Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Stabilizacja obrazu z kasku


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 leon1125

leon1125

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów

    Napisano 15 październik 2013 - 18:46

    Witam,
    Szukalem na forum ale nie znalazłem więc zakładam temat. Może są tu jeszcze jacyś riderzy MTB, Enduro albo DH :D Porzyczylem od kumpla GoPro 1 (kupił i nie uzyważ) pojechalem ze znajomymi w góry i kamerke zamontowąłem na kasku. Nagrałem kilka fajnych filmików ale niestety przez budowe terenu po jakim śmigaliśmy (kamienie, korzenie etc) obraz mega skacze. MAm fula ze skokiem widelca 120mm i dumper 100mm nie jest to enduro ani DH ale myślałem że jakość filmu będzie lepsza. Kamerke miałem na szczycie kasku a widok łapał daszek (klasyka).

    Patrząc na podobne filmy na YT i to co kolesie wyprawiają na rowerach - Down hill / ostre enduro dziwi mnie że nie mają efektu "trzęsienia ziemi" czy ktoś się orientuje jak lub gdzie ustawić kamerke żeby wyeliminować lub ograniczyć ten efekt? Czy jest to wogóle możliwe?

    I drugie pytanko jakie są najlepsze ustawieni do renderowania żeby YT nie zmieniał jakości filmu na gorszy bo to jak mnie ostatnio potraktował to masakra z dobrego filmu 720 zrobiło jakąś pixeloze?

    Dzięki za pomoć :ugeek:

    #2 Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2334 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3 Silver
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Napisano 15 październik 2013 - 19:50

    YT i tak mocno ingeruje w jakość filmu stąd ta pikseloza. Znam ten problem kamerka strasznie się buja! Taka a nie inna już jej konstrukcja. Słuchaj co do stabilizacji próbowałeś ja jakoś mocniej przycisnąć do kasku za pomocą tego mocowania tylko ciaśniej? To może trochę pomóc ale nie aż tak wiele. W zestawie masz jeszcze taką niby gumkę do stabilizacji tylko ona chyba nie pasuje do mocowania na kask? Ale oświećcie mnie o ile jest inaczej?

    #3 mistrzCK

    mistrzCK

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 639 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: Hero2; 3+ Silver
    • Karta pamięci: Lexar32pl, GR.SDHCpro32

    Napisano 15 październik 2013 - 21:32

    Gumka powinna pomóc. Pasuje do wszystkich szybkozłączek zatrzaskowych. Nawet tych z Chin ;)
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego SGPT12 przy użyciu Tapatalk

    #4 ruti

    ruti

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 323 postów
    • Miejscowość:Stalowa Wola
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci: 64

    Napisano 15 październik 2013 - 21:38

    ogladnij moje filmy
    ja kamere przykrecam do kierownicy wiec sa wieksze drgania
    do mocnego przykrecenia uzywam srubokreta :)

    "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

    #5 leon1125

    leon1125

      Newbie

    • Użytkownik
    • 4 postów

      Napisano 16 październik 2013 - 19:16

      Siema,

      Więc po kolei...

      1. Kamerke spróbuje dokręcić mocniej do kask. Jak będzie pogoda to w sobote lece w Gorce na Turbacz to przetestuje.
      2. Kamerke pożyczyłem od kumpla i jedyne co mi dał to ta kamerka + pasek na głowe / kask.Uchwyty dokupiłem sam tyle ze zamienniki nie oryginały.Niestety w zestawie nie było owej gumki :( niestety nie znalazłem jej nigdzie w necie jako osobna część / akcesorium do zakupu. Czy można ją w ogóle gdzieś kupić albo może ktoś ma zbędną to chętnie odkupie. Może ona by pomogła w stabilizacji.
      3. @ Ruti niezłe filmiki muszę przyznać ale ja preferuje raczej inny styl tzn nie startuje w maratonach. Jakość twoich filmów w porównaniu do mojego to jakby porównywać Avarata z Modą na Sukces ;). Poniżej wrzuciłem linka. Proszę o wyrozumiałość bo to mój 1 w życiu filmik zmontowany i wrzucony na YT. 1 raz miałem też styczność z programem do obróbki - Vegas Pro 11. Po renderowaniu na kompie filmik wygląda całkiem OK ale YT tak ściął jakość że masakra szczególnie w miejscach gdzie jest mało stabilnie np. zjazdy albo kamienie i korzenie. Może mi doradzicie jakie ustawienia muszę mieć przy renderowaniu żeby w miarę poszło to na YT :ugeek: Moim zdaniem nie powinno tak trzepać tą kamerką no i jakość jest mega mizerna po wgraniu na ten #@$%#%$ portal. Oglądałem filmiki z Kasku na necie z GP i niema takiego efektu jak u mnie. Czy to może być wina pierwszego modelu GP?



      Pozdro :ugeek:

      #6 ruti

      ruti

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 323 postów
      • Miejscowość:Stalowa Wola
      • Kamera: GoPro Hero 3 Black
      • Karta pamięci: 64

      Napisano 16 październik 2013 - 20:10

      a pomyslales moze ze kask na glowie wpada w drgania?
      "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

      #7 Michal

      Michal

        I'm a Pro!

      • Moderator
      • PipPipPipPip
      • 2334 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3 Silver
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

      Napisano 16 październik 2013 - 20:20

      YT ma mały bitrate i jak dobrego klipu byś nie wrzucił jakość względem tego co masz na kompie nie będzie najlepsza. Powiem Ci tak raz jechałem z kamerką na kasku raz jeden jedyny i na tym się moja przygoda skończyła. Ale pamiętam że miałem problem ze stabilnością kamerki. Szczególnie na wybojach. Z tym że miałem jeszcze nie oryginalne mocowanie.

      #8 leon1125

      leon1125

        Newbie

      • Użytkownik
      • 4 postów

        Napisano 16 październik 2013 - 20:38

        OK wiem już co i jak... mam materiał z innego wypadu który teraz sklejam i olśniło mnie. Przede wszystkim sorry za temat jeżeli moje podejrzenia okarzą się trafne. Filmik który wrzuciłem byl nagrywany z kasku ale nie z mocowania tylko jeszcze z tej opaski gumowej na kask coś jak do czołówki więc niema bata żeby obraz był stabilny..... :oops: :P teraz to co kręciłem w Beskidzie Żywieckim było robione kamerką przykręconą do kasku i z wstępnych oględzin wygląda lepiej. Jak sklece całość to wrzuce do porównania. :ugeek:

        #9 ruti

        ruti

          Ekspert

        • Użytkownik
        • PipPip
        • 323 postów
        • Miejscowość:Stalowa Wola
        • Kamera: GoPro Hero 3 Black
        • Karta pamięci: 64

        Napisano 16 październik 2013 - 20:57

        w takim razie czekamy
        "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

        #10 leon1125

        leon1125

          Newbie

        • Użytkownik
        • 4 postów

          Napisano 17 październik 2013 - 06:02

          A więc jest :D teraz wygląda to o niebo lepiej.



          Pozdro

          #11 Michal

          Michal

            I'm a Pro!

          • Moderator
          • PipPipPipPip
          • 2334 postów
          • Miejscowość:Polska
          • Kamera: Hero 3 Silver
          • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

          Napisano 17 październik 2013 - 06:29

          Wygląda stabilnie i fajnie :) Ciekawy film i fajna trasa.

          #12 ruti

          ruti

            Ekspert

          • Użytkownik
          • PipPip
          • 323 postów
          • Miejscowość:Stalowa Wola
          • Kamera: GoPro Hero 3 Black
          • Karta pamięci: 64

          Napisano 17 październik 2013 - 11:34

          no jest lepiej, fajnie sie bawisz
          "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

          #13 KorreS

          KorreS

            Newbie

          • Użytkownik
          • 39 postów
          • Miejscowość:Krk
          • Kamera: GP: H1HD, H3S+
          • Karta pamięci: GoodRam 16GB (10)

          Napisano 13 marzec 2014 - 12:34

          Teraz YT ma różnego rodzaju narzędzia dla amatorów do edycji filmu, w tym stabilizację, kontrast, jasność, nasycenie itp.

          Pewnie pogarsza to parametry filmu ale przynajmniej widać co się dzieje w kadrze.

          Inna sprawa że "nose-plug" robi swoje. ;)

          Przecież do GP3+ też go dają.



          #14 djwiocha

          djwiocha

            Newbie

          • Użytkownik
          • 47 postów

            Napisano 14 marzec 2014 - 19:54

            Ta stabilizacja na YT daje właśnie to że nie widać coś ie dzieje w kadrze. Nie dość że YT słabo ogarnia surówkę z GoPro (przynajmniej w moim przypadku) to po dodaniu stabilizacji nie widać kompletnie nic, oprócz pływania i zaburzenia prędkości.


            - Blog rowerowy
            - Profil pinkbike
            - Kanał YT


            Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →