Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Akumulator w Black ile wam trzyma?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#1

mariograf

mariograf

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
Ile kręcicie na 1 baterii?
Ja przy 1080p 48 FPS +ProTune nakręciłem 1h 5min a było stosunkowo ciepło 5stC.
To malutko biorąc pod uwagę używanie WiFi na nartach przy mrozie. Batery Pack do Hero3 jest wyjątkowo drogie.
Mario

#2

Filonnet

Filonnet

    Administrator

  • Admin
  • 632 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
Mi bateria w black-u trzyma okolo 2h ciaglego uzytkowania ale to przy wyzszych temp (nie sprawdzalem po aktualizacji oprogramowania)

Jesli chodzi o batery back pack jest tylko jeden rodzaj z tego co sie orientuje.

Zapasowa bateria to koszt okolo 99 zł.

FORUM | |    |

 


#3

mariograf

mariograf

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
nie wiem jak w kamerce ale w lustrzance z gripem na 2 aku czas wzrasta nie 2x tylki 5-6x. zwłaszcza w zimie dwie baterie nie marzną tak szybko jak jedna. Pewnie tu jest podobnie ale przesadzili z tą malizną. W tych kamerach powinna być bateria wielkości Back Paka w komplecie.
Mario

#4

Filonnet

Filonnet

    Administrator

  • Admin
  • 632 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
Co do czasu pracy baterii podaje info od producenta

Dołączona grafika
Ostatnia kolumna to Kamera + Battery Back Pac2

Trzeba pamiętać jednak, że są to jedynie wartości orientacyjne a dodatkowa czas pracy może zostać skrócony przez
- niską temperaturę,
- włączone wi-fi,
- włączanie/wyłączanie kamery przy kręceniu krótszych filmów;

Większa bateria to tym samym cięższa i większa kamera. Także coś kosztem czegoś, ale fakt faktem, ze dodatkowa bateria czy backpac będą zapewne dobrze się sprzedawaly, a to zapewne tez bylo celem producenta ;)

FORUM | |    |

 


#5

mariograf

mariograf

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
Znam tą tabelę. To takie dane jak spalanie samochodów. Gdyby napisali prawdę to kto by kupił? a jak kupi to co ma zrobić....dokupi Batery Back Pack a to dopiero zysk. baterie do topowych smartfonów kosztują mniej niż do GoPro a najczęściej są co najmniej 2 x większe. To o co tu chodzi? Ale jest też opcja, że dostałem wadliwą baterię, i inna będzie ok.
Dlatego pytam jak jest faktycznie u innych.
Mario

#6

Jendruś

Jendruś

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 66 postów
    Przed chwilą sprawdzałem Time Lapsy. Kamerka zrobiła 5526 fotek 5M - focenie ustawione co 2s. Aku padł po równych 3h. Cały czas włączone Wi-fi. Oczywiście Kamerka pracowała z Battery Back Pack'iem, była zamknięta w wodoszczelnej obudowie fotkowała w pokoju. Aku dodatkowe od Hero2 kupione w Camomboard.pl za 219zł.
    Jutro - jak naładuję akumulatory sprawdzę ile nakręci filmu.

    #7

    mariograf

    mariograf

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 72 postów
    • Miejscowość:Kraków
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black
    Hero 2 ma większą baterię i niższe rozdzielczości. z Back Pakiem jest OK.Ale tak na prawdę to jeszcze 2 aku w zapasie daje wolność. Ale nie to jest najgorsze. Ładowanie aku z Hero3 ładowarką 850mAh od telefonu trwa 4h. W wakację jeździmy na rower pod namioty. Jak naładować 2-3 aku do kamery 8 do 2 lustrzanek i telefony. w tym roku muszę wziąć agregat albo jakiś wynalazek na słońce. Czarni to widzę
    Mario

    #8

    Jendruś

    Jendruś

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 66 postów
      Kup sobie żelowe aku zrób do niego gniazdko "zapalniczka samochodowa" i kup kabel przejściówkę z zapalniczki samochodowej na małe USB, albo na gniazdko duże USB. Dziś znalazłem taki od jakiegoś sprzętu i naładowałem nim "tak dla jaj" kamerę i Back Battery.
      Przy dłuuugich Time Lapsach planuję podpiąć kamerkę do żelowego aku i jazda "do pełnej karty" :) - muszę tylko zrobić dziurę w tylnych drzwiczkach obudowy podwodnej (tych dziurawych) żeby można było wprowadzić kabel do Battery Pack'a. Ten od Hero2 ma gniazdko z tyłu - czyli będzie dobrze.

      #9

      mariograf

      mariograf

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 72 postów
      • Miejscowość:Kraków
      • Kamera: GoPro Hero 3 Black
      Super, ale ja nie eksperymentuję z nowym sprzętem.
      Dziś byłem na nartach w Laskowej super 5-6 osób na stoku.
      Niestety tyle z radości! Kamera nagrała w sumie 51 minut 36 sekund przy 1080 25 FPS bez WiFi i bez ProTune. Dla mnie to masakrycznie mało. Trochę jestem wściekły!
      Mario

      #10

      Krzysiek27

      Krzysiek27

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 84 postów
        Nie opłaca sie bardziej kupic po prostu dodatkowego aku za 100 zł? Albo w cenie battery packa nawet dwie baterie? Na trzech bateriach nie bedzie działała dłużej niż z jednym battery packiem?
        Edit: znalazłem cos takiego . Chyba kupie jedna na testy. Stosowałem zamienniki w lustrzance canona bo były jakies 5 razy tańsze i nie odbiegały czasem pracy od oryginałów. A tutaj 2 razy taniej, też zachęca.

        #11

        Jendruś

        Jendruś

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 66 postów

          Super, ale ja nie eksperymentuję z nowym sprzętem.
          Dziś byłem na nartach w Laskowej super 5-6 osób na stoku.
          Niestety tyle z radości! Kamera nagrała w sumie 51 minut 36 sekund przy 1080 25 FPS bez WiFi i bez ProTune. Dla mnie to masakrycznie mało. Trochę jestem wściekły!

          To nie experymenty!
          Możesz kupić oryginał ładowarkę przejściówkę z samochodowej zapalniczki na USB w sklepie GoPro. Jedyna umiejętność to podłączenie biegunów aku do przenośnego gniazdka samochodowego do którego wkładasz potem przejściówkę. To rozwiązanie to tylko jeżeli ma się czas na ładowanie, albo jak w moim przypadku na dłuuugie Time Lapsy. Tak na szybko się nie da. Co do aku zamienników byłbym ostrożny. Fakt cena zakupu niższa, ale w dłuższej perspektywie nie opłaca się ich kupować. Sprawdziłem to nie tylko na "własnej skórze".
          Podczas gdy oryginały jeszcze bez problemów działają to podróbki już nadają się do wyrzucenia. Przerabiałem to wielokrotnie - lustrzanki Canona, kamery Sonego i Panasonika.
          Rozwiązanie z Battery Packiem o tyle dobre że gdy przewiduję nagranie do godziny to sama kamera. Jak dłużej to zakładam Battery Pack'a i potem już nic nie grzebię i nie stresuję się że nie styknie. Można używać Battery Packa - tego od Hero 2 jako ładowarki do zapasowych aku. Z tego co wiem to niby - w/g sprzedawcy, Battery Pack od Hero 3 nie ma wyjmowanego aku tak jak jest to w Hero 3 :(

          #12

          Krzysiek27

          Krzysiek27

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 84 postów
            Co do zamiennikow, moze rzeczywiście nie ma sensu oszczędzać. Ale rozumiem ze battery pack daje mniej wiecej tyle czasu działania na aku co oddzielny aku kosztujacy 100zl? Bo jeżeli tak to oprócz niezaprzeczalnej wygody wlasciwie nic za nim nie przemawia. Bo jest 2,5 raza drozszy

            #13

            roman

            roman

              Newbie

            • Użytkownik
            • 8 postów
            • Miejscowość:Warszawa
            • Kamera: GP Hero 2
            • Karta pamięci: Sandisk, 32GB, (10)
            W moim wypadku sprawdza się tylko batery pack. Nie da się zmieniać baterii ani pod wodą ani w powietrzu :)

            #14

            Jaco

            Jaco

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 63 postów
              Istnieje jeszcze coś takiego jak

              Nie wiem jak się sprawuje bo sam nie posiadam, ale mam zamiar kupić aby ładować same akumulatorki.

              #15

              Jendruś

              Jendruś

                Użytkownik

              • Użytkownik
              • 66 postów
                Pomysł spoko - ładowarka spoko, ale jak widzę "japońskie ogniwa" o pojemności większej niż oryginały 1050 vs. 1200mAh to trochę śmieszy :), Ale może się mylę oryginały tylko chińskie :)

                #16

                Jaco

                Jaco

                  Użytkownik

                • Użytkownik
                • 63 postów
                  Za cenę tego zestawu nie spodziewam się cudów :)
                  To że chiński produkt też nie musi oznaczać szrotu. Gdzieś na zagranicznym forum czytałem ze Wasabi działa 10-15 minut dłużej, pozostaje kwestia ilości cykli ładowania. Z mojego doświadczenia chińskie baterie często wytrzymują mniej cykli ładowania niż oryginalne ogniwa. Chińskie mają też duży problem z trzymaniem energii kiedy są nieużywane.

                  #17

                  Jendruś

                  Jendruś

                    Użytkownik

                  • Użytkownik
                  • 66 postów
                    Pewnie - ryzyka wywalenia dużej kasy w błoto nie ma. Ciekawi mnie tylko czy to prawda co mówił mi sprzedawca, że Battery Pack od Hero 3 nie ma wymiennych aku - jeżeli to prawda to lipa, bo dużo można by pokombinować. Tak przy okazji - zauważyłem że kamerka zużywa najpierw prąd z Battery Packa. Trochę działałem i na Battery Packu pokazuje tylko jedna diodka, a wskaźnik aku w kamerze pokazuje full. Dobrze, bo jak bym miał ciągnąć więcej to wyjmę BP do ładowania, a kamerka dalej kręci z aku wewnętrznego.

                    #18

                    Jaco

                    Jaco

                      Użytkownik

                    • Użytkownik
                    • 63 postów
                      No niestety z tego co czytałem nowy battery bacpac posiada wbudowaną baterię na stałe. Także nie da się za pomocą BP ładować drugiego osobnego akumulatorka tak jak było w Hero 2. Ciekawe tylko czy w środku BP wbudowane jest to samo ogniwo co w kamerze, jeśli tak to przy odrobinie manualnych zdolności da się wymienić akumulator.
                      Nie wiem na ile cykli starczy BP, dla mnie ta zmiana na wbudowane aku to poroniony pomysł Gopro. Wydanie 250zł aby za pół roku wyrzucić go do kosza jest chore.

                      #19

                      Jendruś

                      Jendruś

                        Użytkownik

                      • Użytkownik
                      • 66 postów

                        No niestety z tego co czytałem nowy battery bacpac posiada wbudowaną baterię na stałe. Także nie da się za pomocą BP ładować drugiego osobnego akumulatorka tak jak było w Hero 2. Ciekawe tylko czy w środku BP wbudowane jest to samo ogniwo co w kamerze, jeśli tak to przy odrobinie manualnych zdolności da się wymienić akumulator.
                        Nie wiem na ile cykli starczy BP, dla mnie ta zmiana na wbudowane aku to poroniony pomysł Gopro. Wydanie 250zł aby za pół roku wyrzucić go do kosza jest chore.

                        Z punktu widzenia GoPro to dobry pomysł :evil: bo nie kupujesz samego aku za 100zł tylko cały Back Pack za 250zł.
                        Dobrze że pasują BP od Hero 2, ale zawracanie głowy z dwoma typami aku. Wszystkie akcesoria do GoPro w/g mnie mają ceny "z kosmosu". Gdyby nie 100fpsów i 2K wziąłbym Drifta Ghosta. Duuże aku, podgląd bez kombinacji z smarfonem w którym raz jest podgląd, a raz nie, obracany moduł razem z obiektywem i gwint do statywu w obudowie, bez jakichś dziwnych uchwytów, za które trzeba dodatkowo płacić.

                        #20

                        Filonnet

                        Filonnet

                          Administrator

                        • Admin
                        • 632 postów
                        • Miejscowość:Poznań
                        • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
                        • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)

                        Jedyna umiejętność to podłączenie biegunów aku do przenośnego gniazdka samochodowego do którego wkładasz potem przejściówkę. To rozwiązanie to tylko jeżeli ma się czas na ładowanie, albo jak w moim przypadku na dłuuugie Time Lapsy.


                        Ja będziesz cos montował,zdaj na forum relacje,super by bylo gdyby ze zdjeciami. Takie ulepszenia mile widziane w dziale Porady, triki, ulepszenia - wszytskie modele.

                        Co do dyskusji - fakt bateria nie jest mocna strona kamery. Sprawdze jutro jak wyglada sprawa po aktualizaccji i podziele sie spostrzezeniami.

                        FORUM | |    |