Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

stabilizator obrazu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1

darek

darek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
    Stabilizator obrazu do GoPro, moim zdaniem najlepiej zrobić samemu w/g instrukcji z YT. Najlepiej wykorzystując na początek plastikowe rurki i kształtki do wody .
    Jak się już zrozumie zasadę działania tego sprzętu eksperymentując z tanim materiałem, można potem zrobić sobie tanio full wypas steedy cam.

    Stabilizatory, z załączonych w wątku linków nie będą dobrze działały, bo GoPro, jest zbyt lekka. Tajemnica tkwi w wyważeniu dodatkowymi ciężarkami, lub zmniejszeniu ich wagi w poszczególnych płaszczyznach, a także odpowiedniej długości ramion urządzenia. Polecam eksperymenty z rurkami plastikowymi.

    #2

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1025 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    Jakies przykłady ? Linki ?

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #3

    darek

    darek

      Newbie

    • Użytkownik
    • 13 postów
      Jest tego na YT na pęczki wystarczy wpisać steedycam, najlepiej jednak, żeby zrozumieć idee działania siły bezwładności w tym konkretnym wypadku, szukać pod hasłem
      wyważanie stabilizatora obrazu/kamery

      Jest też inna droga do sukcesu ze stabilizatorami z linków. trzeba do GoPro dołożyć odciążniki o wadze = różnicy wagi między kamerami. Każdy sklepowy steedy cam, ma podany zakres wagi kamery dla którego da się go prawidłowo wyważyć.

      #4

      LeoDogg

      LeoDogg

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 1025 postów
      • Miejscowość:Ciechanów
      • Kamera: GoPro 3 Black
      • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB


      coś takiego mi się napatoczyło...

      Ja i cała ta moja twórczość ;)

       




       


      #5

      LeoDogg

      LeoDogg

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 1025 postów
      • Miejscowość:Ciechanów
      • Kamera: GoPro 3 Black
      • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
      Wczoraj po obejrzeniu tego tutoriala za zajawce zakupiłem ten przegub, który został użyty w filmiku oraz komplet łożysk do niego. Mam już patent na zrobienie stabilizatora, którego koszt całkowity nie powinien przekroczyć kwoty 100 zł. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to mogę zapodać jakieś foto - chcę użyć zamiast metalowej rurki podłokietnik od fotela biurowego hehe :). Mogę też podać link do sklepu, który ma w ofercie użyte przeguby oraz łożyska.

      Ja i cała ta moja twórczość ;)

       




       


      #6

      LeoDogg

      LeoDogg

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 1025 postów
      • Miejscowość:Ciechanów
      • Kamera: GoPro 3 Black
      • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
      Teraz stabilizator z pierwszego linku w tym temacie kosztuje na amazonie 149 $

      Ja i cała ta moja twórczość ;)

       




       


      #7

      Filonnet

      Filonnet

        Administrator

      • Admin
      • 632 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
      • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
      LeoDogg może zrobisz zdjęcia z montażu i ukończonej konstrukcji ? Oczywiście link, o którym pisałeś mile widziany.

      FORUM | |    |

       


      #8

      LeoDogg

      LeoDogg

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 1025 postów
      • Miejscowość:Ciechanów
      • Kamera: GoPro 3 Black
      • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
      Jak tylko dotrą do mnie części i zacznę montować to oczywiście wrzucę foto :)
      Na razie link do sklepu z potrzebnymi częściami :

      to są przeguby użyte w tym tutorialu.

      Ja i cała ta moja twórczość ;)

       




       


      #9

      Filonnet

      Filonnet

        Administrator

      • Admin
      • 632 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
      • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
      Też dzis zrobilem zakupy:) Dodatkowo w praktikerze kupilem podkładki i ramę ktore ma posluzyc zamiast rurek. Kupilem też tani statyw za 30 zł i wymontowalem z niego głowice. Brakuje mi jeszcze tylko raczki. I boje się, ze średnica łożyska bedzie wiekssza anizeli ja mam w otworze do mocowania:|

      FORUM | |    |

       


      #10

      LeoDogg

      LeoDogg

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 1025 postów
      • Miejscowość:Ciechanów
      • Kamera: GoPro 3 Black
      • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

      Też dzis zrobilem zakupy:) Dodatkowo w praktikerze kupilem podkładki i ramę ktore ma posluzyc zamiast rurek. Kupilem też tani statyw za 30 zł i wymontowalem z niego głowice. Brakuje mi jeszcze tylko raczki. I boje się, ze średnica łożyska bedzie wiekssza anizeli ja mam w otworze do mocowania:|


      Ja trochę na innym patencie chcę zrobić - mianowicie nie będę używał głowicy do montażu - moja "baza-rama" nie ma przekroju okrągłego, głowica się nie nada. Planuję przymocowanie przegubu na "sztywno pod spód "bazy-ramy" a następnie do niego rączki. Kamera będzie na górze "bazy-ramy" albo na szybkozłączce GoPro płaskiej albo kupię coś takiego :


      Rączkę zamówiłem stąd :


      Niestety tej rączki ten sklep nie ma juz dostepnej - musze skombinowac cos innego.

      znalazłem to - może się nada :

      wrzucam "projekt" ;D

      Załączone pliki

      • Załączony plik  stedicam.jpg   182,93 KB   440 Ilość pobrań

      Ja i cała ta moja twórczość ;)

       




       


      #11

      ZiGi

      ZiGi

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 155 postów
      • Miejscowość:Warszawa/Dębe Wielkie
      • Kamera: GoPro Hero5 Black + Hero3 Black
      • Karta pamięci: Sandisk,64GB,Class 10,UHS-1
      Widziałem gdzieś na necie ale teraz nie mogę znaleźć, projekt "żywego Stadycama".
      Gość kamerkę zamontować na głowie Kury domowej :-D

      Pozdrawiam
      ZiGi

      Wysłane z mojego SE Arc S za pomocą Tapatalk 2

      Pozdrawiam
      ZiGi
      GoPro Hero 5 Black + GoPro Hero 3 Black + Wi-Fi Remote + Battery BacPac™ + The Frame + Suction Cup 2 + GoPole Reach + FeiyuTech G5 + Sandisk Ultra 64GB UHS-1 Class 10


       


      #12

      zico

      zico

        Newbie

      • Użytkownik
      • 46 postów


        #13

        michau

        michau

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 115 postów

          GoPro Hero3 Black Edition & Wi-Fi Remote + SanDisk Ultra® microSDXC UHS-I 64GB + GoPro Battery BacPac

          #14

          LeoDogg

          LeoDogg

            Wyjadacz

          • Użytkownik
          • PipPipPip
          • 1025 postów
          • Miejscowość:Ciechanów
          • Kamera: GoPro 3 Black
          • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

          Też dzis zrobilem zakupy:) Dodatkowo w praktikerze kupilem podkładki i ramę ktore ma posluzyc zamiast rurek. Kupilem też tani statyw za 30 zł i wymontowalem z niego głowice. Brakuje mi jeszcze tylko raczki. I boje się, ze średnica łożyska bedzie wiekssza anizeli ja mam w otworze do mocowania:|

          Pytanko mam, czego użyłeś jako tulei do łożysk, tzn. w czym je umieściłeś lub chcesz umieścic przed osadzeniem w rączce ? Mam nadzieję, że dzisiaj dojdą do mnie zakupy...

          Ja i cała ta moja twórczość ;)

           




           


          #15

          Filonnet

          Filonnet

            Administrator

          • Admin
          • 632 postów
          • Miejscowość:Poznań
          • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
          • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
          Jeszcze nie dojechały do mnie łożyska więc nic nie kombinowałem. Dopiero jak dostanę, będę musiał poszukać jakiejś rączki z odpowiednią średnicą. Mam nadzieję, że do weekendu wszytko będę miał - bo tylko wtedy będę miał czas, żeby to ogarnąć.

          FORUM | |    |

           


          #16

          LeoDogg

          LeoDogg

            Wyjadacz

          • Użytkownik
          • PipPipPip
          • 1025 postów
          • Miejscowość:Ciechanów
          • Kamera: GoPro 3 Black
          • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

          Jeszcze nie dojechały do mnie łożyska więc nic nie kombinowałem. Dopiero jak dostanę, będę musiał poszukać jakiejś rączki z odpowiednią średnicą. Mam nadzieję, że do weekendu wszytko będę miał - bo tylko wtedy będę miał czas, żeby to ogarnąć.



          I jak prace ?
          Ja wczoraj zacząłem , bylem jeszcze w jakimś markecie budowlanym i dzisiaj może już uda mi się dokończyć dzieło :)

          Ja i cała ta moja twórczość ;)

           




           


          #17

          Filonnet

          Filonnet

            Administrator

          • Admin
          • 632 postów
          • Miejscowość:Poznań
          • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
          • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
          Miałem tez dziś o to pytać. Mi dopiero w piątek wysłali przeguby i łożyska wiec niestety cały czas czekam :(

          Jak coś sklecisz pochwal się co i jak.

          FORUM | |    |

           


          #18

          LeoDogg

          LeoDogg

            Wyjadacz

          • Użytkownik
          • PipPipPip
          • 1025 postów
          • Miejscowość:Ciechanów
          • Kamera: GoPro 3 Black
          • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

          Miałem tez dziś o to pytać. Mi dopiero w piątek wysłali przeguby i łożyska wiec niestety cały czas czekam :(

          Jak coś sklecisz pochwal się co i jak.

          Wiesz co ja też miałem problem z wysyłką - w środę zadzwoniłem do nich dlaczego jeszcze nie wysłali to mi powiedzieli, że jakiś problem z Payem mają. W piątek dostałem przeguby i łożyska. Jak już wszystko ogarnę to wrzucę co i jak.

          Ja i cała ta moja twórczość ;)

           




           


          #19

          LeoDogg

          LeoDogg

            Wyjadacz

          • Użytkownik
          • PipPipPip
          • 1025 postów
          • Miejscowość:Ciechanów
          • Kamera: GoPro 3 Black
          • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
          Właśnie wróciłem ze swojego tajnego laboratorium i oto efekt :)

          Koszt - mniej więcej 80 pln za części - przegub oraz dwa łożyska i rączka.
          Po zakupie przegubów pierwsza zagwozdka - jak z jednego z nich wydobyć kulkę i połączyć z drugim przegubem - wrzucamy przegub z kulką , którą chcemy wyjąć do gotującej się wody po około 10 minutach wyciągamy i z wyczuciem odginamy plastikowe zawiasy trzymające kulkę, następnie szybko , zanim plastik straci elastyczność przegub łączymy z drugim z kulką i dociskamy. Następnie na połączone w ten sposób dwa przeguby zakładamy dwa łożyska, ja trzpień pod nimi okleiłem taśmą izolacyjną - tak żeby łożyska się nie zsuwały.
          Następnie z rączki , do której podawałem link wykręcamy śrubę i ten otwór po niej rozwiercamy ale bardzo delikatnie - w niego wetkniemy łożyska osadzone na przegubie - muszą wchodzić na maksymalnym ścisku. Łożyska dobijamy potem tak żeby były na równo z rączką. Od góry bazy dajemy śrubę 12 tkę i po przewierceniu bazy od spodu na śrubę nakrętka a następnie nakręcamy przegub z rączką, ten plastikowy trzpień przegubu wchodzi na śrubę idealnie. Następnie pozostaje balast - długa śruba i na nią podkładki. Zostaje jeszcze zamocowanie kamerki - ja przykleiłem na szybko szybkozłączkę z zestawu.
          Praca - około 4 h z przerwami. Dziś już ciemno ale jutro spróbuję coś nagrać i wrzucić na youtube bo sam ciekaw jestem jak to będzie wyglądać :)
          Jeżeli ktoś miałby jakieś pytania to służę pomocą.

          Załączone pliki

          • Załączony plik  zdjęcie 4.JPG   86,76 KB   108 Ilość pobrań
          • Załączony plik  zdjęcieffffff.JPG   109,83 KB   107 Ilość pobrań

          Ja i cała ta moja twórczość ;)

           




           


          #20

          LeoDogg

          LeoDogg

            Wyjadacz

          • Użytkownik
          • PipPipPip
          • 1025 postów
          • Miejscowość:Ciechanów
          • Kamera: GoPro 3 Black
          • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
          na szybko nagrałem dzisiaj porównanie - film się jeszcze buforuje ale wrzucam linka :




          będę musiał w nim jeszcze parę rzeczy zmienić - dam dłuższą śrubę do balastu tak żeby wisiał niżej.

          Ja i cała ta moja twórczość ;)