Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 4 - czy da się ustawić jako Kamerkę sieciową.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

KarolS

KarolS

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Kamera: GoPro Hero 4

Witam

 

Ponieważem jestem nowym użytkownikem i przeszukałem trochę ston i nigdzie nie znalazłem inforamcji, czy da się ustawic kamerę GoPro Hero 4 jako kamerę sieciową. Tak, aby można było bez problemu np na komputerze ,telefonie obejrzeć obraz z kamery

 

Ponieważ w tej chwili bez problemu (stosując dodatkowe oprogramowanie) można połaczyć sie z kamerką ale komputer pracuje w trybie klienta a kamerka jako nazwałbym to AP - Accces Point - czyli punkt dostepowy - ale w takim przypadku niestety nie mamy internetu - łącząc sie po WIFI. Być może da sie zrobić jakiś routing statyczny stsoując wolną kartę sieciową ethernetową - i puscić sygnał po płączeniu z kamerą po wifi na kabel sieciowy - przypuszczam , ale nigdzie nie udało mi się nic znaleźć na ten temat.

 

Dlatego pozwolę sobie zadać pytanie.

Czy zna ktoś możę metodę (bez stosowania dodatkowych sprzętowych urządzeń pozwalających na streaming sygnału np. po hdmi.)

umożliwiającą przesłanie syganłu / obrazu z kamery GoPro Hero 4 po sieci ?

 

Prosze serdecznie o jakieś informacje.

----------------------------------------------------------

Aktualizacja 02.2015

 

Ponieważ nie mam za dużo czasu opiszę do czego udało mi sie dojść, może komuś dalej to ułatwi dalszą zabawę.

 

1. kamera podłaczona do komputera lokalnie ze streaming. (Potrzebne nam VLC)
    Ponieważ temat drąże dalej pozwole opisać sobie do czego udało mi sie dojść na windows 8.1.
    a) zainspirowałem sie tym linkiem :
        - do swoich zabaw wykorzystałem : plik ffplay z :
    B) podłaczona lokalnie kamera GoPro Hero 4 - aby uruchomić stream na windows wystarczy.
        - w przeglądarce wpisać adres :  - nie zamykamy przeglądarki po 10 sekundach -trzeba go odświeżać....... (myślę że tu można by napisać jakiś skrypcik odświeżający)
        - i druga rzecz odpalamy cmd i w katalogu w którym mamy plik ffplay.exe wydajemy komende :
          ffplay -f mpegts -i "udp://10.5.5.9:8554?fifo_size=10000"

2. Jeżeli chodzi o sieć - to udało mi się podpiąć kamerkę GoPro do sieci jako klient przy wykorzystaniu routera z DD-WRT (client WLAN + adres routera z naszą podsiecią)
     To co udało mi sie zrobić - to :
    - W sieci lokalnej - jeżeli ktoś będzie sie bawił to odrazu mówie iż wystarczy odpowiednio przekierować port 8080 aby wejść na kamerkę czyli po odpowiednim przekierowaniu ruchu np. aby wejść na kamerę wpisujemy adres : http://NASZA_SIEC:8080/
    - mogę przeglądać w sieci lokalnej zapisane zdjęcia, filmy - prosto z kamery.
    - przy wykorzystaniu meteriałów ze strony :   , mogę poprzez sieć zrobić zdjęcie, rozpocząć nagrywanie , zatrzymać - wiecej nie sprawdzałem bo to nie jest moim celem.
   -  przekierowanie ruchu portu 8554 również wykonałem ,ale powyższe komendy z pkt.1 niestety nie działają. 

Narazie tyle - jak coś dalej wymysle to opisze, ale czasu mało i na tym stanołem.....



#2

pepik

pepik

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 381 postów
  • Miejscowość:Przemyśl- Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black x2
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 32GB x2
Niestety ale z tego co pamiętam był już kiedyś poruszany ten temat przy okazji GoPro Hero 3. Jak dobrze kojarzę to dalej takiego rozwiązania nie znaleziono.

Wysłane z G... S4


Be a HERO.

 

MacBook Air/ Dji Phantom 2/ Zenmuse H3-3D/ full FPV

 

 


#3

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Był kiedyś patent z live stream z gopro do VLC player ale jako kamerka internetowa chyba nie pójdzie.

Znalazłem coś takiego 


 

 

 

 

 


#4

kociu8422

kociu8422

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: San Disk extreme 64GB

a w 4 przecież jest dodatkowo bluetooth i czy przypadkiem nie można wtedy połączyc się przez wifi dodatkowo ??



#5

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1893 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

To służy do tego że możesz podłączyć apkę z telefonu i pilota jednocześnie.

Pozdrawiam



#6

kociu8422

kociu8422

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: San Disk extreme 64GB

ok dzieki za odpowiedź :)



#7

ratystast

ratystast

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Miejscowość:Nysa
  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Hama 32 GB
@KarolS jest taka możliwość. Przez wi-fi możesz przesyłać obraz z kamery do komputera - będzie takie opóźnienie jak na smartfonie, ale nie możesz nagrywać. Robiło się to poprzez łączenie z z IP kamery. Zaraz postaram się znaleźć link do tego, jak to wykonać.

#8

ratystast

ratystast

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Miejscowość:Nysa
  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Hama 32 GB
How to Stream Gopro hero3 LIVE to Mac and Windows:
  • Lukasz lubi to

#9

ratystast

ratystast

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Miejscowość:Nysa
  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Hama 32 GB
A jeżeli chcesz mieć Internet w kompie, jak jesteś połączony przez Wi-Fi z kamerką, to pozostaje kabel Ethernet albo druga karta sieciowa. Mam nadzieję, że pomogłem.

P.S. Sorry, że nie łączę postów, ale Tapatalk tego nie ogarnia.

#10

KarolS

KarolS

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Kamera: GoPro Hero 4

Aktualizacja post #1




Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →