Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Protune, a gęsta roślinność w kadrze?


1 odpowiedź w tym temacie

#1 MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów

    Napisano 14 wrzesień 2013 - 18:02

    Witajcie, jak wiadomo nagrywanie z Protune powoduje, między innymi, rozmycie elementów znajdujących się w kadrze. Tu pojawia się mój problem. Praktycznie wszystkie moje nagrania powstają i nadal będą w gęstym, zakrzaczonym lesie. Surowy materiał z kamery, jeśli chodzi o ostrość wygląda zadowalająco, jedyne defekty to standardowa, wygaszona kolorystyka i ta "mgiełka" od Protune nieco rozmywająca obraz. Niestety po całej obróbce i finalnym eksporcie materiału z CineForm jakość radykalnie spada. Klipy nagrane w lesie i obrobione w CineForm nadal są OK, dopiero po eksporcie wyglądają tragicznie. W tym momencie film w jakości Full HD zaczyna wyglądać jak 240p w standardowym okienku na Youtube.
    Surówka - 1080p/48k Protune/AUTO


    Obrobiony klip - zmniejszone i przeklatkowane do 720p/30k, poprawiona ostrość (filtr protune + 1/3 przedziałka na suwaku), filtr "Candy Color"

    Nie miałem okazji przetestować kamery z wyłączonym protunem w lesie. Myślicie, że to materiał z PT i połączenie gęstych krzaczorów jest przyczyną, czy to wina kamery/edytora/komputera.
    Jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie. Czy opłaca się nagrywać w o rozmiar większej rozdzielczości od planowanej w wideo, ma to wpływ na jakość po konwersji?

    #2 MrMCET

    MrMCET

      Specjalista

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 46 postów

      Napisano 14 wrzesień 2013 - 20:24

      Ha! Mam przyczynę, mianowicie jakość nagrania zepsuło przyspieszenie filmu w fazie edycji. Tak więc, jeśli nie chcemy zniszczyć nagrania, to na aktualnej wersji Cineform docelową prędkość filmu trzeba ustawić podczas dodawania materiału do konwersji (przynajmniej w Cineform dla OSX 10.6).


      Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →