Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Wywiady w biegu - tylko nie gopro ;)

gopro bieganie wywiad mikrofon aee sjcam

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Biegacz92

Biegacz92

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Poznań

Hej

 

Mam nadzieję, że to nie będzie kolejny temat "Mam pincet złotych, co kupić?", bo tych już pewnie macie dość. Mój case jest trochę bardziej złożony, ale uprzedzam Was od razu - nie planuję kupna GoPro. Dlaczego? Przede wszystkim mnie nie stać na te wyższe modele, a uważam że inni producenci mają potencjał żeby rywalizować (a nawet bić na głowę) te low-end'owe GoPro. Do rzeczy, mój case wypunktowany poniżej:

 

1. Planuję używać kamerki w biegu - dokładnie w trakcie treningów biegowych. To ma być jej przeznaczenie nr. 1. Zależy mi jednak, aby dźwiek rozmów pomiędzy "aktorami" był wyraźny i słyszalny. Tutaj zatem przyda się możliwość dołączenia mikrofonu zewnętrznego (i tu pytanie do Was: czy rzeczywiście jest to niezbędne?).

 

2. Budżet, którym dysponuję to 900zł maksimum. Chodzi o cały zestaw czyli kamerkę z akcesoriami (głownie monopad, ew. mikrofon zew., dodatkowa bateria, karta pamięci).

 

3. Przeglądałem, czytałem, szukałem, oglądałem. Manty, tracery, sjcam, sony itp. Byłem bliski kupna SJCAM 4000 WiFi, ale ta nie ma możliwości wpięcia mikrofonu. Aktualnie jestem na etapie tego cuda: , ale tutaj jest już dość istotna różnica cenowa. Poza tym AEE nie ma wifi, co uważam za fajny gadżet. Czy AEE bije czymś na głowię sjcam?

 

4. Filmiki, które planuję mają mieć podobny charakter co na przykład ten: . Oczywiście nie obraziłbym się gdyby moje filmy były lepsze jakościowo ;).

 

Będę oczywiście wdzięczny za wszystkie sugestie, uwagi, hejt i pomoc.

 

Pozdrawiam

Filip



#2

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 663 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Jeśli chodzi o jakość dźwięku to każdy z nich powinien mieć na sobie coś co nagrywa , dyktafon z mikrofonem krawatowym co najmniej i masz z "ludzi" "gości" biegania dobrą jakość materiału a obraz to inna bajka.


 

 

 

 

 


#3

Biegacz92

Biegacz92

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Poznań

A taki mikrofon krawatowy podłączony do kamerki nie zda egzaminu? Dodatkowo dyktafon podczas biegania, kolejne urządzenie, raczej będzie komplikowało całą zabawę.

 

Jak byście ocenili te kamerki? Jest coś wartego uwagi prócz powyższych?



#4

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1643 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Jak tu zacząć. Hmmm. Tą kamerę ktorą podlinkowałeś oceniam jak H2. Popatrzyłem na yt i jakość nagrań taka sobie, na pewno słabsza niż H2, a nawet niż 3 white. Żadnej z tych kamer nie kupisz i tak nowych.
Wychodząc z założenia, że bardziej skupiasz się na dźwięku niż obrazie zaproponowałbym ci coś takiego.

U nas w Sony Center zmieściłbyś się w budżecie.
Miałem przez chwile z tym do czynienia. Całkiem fajna sprawa.
Jakość nagrań jak w gopro. Diametralnie różnice w słabym i dobrym świetle.
Generalnie jest lepiej niż piszą moim zdaniem.
Problemem pozostaje jednak jak z tym biegać :/
Pozdrawiam


#5

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 663 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Co byś nie zrobił i jak byś nie zrobił to kamera trzymana w ręce trzęsie się wraz z osobą biegnącą.

Lepszym rozwiązaniem będzie wg. mnie w zależności od tematyki odcinka dobranie ujęć statycznych lub ruchomych.

Np: rozciąganie się spokojnie jako ujęcia statyczne , wtedy krawatowca na klatę lub w granicach 200-300zł mikrofon np rode go coś tam kierunkowy.

Przy bieganiu słaby pomysł na rozmowę mimo że teoria mówi żeby biec takim tempem by móc swobodnie rozmawiać ale zależy kto co lubi bo zemną byś nie pogadał biegając bo biegam w spokoju kontrolując oddech itd... :)

Kolejna scena - jeśli już chcesz nagrywać w biegu to z biegaczem który "biegnie" pod ujęcie czyli np 1-2min max odpowiadając na pytanie

Wtedy też spokojnie krawatowy mikrofon na klatę i smartfon z appką do nagrywania żeby podłożyć dobrej jakości dźwięk pod film.
Co do ujęć z kamery podczas biegu nikt nie lubi oglądać poradników gdzie kamerzysta lata wraz z kamerą po całej drodze.
I tu na przeciw wychodzi opcja steadicam lub glidecam itd...
Pomyśl czy nie będzie to lepsze rozwiązanie jeśli już chcesz się bawić w YT i kanał :)
ps: sam się przymierzam do kanału tematycznego i kompletuję sprzęt i niestety na dzień dobry mam tylko kamerkę z "pchełką" z zestawu iphona więc dźwięk z siebie i innych osób będę nagrywał tym a kamerka swoją drogą.
 


 

 

 

 

 


#6

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1643 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

No tak. Wszystko jak należy, ale wiesz ile kosztuje skompletowanie odpowiedniego sprzętu aby na przyzwoitym poziomie nagrać dobry materiał.

Jeśli już miałbym robić coś takiego w niedużych pieniądzach to zastanowiłbym się nad jakimś używanym lustrem, albo nawet lepiej kompaktem z górnej półki.

Pozdrawiam



#7

uve

uve

    Newbie

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Miejscowość:ZG
  • Kamera: Sony Action Cam HDR-AS15
  • Karta pamięci: SanDisk 60GB

Ciężkie sobie zadanie wybrałeś. Podczas biegu nie będzie łątwo uzyskać dobrą jakość nagrania. Po obejrzeniu 20 sek. tego filmu z vimeo musiałem go wyłączyć, bo zaczęła mnie głowa boleć od wstrząsów. Zapoznaj się z Sony HDR-AS20. Na pewno dużym plusem jest tu stabilizacja, która w Twoim przypadku będzie bardzo przydatna. Mocowanie boczne na głowę moim zdaniem też na plus. Do tego masz możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu i zostanie trochę kasy na akcesoria. 


Forum użytkowników -



Wróć do Co kupić ? · Następny nieczytany temat →



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gopro, bieganie, wywiad, mikrofon, aee, sjcam