Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

zgrywanie pamięci wprost na dysk zewnetrzny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32
jako iż w moim przypadku kupno kamery jest wywołane górami, dużo łażę i to takie kilkudniowe wypady to nurtuje mnie pytanie czy da się tak wprost zgrać zawartość SD na dysk zewnętrzny ? bo bądz co bądz ale 64 GB w gopro czy 32GB w drifcie na filmiki i timelapse i po karcie ;/

#2

LeoDogg

LeoDogg

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • Miejscowość:Ciechanów
  • Kamera: GoPro 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Ja też zadawałem takie pytanie na forum ale już nie pamiętam jaka była odpowiedz.

Ja i cała ta moja twórczość ;)

 




 


#3

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32
kwestia tylko czy nie taniej wyjdzie kupić drugą SD ;/
bo dysk zewnętrzny i tak przy zakupie kamery będzie z czasem potrzebny bo gdzieś pierdylion filmików trzeba trzymać, a dysk swoje też kosztuje a jak by do tego jeszcze miał dojść specjalny bank oprócz dysku to już chyba lepiej się kalkuluje druga SD i mniej waży i miejsca tez malutko zajmuje :D
ale chętnie się dowiem więcej

#4

Konio

Konio

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 115 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: 3BE
  • Karta pamięci: 32
Ja swoje wszystkie filmy wrzucam na dysk zewnętrzny 2,5". Leżał i się kurzył więc teraz chociaż użytek jest.
Bodajże 320gb więc póki co wystarczy.

#5

LeoDogg

LeoDogg

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • Miejscowość:Ciechanów
  • Kamera: GoPro 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Panowie ale koledze, który zalożył ten wątek chodziło o taki dysk, żeby można było w terenie szybko zrzucić materiał na niego bez używania kompa. Mi też chodziło o taki patent, żeby na wyjeżdzie nawet mając dwie czy trzy karty pamięci od razu zrzucać na dysk żeby karty były gotowe do nagrywania.

Ja i cała ta moja twórczość ;)

 




 


#6

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5320 postów
  • Miejscowość:Poland
  • Kamera: Hero 5 Black


Proszę :P

#7

maxann

maxann

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
    Witam,
    A coś tańszego - mam parę dysków 2.5 cala. Próbowałem z obudowami otg czy otb. Nic z tego nie wyszło i kopiowałem za pomocą samsunga s4 łącząc wszystko hubem usb

    Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

    #8

    skrzynia

    skrzynia

      Newbie

    • Użytkownik
    • 41 postów
      druga karta i zapas baterii chyba wypada najlepiej - bo jest to raczej najtańsze, a do tego będą najmniejsze gabaryty i waga :) Jeśli ktoś ma inne pomysły chętnie sam poczytam bo mam ten sam problem - zawsze jak gdzieś wyskoczę na kilka dni np. na rower to ostatniego dnia nie mam baterii ani miejsca do zapisu jeśli chciałbym korzystać z time lapse, nawet robiąc zdjęcia manualnie trzeba się mocno oszczędzać :? Myślałem jeszcze o ładowarce z wyjściem usb zasilanej ogniwami AA ale trzeba ją brać + zapas naładowanych ogniw + czas ładowania - to chyba już lepiej zabrać dodatkowe naładowane baterie do gopro :)

      kopiowałem za pomocą samsunga s4 łącząc wszystko hubem usb


      hub się jakoś podpina do telefonu i zgrywa dane np na kartę w telefonie? Możesz napisać o tym coś więcej?

      #9

      badzi0r

      badzi0r

        Newbie

      • Użytkownik
      • 38 postów
      • Kamera: GoPro Hero 3 Black
      • Karta pamięci: Lexar 64BG
      Hub USB (Host USB) to funkcja gniazda USB w telefonie. W wiekszosci telefonow mozesz je podlaczyc do czegos za pomoca kabla USB a jesli w telefonie masz Host USB to znaczy ze inne urzadzenia USB mozesz _DO_ niego podlaczyc (jak do komputera). Poki co niewile telefonow to ma. Pogooglaj.
      GoPro Hero 3 Black Edition; Lexar 64 GB

      #10

      skrzynia

      skrzynia

        Newbie

      • Użytkownik
      • 41 postów

        Hub USB (Host USB) to funkcja gniazda USB w telefonie. W wiekszosci telefonow mozesz je podlaczyc do czegos za pomoca kabla USB a jesli w telefonie masz Host USB to znaczy ze inne urzadzenia USB mozesz _DO_ niego podlaczyc (jak do komputera). Poki co niewile telefonow to ma. Pogooglaj.


        dzięki, poszukałem i mój samsung tego nie obsługuje :) Póki co skłaniam się ku opcji druga karta sd + dwie zapasowe baterie - zamienniki np z dx.com - zajmie to najmniej miejsca w plecaku i będzie ważyło tylko około 60g - spora przewaga nad jakimś np. power bankiem i dodatkowo czymś na dane, odpada też problem z ładowaniem.

        #11

        maxann

        maxann

          Newbie

        • Użytkownik
        • 6 postów
          Hub to hub czyli rozdzielacz usb ale aktywny z własnym zasilaniem do niego podłączone : hdd w obudowie, kamera (lub czytnik kart) oraz telefon lub tablet z hostem usb (dowiesz sie tego bez googlania podłączając pendriva). Na początku trudno to ogarnąć ale na wakacjach ratuje tyłek nie tylko ze względu na wagę.

          Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

          #12

          badzi0r

          badzi0r

            Newbie

          • Użytkownik
          • 38 postów
          • Kamera: GoPro Hero 3 Black
          • Karta pamięci: Lexar 64BG
          Zainspirowal mnie ten watek i kupilem taki oto kabelek: za grosze. Dzieki niemu moge podlaczac karte pamieci z GoPro za pomoca czytnika USB do telefonu i kopiowac dane. Inna sprawa ze telefon ma mniejsza pojemnosc niz karta pamieci. ;)
          GoPro Hero 3 Black Edition; Lexar 64 GB

          #13

          Sebastian

          Sebastian

            Wyjadacz

          • Moderator
          • PipPipPip
          • 1316 postów
          • Miejscowość:Poznań
          • Kamera: 3BE/3BE+
          • Karta pamięci: 16/32/64
          Ale w telefonie możesz włożyć kartę SD i pojemność będzie identyczna

          Wysyłane z mojego HTC One dual sim za pomocą Tapatalk 2

          Pozdrawiam

          Sebastian

          MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

           

          Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


          #14

          Bartq

          Bartq

            Administrator

          • Admin
          • 545 postów
          • Miejscowość:Warszawa
          • Kamera: GoPro Hero 4 Black
          • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

          Odświeżę temat, bo sam się przymierzam do zakupu jakiegoś urządzenia, które pomoże mi zgrać zawartość karty na dysk zewnętrzny podczas wyjazdu. Czy każdy nowszy tablet będzie miał hosta USB? Z tego co zrozumiałem, pozwoliłoby to na przerzucenie plików z kamery na dysk zewnętrzny, tak?


          FORUM | |    |

           


          #15

          Michal

          Michal

            Alpha i Omega

          • Senior Moderator
          • PipPipPipPipPip
          • 5320 postów
          • Miejscowość:Poland
          • Kamera: Hero 5 Black

          Jest to jedynie kwestia zainstalowania menadżera plików dla tabletów działających z androidem.

           

          Luknij jeszcze to ->



          #16

          Bartq

          Bartq

            Administrator

          • Admin
          • 545 postów
          • Miejscowość:Warszawa
          • Kamera: GoPro Hero 4 Black
          • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

          No, photobank lub netbook. Zastanawiałem się nad netbookiem i teraz jak sprawdziłem ceny tabletów to też się skłaniam bardziej w stronę netbooka.


          FORUM | |    |

           


          #17

          Michal

          Michal

            Alpha i Omega

          • Senior Moderator
          • PipPipPipPipPip
          • 5320 postów
          • Miejscowość:Poland
          • Kamera: Hero 5 Black

          Gdybyś wyrwał Netbooka po taniości to moim zdaniem jak powiedzmy dodatek banku nadaje się bardziej niż tablet. Pytanie o ile ten tablet będzie Ci naprawdę potrzebny.



          #18

          Bartq

          Bartq

            Administrator

          • Admin
          • 545 postów
          • Miejscowość:Warszawa
          • Kamera: GoPro Hero 4 Black
          • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

          Teoretycznie w życiu codziennym bardziej by mi się tablet przydał niż netbook, ale jak patrze na te ceny, to netbooki są tańsze od tych tabletów. Tablet pojemność 8/16gb, netbook duuużo więcej no i bez konieczności kombinowania z kablami hosta USB itp. Więc chyba jednak opcja netbook.


          FORUM | |    |

           


          #19

          Michal

          Michal

            Alpha i Omega

          • Senior Moderator
          • PipPipPipPipPip
          • 5320 postów
          • Miejscowość:Poland
          • Kamera: Hero 5 Black

          Te nowe tablety mają nawet dyski po 500gb w przyzwoitej cenie. Ale sam wiesz :D Trochę i tak kosztują. W każdym razie netbook będzie lepszym rozwiązaniem nawet patrz na używane bo moim zdaniem to nie raz lepsze i tańsze rozwiązanie jak inwestowanie kasy w nowość ale to i tak zależy do czego i jak jeszcze masz go używać.


          • Bartq lubi to