Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Ustawienia na pochmurne dni


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gumpinoga

gumpinoga

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 62 postów

    Napisano 01 wrzesień 2013 - 16:21

    ponoc nasze GP3 ,wersja czarna ,potrzebuje duzo swiatla zeby film byl ladnie nagrany,nagrywam w pochmurne dni,czy nawet pod wieczor no i jednak brakuje troszke jasnosci w filmach, ustawiam na 1080 /50 , i teraz nie pamietam czy Protune bylo wlaczone czy nie, jesli nie to czy to cos pomoze ? czy moze balans bieli ustawic recznie na np.5500 ? tu link film nagrywany ok 20 godz ,pogoda nie byla zla,ale jednak brakuje mi troche jasnosci, jakies pomysly ? jako ze nie czesto zagladam na forum prosze moze o wiad na priv ,mniej szukania potem ,dzieki za odpowiedzi

    #2 jarzombek007

    jarzombek007

      Specjalista

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 49 postów

      Napisano 01 wrzesień 2013 - 16:37

      Oglądałem kilka filmików i czytałem kilka artykułów. PROTUNE nie nadaje się za bardzo do nagrywania filmów w słabym oświetleniu. Są dość duże szumy na nagrywanym materiale ( nie wiem czy szumy to dobre słowo :) ). Tak samo ilość klatek również ma znaczenie. W niedoświetlonych ujęciach najlepiej jest zmniejszyć ilość klatek, bo wtedy pojedyncze klatki mają więcej czasu na doświetlenie ( to też nie wiem czy dobre stwierdzenie, ale nie wiedziałem jak to napisać :) )

      #3 gumpinoga

      gumpinoga

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 62 postów

        Napisano 01 wrzesień 2013 - 16:50

        no to juz cos , bede probowal takich ustawien,czuje ze wyjde keidys w pochmurny dzien i poeksperymentuje z ustawieniami,wiadomo ze chcialoby sie jak najwiecej z kamerki wyciagnac,przeciez nie nagrywamy tylko w sloneczne dni, chyba ze do raklamy czy marketingu :mrgreen:

        #4 Sebastian

        Sebastian

          I'm a Pro!

        • Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 853 postów
        • Miejscowość:Poznań
        • Kamera:
          3BE/3BE+
        • Karta pamięci:
          16/32/64

        Napisano 01 wrzesień 2013 - 17:12

        Ja zawsze zmieniam WB z auto na dany wymiar jaki najlepiej pasuję do tego co mam wokół.
        Tu masz test porównania kilku ustawień dla zachodu

        Pozdrawiam

        Sebastian



        Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →