Skocz do zawartości

Ostatnio napisane posty
 • Jaarl%s - zdjęcie
  Jaarl napisał:
  Pewnie z 100 pykła
  30 maj 2017 14:12
 • mistrzCK%s - zdjęcie
  mistrzCK napisał:
  Nie wiem, nie używam jak już pisałem. Dopytuje bo używasz...
  08 maj 2017 19:09
 • Przemysław Szaniawski%s - zdjęcie
  Przemysław Szaniawski napisał:
  Nie mam Quika po Polsku a w ogóle  jest ?
  06 maj 2017 17:45
 • mistrzCK%s - zdjęcie
  mistrzCK napisał:
  Pobaw się dłużej niż miesiąc to zobaczysz (edit) masz Qu...
  06 maj 2017 15:55
 • cray%s - zdjęcie
  cray napisał:
  Skoro temat został odkopany, to dodam, że firma GoPole ju...
  06 maj 2017 15:28
11 gru 2016 14:45    Bartq w Sprzęt
- - - - -
974 Wyświetleń
");

DJI nie zawalnia i poraz kolejny pokazuje kto rządzi na rynku dronów. Po wypuszczeniu Mavick Pro, chiński gigant poszerzył wachlarz dronów o kolejne dwa! Zacznijmy od najpopularniejszego line-upu, czyli od nowej platformy DJI Phantom 4 PRO.

 

 

Linia Phantom dedykowana jest osobom, które już myślą poważnie o filmowaniu z powietrza i specjalnie dla tej grupy został stworzony nowy Phantom 4 PRO. Nowa platforma została wyposażona w system wykrywania przeszkód, który tym razem działa w każdym z kierunków! Dodatkowo dron posiada mocno przebudowaną kamerę filmującą w jakości 4K z prędkością 60 klatek na sekundę.

 

Dołączona grafika

 

DJI najwidoczniej nie ogląda się na konkurencję, i jak widać nie ma takiej potrzeby, ponieważ już dawno nikt nawet nie zbliżył się do poziomu konsumenckich dronów projektowanych przez DJI. Firma z chin już nie jest tylko krok przed konkurencją, ale są to dwa, trzy duże kroki.

 

Phantom 4 PRO robi wrażenie i staje się znakomitym narzędziem dla filmowców, którzy potrzebują przenośnego sprzętu, który zmieści się do plecaka.

 

Najważniejsze zmiany w porównaniu do platformy Phantom 4 to przede wszystkim:

 

KAMERA 4K/60fps

 

W najnowszym Phantomie została ulepszona cała optyka – matryca, obiektyw, mechanizm kamery, a nawet oprogramowanie przetwarzające obraz. Dzięki lepszemu procesorowi kamera może teraz filmować z prędkością 60 klatek na sekundę w jakości 4K.

 

Kamera została też przebudowana pod kątem konstrukcji. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań zniwelowano efekt galaretowatości oraz „wyginania” przedmiotów (np. przy szybkim ruchu śmigła helikoptera).

 

 

5-kierunkwoy system wykrywania przeszkód

 

DJI Phantom 4 był pierwszym dronem dla konsumentów oferującym system wykrywania przeszkód. Problemem systemu było to, że działał tylko w jednym kierunku.

 

Dołączona grafika

 

Nowa wersja drona, Phantom 4 Pro, została wyposażona w czujniki z tyłu oraz u dołu platformy. Dzięki temu uzyskujemy kompletny system wykrywania przeszkód z 5 stron. Z pewnością ten system ocali nie jednego drona od doszczętnego zniszczenia J.

 

Nowa aparatura sterująca z wbudowanym super-jasnym dotykowym wyświetlaczem

 

Częstym problemem, z którym zmagali się użytkownicy wcześniejszych wersji Phantomów były przegrzewające się telefony używane do podglądu, lub też zbyt ciemne wyświetlacze, na których nic nie było widać podczas słonecznych dni.

 

Dołączona grafika

 

DJI dało możliwość zamówienia zestawu wraz z wbudowanym w aparaturę wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 5,5” wyświetlającym podgląd w jakości 1080p. Mocną stroną wyświetlacza jest to, że ma on około dwukrotnie jaśniejszy ekran w porównaniu do np. iPhone’a 7.
Wyświetlacz posiada wbudowany port HDMI oraz czytnik kart MicroSD, został dodatkowo wyposażony w mikrofon, głośnik oraz moduł WiFi. Wszystkie te dodatki mają ułatwić możliwość edycji wideo oraz szybkie dzielenie się materiałami przez media społecznościowe. Czas jaki aparatura jest w stanie pracować wraz z wyświetlaczem jest bardzo imponujący – 5 godzin w zupełności starczy na dzień nagrywania.

 

Czy wyposażymy się w wyświetlacz czy nie, aparatura została wzmocniona pod jeszcze jednym względem – zasięgu. Z dotychczasowych 4 km zasięgu, DJI zrobiło aż 7 km! Dodatkowo możemy się przełączać między pasmem 2.4 i 5.8 Ghz aby znaleźć najmniej zakłócony sygnał.

 

Dołączona grafika

 

Ulepszone tryby latania i filmowania

 

Phantom 4 Pro posiada ulepszone tryby lotu, a nawet parę dodatkowych, które powinny być przydatne użytkownikom.

 

Tryb ActiveTrack, daje teraz możliwość rozpoznania większej ilości obiektów. W tym trybie dron rozpoznaje rodzaj śledzonego obiektu, a następnie dostosowuje dynamikę lotu do niego.

 

W tym trybie zostało udostępnionych parę dodatkowych opcji. Dron może lecieć za, przed, obok obiektu jednocześnie omijając przeszkody na trasie. Dodatkowy tryb Spotlight pozwala na dowolne sterowanie dronem, podczas gdy ten wciąż będzie koncentrował się na wybranym obiekcie lub obiektach.

 

Tryb TapFly, który znany był już z Phantoma 4, umożliwia teraz za pomocą prostego kliknięcia na wyświetlaczu wyznaczenie kierunku lotu drona do przodu lub do tyłu. Co ciekawsze, możemy przełączyć się na tryb TapFly Free, dzięki któremu możemy wyznaczyć kierunek lotu drona, a następnie kontrolować rotację kamery.

 

Tryb Draw jest nową opcją, która umożliwia „narysowanie” drogi, którą będzie leciał dron. Możemy w tym trybie albo zostawić kamerę nakierunkowaną do przodu, albo przełączyć się na sterowanie rotacji kamery.

 

Następny nowy tryb to Gesture, który polega na tym, że machając w stronę kamery drona uruchamiamy migawkę aparatu z 3 sekundowym opóźnieniem.

 

Ulepszony został również tryb Return to Home. Podczas lotu dron za pomocą systemu wykrywania przeszkód „zapamiętuje” drogę którą przemierza i gdy tylko zostanie wywołany tryb Return to Home, a urządzenie stwierdzi, że droga w linii prostej nie jest czysta, to powróci on tą samą drogą, która leciał początkowo.

 

Dołączona grafika

 

Polepszony czas lotu

 

Phantom 4 Pro w porównaniu do wersji Phantom 4 osiąga 2 minuty dłuższy czas lotu. To wszystko dzięki baterii o pojemności 5,870 mAh.
Łączny czas wynosi teraz 30 minut, co jest bardzo imponujące porównując z innymi dronami. Żeby to osiągnąć skorupa Phantoma została odchudzona i wzmocniona dzięki zastosowaniu części z tytanu. Dostajemy zatem drona, który nie dość, że jest lżejszy, stał się bardziej wytrzymały.

 

Podsumowując, DJI ponownie zaskakuje pozytywnie swoją nową platformą. W platformie zostały użyte funkcje, które naprawdę zwiększają funkcjonalność drona, chodzi głównie o wielokrotnie wspominany system wykrywania przeszkód.

 

Zainteresowani filmowcy będą musieli wydać niemałą kwotę, jednak są to pieniądze dobrze zainwestowane. Za granicą koszt Phantoma 4 Pro wynosi 1,499$, natomiast na naszym polskim rynku zapłacimy około 7.500 PLN.

 

Do dyskusji na temat nowego drona zapraszamy do tematu na FORUM.

 

 

Dji phantom 4 Pro 2
Album: DJI Phantom 4 Pro
16 grafiki
0 Komentarze


Zobacz inne artykuły

0 Comments

"); ipb.templates['comment_delete'] = new Template("

Potwierdź usunięcie

Jesteś pewny, że chcesz usunąć ten komentarz?

"); ipb.templates['comment_hide'] = new Template("

Ukryj komentarz

Ta opcja ukrywa komentarze, ale moderatorzy nadal będą mogli je zobaczyć.

");
" } ); } $('gbl_d').update( "" ); _last = ipsLightbox.lightboxImage.src; } } /* Check for init and then keep checking for new image */ _to = setTimeout( "gbl_addDownloadButton()", 1000 ); } //]]>