Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Płaska soczewka GoPro HD


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 franeg

franeg

    Member

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

    Napisano 29 sierpień 2013 - 12:50

    Czy ktoś słyszał, o możliwości wymiany soczewki w GoPro HD 1. Nie bardzo uśmiecha mi się kupować całą obudowę do kręcenia pod wodą zwłaszcza, że użyję tego może kila razy w ciągu całego roku, więc pomyślałem może, że dałoby się gdzieś dostać płaską soczewkę którą można wkręcić w miejsce standardowej. Oczywiście musiałaby ona mieć odpowiedni kształt:

    Dołączona grafika

    Tutaj akurat na przykładzie krystalizatora z pracowni chemicznej, ale kształt miałby być podobny, tyle, że sporo niższa, bez zaokrąglonych krawędzi i z grubszymi ściankami, żeby można było ją przykręcić do obudowy.

    Myślałem też, żeby np. spróbować zamówić coś takiego w pracowni optycznej. Czy ktoś już kiedyś coś takiego próbował? Czy ma to w ogóle sens? Jest opłacalne (byłbym gotów zapłacić za coś takiego kilkadziesiąt PLN, ale nie ponad stówę za dodatkową obudowę)
    Moje filmy i akcesoria


    #2 jarzombek007

    jarzombek007

      Specjalista

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 49 postów

      Napisano 29 sierpień 2013 - 13:24

      A może coś takiego: Jest też dość sporo filmików na YT gdzie ludzie sami sobie robią takie nakładki za grosze:

      #3 harry

      harry

        Member

      • Użytkownik
      • Pip
      • 18 postów
      • Miejscowość:Bielsko-Biała
      • Kamera:
        GP 3+ Silver i pilot
      • Karta pamięci:
        Sandisk 8 / przejściowa

      Napisano 29 sierpień 2013 - 14:20

      Tak z ciekawości zapytam, dlaczego pod wodę ma być płaska soczewka?
      filmiki
      fotki

      #4 franeg

      franeg

        Member

      • Użytkownik
      • Pip
      • 10 postów

        Napisano 29 sierpień 2013 - 14:51

        Tak z ciekawości zapytam, dlaczego pod wodę ma być płaska soczewka?


        Nie wiem dokładnie, ale chodzi o coś z ostrością, że niby zakrzywiona soczewka trochę słabą ostrość daje pod wodą. Na yt jest trochę filmów porównujących obraz z soczewką i bez.

        A może coś takiego: Jest też dość sporo filmików na YT gdzie ludzie sami sobie robią takie nakładki za grosze:


        Chyba zrobię sobie coś takiego jak pokazałeś w pierwszym linku z kawałka plexi. powinno całkiem nieźle hulać. Jak zmontuje i sprawdze, to wrzucę jakieś porównanie
        Moje filmy i akcesoria



        Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →