Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Wstawianie zdjęć z lustrzanki i Photoshop.

zdjęcia wstawianie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

mariograf

mariograf

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black

Filmując GoPro Hero 3 Black równolegle robię zdjęcia lustrzanką i czasem telefonem Sony Z2. Dlaczego nie da się takich zdjęć wstawić do GoPro Studio. Efekt jest taki, że klikając 1 zdjęcie zapisuje wszystkie z tego katalogu ale potem konwertuje prawidłowo tylko kilka reszta to czarny obraz. Czytałem o wstawianiu wielu zdjęć ale po1 filmik instruktażowy po angielsku a na niestety nie potrafię po 2 pokazane na wersji dla OS a jest inaczej niż dla Win. Po 3 przykład dotyczy zdjęć zrobionych na GoPro a nie zdjęciach z innego źródła.

Jestem grafikiem i chciałbym tworzyć plansze np w Photoshop albo CorelDraw, niestety tak stworzone jpg. po zaimportowaniu są skaszanione, jakoś dziwnie pocięte i zły kolor, pliki robię w RGB i rozdzielczość do 1080p czyli 1920x1080pix. W czym problem. Przestudiowałem Forum i instalację mam prawidłową i mam wszystkie niezbędne dodatki.

Mam szybki sprzęt na kartach Nvidia w układzie SLI i procesor i7 2,4GHz.

Jak prawidłowo dodawać jpg?

Mario

 


Mario

#2

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1888 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Jeśli obrabiasz w Photoshopie to po co chcesz je wkładać do GPStudio?

Tak jakbyś do rakiety tankował paliwo od motorynki :)

Nie importuj! Przegraj normalnie posegreguj i zaimportuj jedno. Obrób i następne itd.

Pozdrawiam



#3

mariograf

mariograf

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black



Jeśli obrabiasz w Photoshopie to po co chcesz je wkładać do GPStudio?
Tak jakbyś do rakiety tankował paliwo od motorynki :)\

Photoshop to ma być ta motorynka a GPStudio rakieta?... Co Ty człowieku prawisz? Photoshop to narzędzie profesjonalne przy którym GPStudio to mniej niż młotek!
Czegoś chyba nie zrozumiałeś z mojego postu skoro tak dziwnie piszesz.
Nie rozumiesz po co obrabiam w Photoshopie?
Tworzę tam ciekawe graficznie plansze w formie jpg i chcę wstawiać jako czołówki i między scenami, nie zauważyłeś, że GPStudio nie ma takich bajerów?
Nie wiem kim jesteś i czy kiedykolwiek używałeś GPStudio ale dziwne że piszesz cyt."Nie importuj! Przegraj normalnie posegreguj i zaimportuj jedno. Obrób i następne itd." Nie zauważyłeś, że aby cokolwiek wstawić to trzeba najpierw "Import New Files" taki duży przycisk niebieski po lewej u góry.
Co to znaczy przegraj normalnie? czy zapisanie na dysku, albo włożenie karty SD z GoPro do kompa albo bezpośrednio z GoPro przez USB nie jest normalne?
Tak jak Ty napisałeś to myślę, że nie masz ;pojęcia o problemie.
> Od napisania postu do teraz połowicznie rozwiązałem problem, trzeba w Photoshop zapisywać w rozdzielczości max 200dpi a potem dla każdego pliku stworzyć osobny katalog i importować tło pojedynczo, jak w katalogu jest wiele plików to GPStudio nie daje rady. A i tak co 10 minut wiesza się i trzeba często restartować. GPStudio to wyjątkowo kiepski i niestabilny produkt. Wstawienie kilkudziesięciu zdjęć na raz jest niemożliwe bo 90% jest czarna a każde osobno to trwało by godzinami.
Napisałeś "posegreguj i zaimportuj jedno" nie wiesz że GPStudio importuje wszystkie zdjęcia na raz nie da się pojedynczo. A jeżeli się da to proszę o podpowiedz bo właśnie to jest kwintesencją mojego pytania.
Prtoszę Pana gdyby to było tak proste jak Pan pisze to bym nie pytał, mam potężne doświadczenie jako grafik komp. To GPStudio stanowi problem, wiesza się nie przyjmuje plików z zewnętrznych źródeł poza plikami z Kamery GoPro. Np. pliki z Sony Xperia Z2 przenoszę na kartę z GoPro zmieniam nazwy na rodzime dla GoPro i dopiero wtedy GPStudio przyjmuje te pliki.
Szkoda, że nie potrafi Pan pomóc tylko po cholerę pisze, że coś jest proste skoro nie ma pan pojęcia?
Mario

 

[EDIT]

Ponieważ kolega "mistrzCK" nic nie pomógł nadal proszę o jakieś pomysły, co może być przyczyną tego, że wiele fotek nie konwertuje się prawidłowo (ponad 90% czarne) i wszystko śmiga sekundę. Nawet spowolnienie do wartości 1 wiele nie da bo np 100 fotek śmignie w jakieś 15 sekund czyli na fotkę około 0.15sek. Może są jakieś szczególne przedefiniowane ustawienia GPStudia o których nie mam pojęcia?
Dlaczego co 10-15 minut ten program wiesza się?


Mario

#4

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk

Kolega jest jak najbardziej doświadczony, nie jest tu od wczoraj. Po prostu źle sformułował zdanie.

Gopro nie przyjmuje plików spoza kamery gopro. Radzę kupić/pobrać inny program. 

Może masz ustawione 60fps i mało zdjęć, a program robi timelapsy, a nie pokaz zdjęć.

 

[EDIT]

Łącz posty.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
Gopro studio jest darmowym programem desykowanym do kamer gopro a ty próbujesz zrobić z niego zaawansowany program do obróbki video
Niestety ale tak nie zadziała
Sony vegas może pomóc

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#6

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1888 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Na odwrót. Photoshop - rakieta. GpStudio - zdjęcia obrobione programem (paliwo) słabe jakościowo. Porównanie coś do czegoś w prawidłowej kolejności. Źle zrozumiałeś. Po co te wywody? Przegraj normalnie kopiuj wklej lub przeciągnij - jak tam wolisz. Napisałem nie importujemy z autostaru! Przegraj, odpal program i zaimportuj jedno zdjęcie. Tak tym dużym przyciskiem też można sobie wybrać jedno zdjęcie. Zobacz czy katalogi nie mają polskich znaków. Moje pytanie w dalszym ciągu. Po co GpStudio skoro i tak jest Photoshop? Pozdrawiam

#7

tomaszterka

tomaszterka

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

100 zdjęć hehe, nie dziwię się, że Ci to mignie w ułamku sekundy :)


 Subskrybuj mój kanał  :)


#8

mariograf

mariograf

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black

Kolega jest jak najbardziej doświadczony, nie jest tu od wczoraj. Po prostu źle sformułował zdanie.

Gopro nie przyjmuje plików spoza kamery gopro. Radzę kupić/pobrać inny program. 

Może masz ustawione 60fps i mało zdjęć, a program robi timelapsy, a nie pokaz zdjęć.

 

[EDIT]

Łącz posty.

Przepraszam nie jestem doświadczonym Forumowiczem. Co to znaczy "[EDIT] Łącz posty."?

Co do treści : Nie nie mam 60fps, testowałem różne ustawienia nawet 1fps, testowałem także mało zdjęć. Ja rozumiem, że to darmowy program ale żeby były problemy z wstawianiem kilku zdjęć np.pokazujące osobę filmującą kamerą GoPro to raczej nieudacznictwo niż większy trud. Co tam kamera jest świetna ale programistów mają tragicznych do dziś nie dają rady z softem sterującym menu kamery. Ok rozumiem że żadnych pomysłów i pomocy nie oferujecie, tylko teksty że tak ma być i już! Przykre!


Mario

#9

mariograf

mariograf

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black

100 zdjęć hehe, nie dziwię się, że Ci to mignie w ułamku sekundy :)

Ok ale 10 próbowałem i zapisało 3 a 7 czarne. To jest problem a nie szybkość, gdyby wszystkie chociaż były to by się pocięło na kawałki i każdy zwolniło. Nie zrozumiem nigdy dlaczego nie da się zaznaczyć z katalogu kilku zdjęć tylko trzeba robić kombinacje alpejskie z przenoszeniem do innych katalogów pojedynczo:( 


Mario

#10

tomaszterka

tomaszterka

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

Co prawda jestem nowy w temacie GoPro, ale jak dotąd nie miałem żadnych większych problemów. Czasem program się zawiesił, pomagał wtedy restart systemu i wszystko śmigało dalej. GoPro Studio tak jak napisali wyżej po dodaniu zdjęć tworzy automatycznie timelapse, ale pewnie można też dodać jakoś pojedyncze zdjęcie.

 

Co do problemu czarnych zdjęć to te zdjęcia jeśli dobrze rozumiem pochodzą z GoPro? Jeśli tak to może ponowne wrzucenie softu pomoże. Jeśli są to zdjęcia z innego źródła to być może to wina jakiegoś kodeka lub biblioteki sterującej GoPro Studio. Tak jak pisali wyżej program jest raczej dedykowany wyłącznie mediom pochodzącym z kamery GoPro.


 Subskrybuj mój kanał  :)


#11

mariograf

mariograf

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black

Źle zrozumiałeś.

Przegraj normalnie kopiuj wklej lub przeciągnij - jak tam wolisz. Napisałem nie importujemy z autostaru! Przegraj, odpal program i zaimportuj jedno zdjęcie. Tak tym dużym przyciskiem też można sobie wybrać jedno zdjęcie. Zobacz czy katalogi nie mają polskich znaków. Moje pytanie w dalszym ciągu. Po co GpStudio skoro i tak jest Photoshop? Pozdrawiam

Sorrki przeanalizuj swój tekst. Teraz rozumiem, że wiesz ale ja zrozumiałem co napisałeś, nie jestem jasnowidzem. że pomyliłeś się stylistycznie.

Nie było mowy o jakimś autostarcie? nic takiego nie używam. 

Zaskakujesz mnie, że można wybrać 1 zdjęcie bo ja naprawdę umiem zaznaczać pliki i za każdym razem brało wszystkie które są w tym katalogu.

OK nie ma sprawy tylko proszę napisać jak Pan to robi czy jest jakiś inny sposób niż Shift+LPM lub Ctrl+LPM? Bo to nie działa!

Dziwne pytanie z tym Photoshopem?

Jestem grafikiem i fotografem a nie filmowcem Photoshop używam do obróbki zdjęć, tworzenia folderów itp. Importowałem klatki z plików wideo ale nie zauważyłe w wersji którą mam by można było tworzyć filmy. Z ciekawości próbowałem otworzyć różne pliki mp4, mov, avi i dostaję komunikat "Nie można wykonać polecenia...to nie jest prawidłowy typ dokumentu" tak, że nie wiem o czym mówisz?

Korzystałem z Pinnacle 12 ale mi się posypał a producent "RUSCY" przestali wspierać tą wersję.


Mario

#12

mariograf

mariograf

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black

Co prawda jestem nowy w temacie GoPro, ale jak dotąd nie miałem żadnych większych problemów. Czasem program się zawiesił, pomagał wtedy restart systemu i wszystko śmigało dalej. GoPro Studio tak jak napisali wyżej po dodaniu zdjęć tworzy automatycznie timelapse, ale pewnie można też dodać jakoś pojedyncze zdjęcie.

 

Co do problemu czarnych zdjęć to te zdjęcia jeśli dobrze rozumiem pochodzą z GoPro? Jeśli tak to może ponowne wrzucenie softu pomoże. Jeśli są to zdjęcia z innego źródła to być może to wina jakiegoś kodeka lub biblioteki sterującej GoPro Studio. Tak jak pisali wyżej program jest raczej dedykowany wyłącznie mediom pochodzącym z kamery GoPro.

Nie zrozumiałeś! cały czas mówię o zdjęciach z lustrzanki, ale znów nie zrozum ze bezpośrednio z lustrzanki, nie po prostu zdjęcia z dysku.


Mario

#13

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk

Wpisz sobie frazę "timelaps" w google. GoPro studio automatycznie skleja wszystkie wybrane przez ciebie zdjęcia, tworząc film. Jeśli chcesz mieć pokaz slajdów, czyli nowe zdjęcie pojawia się po załóżmy 5 sekundach, to nie jest program do tego. Takie coś możesz zmontować w movie makerze.

Kolega się śmiał, bo do timelapsa potrzeba około 1000 zdjęć ;)

To co, czy zgrasz zdjęcia na dysk, czy bóg wie gdzie, Gopro rozpoznaje i pracuje tylko na plikach z kamery z logiem Gopro.

Łącz posty. Co w tym nie jasnego ? Gdy chcesz coś dopisać, nie pisz nowego postu, tylko zedytuj poprzedni. Przeczytaj regulamin.


Użytkownik jacqu1916 edytował ten post 09 kwiecień 2015 - 21:46
literówka :)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#14

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1888 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Import Photos - GoPro Studio 2.0: GoPro Tips and Tricks: Ja to robię mniej więcej tak. Pozdrawiam EDIT: z tym photoshopem tak dopytuje bo ja obrobiłbym wszystkie potrzebne zdjęcia w Photoshopie, a później posklejał w obojętnie czym. Movie marker, GpStudio ale najszybciej i najłatwiej w Vegas który polecam.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zdjęcia, wstawianie