Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Protune off vs Protune (Native+Flat+Postprodukcja) - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

MaxTyp

MaxTyp

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GOPRO HERO 4 BLACK
Cześć ;-) 
Niedługo czeka mnie wycieczka, z której będę chciał zmontować film (coś w takim stylu: ).
Mam tylko pewne wątpliwości co do ustawień i liczę że mi ktoś doradzi co wybrać. 
 
Od razu mówię że jeśli chodzi o montaż to mam trochę w tym doświadczenia i bez problemu sobie poradzę z obróbką. Pytanie tylko czy jak wybiorę opcję z protune to nie będę potem żałował ?
Lecę na miesiąc, więc materiału do obróbki będzie duużo (zamierzam przeznaczyć dysk 1TB na zdjęcia i filmy). 
Czy jest szansa osiągnąć taką jakość kolorów i filmu jeśli użyję (tak dla asekuracji, żeby potem nie mieć 100h `wyblakłego filmu`) protune wyłączonego ?
 
Ktoś tu może bawił się w montaż takiego filmu ? Może coś doradzić w tej kwestii ? 
Jeśli byłby to filmik np.: ze skoku na bungee to bym się nie zastanawiał. A tak obawiam się trochę że po pierwsze barwa i nasycenie przy różnych ujęciach po postprodukcji będą się różnić, a po drugie że utonę w tym wszystkim na dobre pół roku, żeby każde ujęcie odpowiednio `pokolorować`.
 
I jeszcze jedno pytanie, żeby nie zakładać oddzielnego pytania:
-> Jaki `Field of View` wybrać najlepiej do takiego filmu ? Wiem że to już zależy ode mnie, ale nie jestem pewien która opcja jest zastosowana przy tego typu filmach, żeby osiągnąć najfajniejszy efekt. Lepszy będzie "Linear" czy "Wide"?
 
​pozdrawiam


#2

darekhifi

darekhifi

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
    Jak masz doświadczenie i czas to zdecydowanie protune,jak czasu brak zaufaj gopro :)