montażu filmów http://sklep.studiov...ontaz-filmow,98

Kurs filmowania http://sklep.studiov...sta-weselny,128

Witam,

Pytanie do znawców tematu. Z której kamery bedę bardziej zadowolony? SJcam czy YI- żadna inna kamera nie wchodzi w rachubę. Porównanie tylko tych dwóch. Jeżdże na rowerze, często w lesie i moje dwie aktualne kamery czasami w słabym oświetleniu nie dają rady -(SJcam 5000x elite i Sjcam M10). Chociaż teoretycznie M10 jest słabsza na papierze to wolę M10 bardziej niż 5000x. Filmy z M10 wyglądają lepiej. Stąd pytanie. Teoretycznie YI ma lepszy procesor, ale może jednak SJ8 pro będzie także dobra.

Pozdrawiam

Yamaha-Man

Yamaha-Man

Specjalista

• Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:F̍̍̐O̍̍̍̐R̍̍̍̐T̍̍̐_____ͯͧͩͤͭͦͬ
  • Kamera: Sony X3000, GoPro 6
  • Karta pamięci: Samsung Evo Plus, Evo Select

Porównania przeglądałeś? https://www.youtube....cam 8 vs yi 4k+

W aspekcie jasności scen na moje oko SJ8 pro wypada lepiej, ale przez to obraz jest bledszy, natomiast w YI 4K+ mamy ostrzejsze klatki. Warto też obejrzeć porównania do 5000X / M10. Na dzień dzisiejszy nie kupiłbym żadnej z tych kamer, bo gopro 2018 za 800zł po wgraniu oprogramowania od Hero 5 je przebija.

Ogólnie w technologii jeszcze długa droga, zanim kamery kieszonkowe będą skutecznie doświetlać miejsca zaciemnione - segment sportowy w tym kuleje, jedynie sony X3000 lekko się w tym aspekcie wyróżnia, ale szału też nie ma.

Pawel_P

Pawel_P

Newbie

• Użytkownik
  • 5 postów

Ogladałem porównania na YT. Nigdzie nie mogę też znaleźć specyfikacji Gopro hero 2018 (tzn- jaki procesor, sensor. Chociaż i tak tej kamery nie kupię). Dodatkowo do zestawu kamery z pewnością dokupię jeszcze gimbala FeiyuTech WG2- z uwagi na wodoszczelność i możliwość mocowania do szelek, kasku itp. 

Micheł

Micheł

Ekspert

• Użytkownik
  • PipPip
  • 578 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro H4S / H6B
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme+,Samsung Pro+

Gopro hero 2018 ma takie same bebechy co Hero 5 tylko software'owo wykastrowany. Najlepsza opcja dla ciebie byłaby Hero 2018 z softem z H5 i do tego WG2. Zestaw wodoszczelny i będzie Pan zadowolony. Ale skoro zastanawiasz się między SJ8 a 4k+. Zdania są podzielone. Ostatnio kolega @Kosa miał problem jakąkolwiek gwarancja 4k+ więc troszkę lipa. Atutem na pewno jest stabilizacja, ale tylko w słoneczny dzień działa to jako tako.

Może troszkę pytanie z innej beczki. A jak wygląda sprawa z gwarancją obu tych kamer? Obecnie kamery sportowe sypią się na potęgę- zwłaszcza Gopro. Może warto nad tym aspektem głównie się skupić?

Pozdrawiam

Pawel_P

Pawel_P

Newbie

• Użytkownik
  • 5 postów

Mam 3 kamery sjcam i żadna nigdy mnie nie zawiodła (z czego na stałe używam dwóch- praktycznie każdy weekend coś kręcę i nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu. Może dlatego, że o nie dbam. Raz tylko podczas nurkowania do M10 dostała się morska woda- bałem się, że kamera padnie. Ale do tej pory działa super. A minęło dwa lata). Hero ma stary procesor Ambarella A9SE7 z 2013 i starą matrycę SONY IMX117. Pod tym względem Sjcam i YI wypadają dużo lepiej. Kwestia odpowiedniego oprogramowania, które pewnie z biegiem czasu będzie dopracowane do perfekcji. Cena Sjcam to aktualnie na Ali 180dolarów co też działa na jej korzyść. YI kosztuje tyle co stary Hero 5.

Pozdrawiam

Micheł

Micheł

Ekspert

• Użytkownik
  • PipPip
  • 578 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro H4S / H6B
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme+,Samsung Pro+

W takim razie bierz Sj8, ale nie wiem jak z kompatybilnością z WG2.

Pawel_P

Pawel_P

Newbie

• Użytkownik
  • 5 postów

Model 5000X Elite pasuje do gimbala. Ujęcia wychodzą naprawdę super. Po ostatniej aktualizacji firmware filmy w miejscach ze słabym światłem wypadają dobrze hehe. Z niecierpliwością czekam na nową kamerę. Z gimbala jestem mega zadowolony.