Skocz do zawartości

28 maj 2015 17:39    Bartq w Akcesoria
2970 Wyświetleń
W ostatnim czasie, na popularności zyskują elektroniczne stabilizatory do kamer GoPro. Większość z nich jednak musi być trzymana w ręce, podobnie jak wysięgniki. StabCam jest z goła odmienne, ponieważ może zostać umiejscowiony na każdym mocowanu GoPro. Mało oryginalnie? StabCam posiada również funkcję śledzenia obiektu.

Dołączona grafika

3-osiowy StabCam jest kompatybilny ze wszystkimi modelami GoPro i może zostać przymocowany do każdego mocowania GoPro – na kasku, do przyssawki, na wysięgniku itp. Samo urządzenie jest wodoodporne, więc możemy go używać podczas deszczu i na śniegu. Jego waga to około 0,3 kg, więc dodatkowa waga może po czasie okazać się uciążliwa np. przy zamocowaniu urządzenia na kasku.

Stabilizator zasilany jest wymienną baterią, która zapewnia czas pracy około 2 godziny. StabCam został wyposażony w funkcję „follow me” znaną ostatnio w szczególności z dronów. Urządzenie kadruje osobę, która poprzez aplikację mobilną zaznaczy siebie jako obiekt do śledzenia.

Dołączona grafika

Twórcy urządzenia już w czerwcu planują uruchomić kampanię na kickstarterze, aby zebrać niezbędne środki finansowe. Osoby, które wesprą projekt, będą mogły zakupić urządzenie za 179$. Pozostali będą musieli zapłacić około 279$ za urządzenie.
Zapraszamy do odwiedzenia strony producenta StabCam oraz do dyskusji w temacie na FORUM.

Źródło: http://www.stabcam.co/

Dołączona grafika

Zapraszamy do dyskusji na temat StabCam do działu na FORUM.