Categories See All →
Ostatnio napisane posty
-
dawidos_333 napisał:Albo tak albo reklamować , za dużo nie ma się co przejmow...26 cze 2017 17:32
-
jerry46 napisał:dzieki za odp, fajnie gdyby ktos jeszcze sprawdzil....26 cze 2017 16:09
-
dawidos_333 napisał:Jakiś minimalny luz mam ale naprawdę minimalny Wysłane z...26 cze 2017 11:58
-
jerry46 napisał:dzieki za odpowiedz, chodzilo mi nie tyle o samo polaczen...26 cze 2017 11:55
-
dawidos_333 napisał:Zapomniałem musiałem trochę podszlifować otwór w plastiko...26 cze 2017 06:12
Nowa kamera GoPro HERO 4 Session jest 50% mniejsza i 40% lżejsza od najwydajniejszego obecnie modelu, czyli HERO 4 Black. Pomimo tego, że ustępuje osiągami zarówno wersji Black i Silver, to dość mocno trzyma się ich ceną, bo wchodząca na rynek już 12 lipca kamera ma kosztować w Polsce 1749 zł. Kamera, pomimo podobieństwa do Polaroid Cube, przewyższa pod kątem osiągnięć i możliwości konkurenta.
HERO 4 Session nagrywa oczywiście w wysokiej jakości Full HD i posiada system nagrywania przez dwa wbudowane mikrofony dla jeszcze lepszego dźwięku. Konstrukcja kamery zapewnia wodoszczelność do 10 metrów bez konieczności używania dodatkowej obudowy.
Wydawało Wam się, że GoPro HERO 4 jest małych rozmiarów? Stawiając obok HERO 4 kamerę HERO 4 Session, której bok wynosi około 38 mm, zwrot „kamera niewielkich rozmiarów” nabierze nowego znaczenia.
Kamera nagrywa z prędkością 60 klatek na sekundę w jakości Full HD (1920 x 1080) oraz z prędkością 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1440 (Ultra Wide Full HD). Podobnie jak w pozostałych modelach HERO 4, Session posiada tryb Protune. Kamera nie posiada charakterystycznych dla czwórek jakości 4k oraz 2.7k.
HERO 4 Session robi zdjęcia w jakości 8 megapikseli z prędkością do 10 zdjęć na sekundę. Kamera posiada również tryb Time Lapse.
Nowatorskim jak na GoPro jest system nagrywania dźwięku. Kamera posiada jeden mikrofon z przodu i jeden z tyłu. W zależności od tego, który mikrofon zgarnia mniejszy szum, jest on aktywowany.
Standardowo, słabą stroną kamery od GoPro jest bateria. Kamera nagrywa do dwóch godzin na jednym naładowaniu, ale bateria jest niewymienialna.
Obsługa kamery została znacznie uproszczona względem poprzednich wersji. Mamy do dyspozycji przycisk włączenia zasilania oraz przycisk odpowiedzialny za rozpoczęcie nagrywania lub zrobienia zdjęcia. Aby wejść w bardziej zaawansowane ustawienia takie jak ProTune lub nawet rozdzielczość nagrywania, potrzebujemy smartfon z oprogramowaniem lub też dostępny opcjonalnie pilot. Na kamerze umieszczony został również mały wyświetlacz pokazujący w jakim trybie jest kamera, jednak jest on mniejszy od ekranów znanych we wcześniejszych wersjach.
Oczywiście kamera nada się w wielu miejscach, w których o dziwo HERO 4 Black lub Silver się nie mieściła. W zestawie dostaniemy np. mocowanie które jest jeszcze bardziej płaskie niż standardowa szybkozłączka do HERO 4. HERO 4 Session jest również kompatybilna z wszelkimi akcesoriami od GoPro. Oczywiście nie licząc takich jak ekran LCD, baterie itp.
Czy to będzie kierunek, na którego rozwój postawi GoPro? Wydaje nam się, że nie do końca i wciąż możemy się spodziewać „standardowego” kształtu HERO 5, a równolegle będzie rozwijana koncepcja kształtu kostki. Ale już nieraz GoPro zaskoczyło swoich fanów, więc…
Źródło: ; zdjęcia:
Zapraszamy do dyskusji na temat kamery do działu FORUM.
Zobacz inne artykuły
3 Comments
Potwierdź usunięcie
"); ipb.templates['comment_hide'] = new Template("