Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kamera dla karpiarza do 1000 zł

kamera woda nad wodą pod wodą deszcz wiatr zmierzch bateria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Pani_Ryba

Pani_Ryba

Newbie

• Użytkownik
  • 3 postów

Cześć!

Poszukuję kamery na święta dla chłopaka, który jest maniakiem wędkowania. Kompletnie się na tym nie znam (  serio! W ogóle się nie orientuję w tematach technologicznych), liczę na Waszą pomoc, doradztwo w wyborze pierwszej kamerki dla niego. 

Kamera będzie użytkowana w różnych warunkach pogodowych nad wodą, na lądzie i prawdopodobnie pod wodą, w ciągu dnia i o  zmierzchu.

Zależy mi przede wszystkim na:

-kwocie do 1000 zł, ale im taniej tym lepiej,

-dobrej stabilizacji i jakości nagrywanego obrazu, najlepiej również w zaciemnionym otoczeniu

-wodoszczelności samej w  sobie lub z możliością dokupienia odpowiednich akcesoriów,

-dość dobrej baterii lub możliwości wymiany baterii ( w warunkach polowych,nad wodą czasem ciężko o źródło zasilania)

- dobry mikrofon? ( chodzi przede wszystkim o eliminację szumu wiatru)

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę użytkując taką kamerkę w warunkach polowych, nad wodą? 

Wdrażając się trochę w temat kamerek rozmyślałam nad: Go Pro 7 silver ( 1100zł-droga opcja), Lamax x10 Taurus, Orllo Xpro Shark ( chociaż na forum nie widzę zbyt wiele opinii na jej temat). Nie sugerujcie się moimi typami, jak już wspominałam- nie znam się na tym kompletnie. Szczególnie jest dla mnie ważny stosunek jakości do ceny, nie chcę niepotrzebnie przepłacać za Go Pro skoro być może mogę mieć w tej cenie lub taniej kamerkę o równie dobrych parametrach.

Z góry dziękuję za pomoc  :wink:

Yamaha-Man

Yamaha-Man

Specjalista

• Użytkownik
  • Pip
  • 188 postów
  • Miejscowość:F̍̍̐O̍̍̍̐R̍̍̍̐T̍̍̐_____ͯͧͩͤͭͦͬ
  • Kamera: Sony X3000, GoPro 6
  • Karta pamięci: Samsung Evo Plus, Evo Select

- dobrej ... jakości .... w zaciemnionym otoczeniu

- dobry mikrofon? ( chodzi przede wszystkim o eliminację szumu wiatru)

Technologia miniaturowa (kamery "kieszonkowe") jeszcze tego nie oferuje, a już na pewno nie za 1000zł.

Aktualnie cena/jakość to Gopro Hero 2018 za 800zł (po zakupie aktualizacja oprogramowania i działa jak Hero 5 za 1300zł). Niestety już końcówka sprzedaży, widzę jeszcze w niektórych sklepach stacjonarnych mediaexpert. Kamera sama w sobie jest wodoszczelna, całkiem niezła stabilizacja i jakość obrazu (jak za te pieniądze :))

Alternatywa: YI 4K+ (w zestawie obudowa wodoszczelna).

Pani_Ryba

Pani_Ryba

Newbie

• Użytkownik
  • 3 postów

Dzięki za odpowiedź. Czytam właśnie opinie o GoPro Hero i wiele osób zarzuca, że w niższej cenie Lamax x10 może śmiało konkurować z GoPro Hero ,a nawet Hero 5. Czy mógłby się ktoś do tego odnieść? Czytałam też ten wątek http://kamerypov.pl/...end-vs-sj5000x/i w sumie bez werdyktu. 

Znalazłam w internecie GoPro Hero5 za 955 zł (  na eglobalcentral-sklep ma sporo negatywów... ). Czy jest sens brania hero 5 zamiast hero 2018 skoro po aktualizacjch  hero można mieć praktycznie hero 5?  Czy jednak i tak hero będzie wypadała ciut gorzej nawet po aktualizacji oprogramowania? 

Yamaha-Man

Yamaha-Man

Specjalista

• Użytkownik
  • Pip
  • 188 postów
  • Miejscowość:F̍̍̐O̍̍̍̐R̍̍̍̐T̍̍̐_____ͯͧͩͤͭͦͬ
  • Kamera: Sony X3000, GoPro 6
  • Karta pamięci: Samsung Evo Plus, Evo Select

Proponuję zapomnieć o sklepach typu EglobalCentral, już tu ktoś polecał hero 6 za 1400zł z jakiegoś slavcomp.pl (normalnie kosztowała 1800), później okazało się, że to oszuści.

Nasze biuro znajduje się pod poniższym adresem:

Total Apex Services Unit 1001, 10/F
Mira Place Tower A, 132 Nathan Road,
Tsim Sha Tsui, Kowloon,
Hong Kong

+85281990575

*Proszę zwrócić uwagę, że powyższy adres siedziby nie przyjmie żadnego zwrotu towarów
*Należy pamiętać, że numer ten służy wyłącznie do celów administracyjnych i marketingowych. Żadne żądania dotyczące informacji o naszych produktach ani zlecenia nie będą przetwarzane.
e-mail: support@eglobalcentral.pl

Mogę wypowiadać się o kamerach sony, gopro, xiaomi (YI), garmin, sjcam - w innych nie podpowiem. Ja nie dopłaciłbym 500zł skoro H2018 + update = H5, nawet jeśli występują różnice w jakości, to są one znikome i dojrzy je jedynie oko konesera.

• Pani_Ryba lubi to

Pani_Ryba

Pani_Ryba

Newbie

• Użytkownik
  • 3 postów
Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Kupiłam Go Pro Hero w Media... dodatkowo posługując się u nich kartą klienta kupiłam jeszcze jeden akumulator, za który po miesiącu zwrócą mi kasę ( zwracają stówkę za zakupy powyżej jakiejś tam kwoty... ) czyli wychodzi, że mam kamerę i dodatkowy akumulator za 800 zł. Jestem zadowolona, mam również nadzieję, że prezent się spodoba.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kamera, woda, nad wodą, pod wodą, deszcz, wiatr, zmierzch, bateria