Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Tragiczne "poćwiartowane" nagrania


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paola

Paola

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 6 postów

    Napisano 03 wrzesień 2013 - 21:19

    Witajcie,

    Zastanawiam się nad kupnem Go Pro 3 Black, jednak zanim klamka zapadnie, postanowiłam wypróbować sprzęt. Kamerę wypożyczyłam z wypożyczalni, od razu poszliśmy na spacer i zaczęliśmy testować różne ustawienia. Cudów się nie spodziewałam, pogoda średnia, ale... to co zobaczyłam po zgraniu filmów bardzo mnie zaskoczyło...

    Cześć nagrań wygląda dobrze a część.... jak te poniżej:

    [attachment=1]1.jpg[/attachment]

    [attachment=0]2.jpg[/attachment]

    Film jest 'pocięty', traci kolor, część materiału w lustrzanym odbiciu (widać to po napisach). Nie mam pojęcia co jest nie tak i przyznam się, że nawet nie wiem dokładnie jak nazwać ten problem. Czy to wina ustawień, czy dostałam popsuty sprzęt? Dodam tylko, że testowaliśmy także alikacje mobilne na iphona i androida (oprogramowanie nie ma aktualizacji).

    Czy ktoś z was miał taki problem?

    Za każde odpowiedzi, bardzo dziękuję.

    Pozdrawiam,
    Paulina

    Załączone pliki

    • Załączony plik  1.jpg   47,23 KB   102 Ilość pobrań
    • Załączony plik  2.jpg   61,08 KB   102 Ilość pobrań
    • Załączony plik  1.jpg   47,23 KB   102 Ilość pobrań
    • Załączony plik  2.jpg   61,08 KB   102 Ilość pobrań


    #2 kepisty89

    kepisty89

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 82 postów

      Napisano 03 wrzesień 2013 - 21:47

      Wygląda jakbyś zrobiła to telefonem z aparatem o średniej jakości...
      Musi coś być nie tak - być może podczas konwersji złe dobranie (lub brak) kodeków, a może uszkodzona kamera.

      To jest złożone ze zdjęć czy z filmików? Jeśli możesz to wrzuć gdzieś (np. na ) surowy materiał z kamerki. To znaczy nagraj dosłownie kilka sekund i po prostu wrzuć video z kamerki.
      Zobaczymy czy u nas wygląda tak samo.

      edit:
      z tego co doczytałem - to jest zrzut z nagranego filmu?! Jeśli tak to przypuszczam, że po prostu jest coś z kodekami.

      #3 Paola

      Paola

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 6 postów

        Napisano 03 wrzesień 2013 - 22:02

        To, co wrzuciłam to po prostu screeny.

        Tutaj przykładowe nagranie (mam nadzieję, że się otworzy):



        Tak, jak wspomniałam już wcześniej, część z filmów jest w porządku i odtwarzają się bez zarzutu. Podobnie jest z podglądem na tablecie - "dobre" filmy są na nim ok a te złe, wyglądają właśnie tak. Dlatego myślę, że to nie jest wina kodeków.

        #4 Konio

        Konio

          Ekspert

        • Użytkownik
        • PipPipPip
        • 99 postów
        • Miejscowość:Zielona Góra
        • Kamera:
          3BE
        • Karta pamięci:
          32

        Napisano 03 wrzesień 2013 - 22:07

        Jeżeli to surowy materiał, to nie wina kodeków.
        Raczej twierdziłbym, że to uszkodzona kamera.

        #5 kepisty89

        kepisty89

          Ekspert

        • Użytkownik
        • PipPipPip
        • 82 postów

          Napisano 03 wrzesień 2013 - 22:22

          Jeżeli to surowy materiał, to nie wina kodeków.
          Raczej twierdziłbym, że to uszkodzona kamera.


          Również tak uważam. Z początku myślałem, że Koleżanka wkleiła zlepek screenów ;) ale jeśli tak wyglądają filmy z tej kamery to znaczy, że jest uszkodzona.
          Dla pewności proponowałbym sprawdzić na różnych urządzeniach (ale chyba już to zrobiłaś). Jednak raczej kamera jest uszkodzona.

          #6 draq

          draq

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 2 postów

            Napisano 03 wrzesień 2013 - 23:12

            ja kiedys mialem cos podobnego na aparacie ale wtedy byla uszkodzona karta pamieci :)

            wysraptalkowane z szajsujga

            #7 Paola

            Paola

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 6 postów

              Napisano 04 wrzesień 2013 - 07:34

              Uszkodzona karta pamięci, otóż to... kolega zajmujący się fotografią, też wskazał to jako prawdopodobną przyczynę. Lepiej tak, niż uszkodzona kamera...
              Zabawkę oddaję dziś, ale... szkoda, że kilka fajnych filmów jest do niczego... dobrze, że to były tylko testy a nie ważne nagrania. Gdybym takie coś przywiozła z wakacji, mocno bym się wkurzyła :twisted: ;)

              A tak na przyszłość... czy taką kartę wystarczy sformatować, czy od razu do kosza z nią?

              Dzięki za pomoc :)

              #8 kepisty89

              kepisty89

                Ekspert

              • Użytkownik
              • PipPipPip
              • 82 postów

                Napisano 04 wrzesień 2013 - 07:41

                No proszę, a więc jednak karta. Chociaż pewności nie mamy. :)

                (...)A tak na przyszłość... czy taką kartę wystarczy sformatować, czy od razu do kosza z nią?


                Zawsze warto sformatować i spróbować nagrać. Jeśli to nic nie da to wymienić.
                Mogłabyś sprawdzić i zrobić format oraz napisać czy to coś pomogło.

                I jeszcze jedno - co to za karta jest?

                #9 draq

                draq

                  Użytkownik

                • Użytkownik
                • 2 postów

                  Napisano 04 wrzesień 2013 - 11:41

                  ja osobiscie testowalem swoja uszkodzona karte i nic jej nie pomagalo i wyladowala szybciutko w smietniku :) ale sprobuj moze tobie bedzie dzialac :) ja wolalem i tak jej nie uzywac bo po co stracic jakis material ktory moze byc juz niemozliwy do odzyskania. Lepiej dmuchac na zimne..

                  wysraptalkowane z szajsujga

                  #10 Paola

                  Paola

                    Użytkownik

                  • Użytkownik
                  • 6 postów

                    Napisano 04 wrzesień 2013 - 14:43

                    I jeszcze jedno - co to za karta jest?


                    Transcend, 32GB

                    ale sprobuj moze tobie bedzie dzialac :) ja wolalem i tak jej nie uzywac bo po co stracic jakis material ktory moze byc juz niemozliwy do odzyskania. Lepiej dmuchac na zimne...


                    Na szczęście/nieszczęście... nie mój sprzęt. Za chwilkę oddaję i sajonara ;)




                    Teraz tylko już sama nie wiem - kupować czy odpuścić ;)

                    #11 Michal

                    Michal

                      I'm a Pro!

                    • Moderator
                    • PipPipPipPipPip
                    • 2037 postów
                    • Miejscowość:Polska
                    • Kamera:
                      Hero 3 Silver
                    • Karta pamięci:
                      SanDisk Ultra 16GB (10)

                    Napisano 04 wrzesień 2013 - 14:51

                    Kupować - ale nic nie szkodzi z gadać się z kimś z forum kto wysłał by Ci parę filmów tudzież dał pobawić się jeszcze raz kamerką? A skąd jesteś?

                    A w twoim modelu ewidentnie jest coś uszkodzone.
                    Rejestruj nie filmy lecz emocje

                    #12 kepisty89

                    kepisty89

                      Ekspert

                    • Użytkownik
                    • PipPipPip
                    • 82 postów

                      Napisano 04 wrzesień 2013 - 15:20

                      (...)Teraz tylko już sama nie wiem - kupować czy odpuścić ;)


                      Odpowiedź jest tylko jedna - kupować! :) Na pewnie nie będziesz żałować. Proponuję pooglądać filmiku typu (od nas z forum):





                      :)

                      #13 jarzombek007

                      jarzombek007

                        Specjalista

                      • Użytkownik
                      • PipPip
                      • 49 postów

                        Napisano 05 wrzesień 2013 - 00:36

                        Dzisiaj nagrałem krótki filmik z jazdy na motocyklu. Kamerkę zamontowałem na baku. Po przyjeździe pokazałem mojemu koledze surowy filmik z kamerki. Jego słowa były takie " Kur..a ten obraz jest masakra, aż mnie ryje :) To wygląda lepiej niż w rzeczywistości :) " Takie określenie jest dość trafne. Film nagrywałem bez PROTUNE więc dałem wykazać się kamerce. Jeżeli potrafisz albo może dopiero się nauczysz obrabiać pliki z filmami nagranymi z PROTUNE i CAM RAW, wtedy na pewno uzyskasz jeszcze lepsze efekty. Więc pomimo wad, które czasem dają nam popalić, moim zdaniem warto jest kupić GoPro. Pozdrawiam.

                        #14 Paola

                        Paola

                          Użytkownik

                        • Użytkownik
                        • 6 postów

                          Napisano 05 wrzesień 2013 - 07:52

                          Kupować - ale nic nie szkodzi z gadać się z kimś z forum kto wysłał by Ci parę filmów tudzież dał pobawić się jeszcze raz kamerką?


                          Odpowiedź jest tylko jedna - kupować! :) Na pewnie nie będziesz żałować. Proponuję pooglądać filmiku typu (od nas z forum):
                          :)


                          Bawiłam się już dwiema kamerkami... na szczęście w drugiej było wszystko sprawne :)
                          Dzięki za linki :) Od kilku dni oglądam różne filmy, przekopałam już chyba całe Vimeo i YT... spać po nocach nie mogę - zafiksowałam się i.... chyba jednak jestem coraz bliżej zakupu :)

                          A skąd jesteś?


                          W tym momencie Warszawa.

                          Dzisiaj nagrałem krótki filmik z jazdy na motocyklu. Kamerkę zamontowałem na baku. Po przyjeździe pokazałem mojemu koledze surowy filmik z kamerki. Jego słowa były takie " Kur..a ten obraz jest masakra, aż mnie ryje :) To wygląda lepiej niż w rzeczywistości :) " Takie określenie jest dość trafne. Film nagrywałem bez PROTUNE więc dałem wykazać się kamerce. Jeżeli potrafisz albo może dopiero się nauczysz obrabiać pliki z filmami nagranymi z PROTUNE i CAM RAW, wtedy na pewno uzyskasz jeszcze lepsze efekty. Więc pomimo wad, które czasem dają nam popalić, moim zdaniem warto jest kupić GoPro. Pozdrawiam.


                          Jestem grafikiem, także z obróbką nie ma większego problemu :)


                          Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →