Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Zrozumieć ustawienia Hero3+

gopro studio hero3+ ustawienia protune

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

koem

koem

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Hero3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk, 32GB, (10)

Cześć,

Jestem posiadaczem Hero3+ Black i mam kilka problemów z ustawieniami, albo ze zrozumieniem jak to wszystko działa. Do składania klipów używam póki co GoPro Studio. W kamerze zainstalowany najnowszy soft. I teraz w czym problem:

- protune - w kamerze oczywiście włączony, wrzucam pliki do gopro studio i efekt powinien być widoczny od razu, czy dopiero po zastosowaniu presetu protune? Nagrałem kiedyś dwa identyczne ujęcia, protune włączony i wyłączony, załadowałem pliki do gopro studio, wyglądają identycznie, Preset protune, i wyjściowe pliki dla oka dalej identyczne (oczywiście podciągnęło kolory i kontrast). Więc chyba nie rozumiem jak działa protune, bo widzę, że wspominany preset można zastosować do ujęć które były nagrywane z włączonym jak i wyłączonym PT i efekt końcowy jest taki sam.

- W gopro studio manipulując "suwakami" uzyskuje pożądany efekt (kolory, kontrast, ekspozycja itd...), no więc export. No i po exporcie okazuje się, że cała moja praca poszła w las bo wszystko zostało obcięte i z tego co było na podglądzie wiele nie zostało.

Jakieś rady? Czy mam iść do diabła i nie wracać bo za głupi jestem, żeby GoPro używać?



#2

mistrzCK

mistrzCK

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1435 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB

Cześć.

Jest pełno tutoriali odnośnie używania tego programu. Tu daje ci linki do stron producenta, ale znacznie więcej znajdziesz na yt.

Playlista zawiera 47 poradników. Różnica jest. Ja ustawiam plik wejściowy jako normal, wyjściowy protune. Wiadomo, że jeśli pobawisz się suwakami zawsze wyjdzie to lepiej niż z automatu. Osiągniesz bardziej zadowalający cię efekt.

Co do eksportu to nie rozumiem jak mogło się coś obciąć. Albo zaznaczyłeś fragment i tyle poszło?

Zaznacz wszystko, albo nie zaznaczaj nic. No i wiadomo, że jeśli będziesz renderował pod yt to jakość będzie widoczna między HD.

Pozdrawiam



#3

koem

koem

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Hero3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk, 32GB, (10)

No tak, źle się wyraziłem. Obciąć w sensie (kontrast, balans bieli, ekspozycja) - nie ucięło mi filmu :). Wiesz, uzyskuje w GoPro Studio pożądany efekt, zielone jest ładnie zielone, niebieskie jest niebieskie itd. No więc skoro mi się podoba to robię export. I po tym exporcie uruchamiam sobie filimik w jakimkolwiek odtwarzaczu i z mojego zielonego został wyblakły zielony, a niebieski jest mniej nasycony itd. To pewnie efekt kompresji, ale pewności nie mam więc liczę na jakieś wskazówki.

"Ja ustawiam plik wejściowy jako normal, wyjściowy protune" - nie jestem pewny czy dobrze to rozumiem.

Nawet na gopro.com jest napisane, że nagrywając pliki z włączonym protune na wejściu wyglądają one może słabo, ale po konwersji zostaje w nich zaaplikowany preset protune z automatu.

"Protune footage looks ‘washed out’ and less sharp than what you’re used to seeing from your camera. This is because a neutral color profile is applied to Protune footage. The Protune preset is automatically applied to the Protune footage in CineForm Studio, so that the colors look great and images are sharper."

U mnie tak się nie dzieje, muszę ręcznie wybrać w GoPro Studio protune, żeby zobaczyć różnice. I tak jak mówię, nie dzieje się to z automatu więc w sumie u mnie wszystkie pliki wyglądają tak samo. Czy był w kamerze włączony protune czy nie. Być może to głupie ale mam wrażenie jakby ten protune tak naprawdę u mnie w kamerze nie działał.

No i teraz skoro protune to preset to czy jest sens go używać jeżeli obróbki dokonuje się w innym programie niż GoPro Studio/Cineform?




Wróć do GoPro Hero3+ · Następny nieczytany temat →



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gopro studio, hero3+, ustawienia, protune